Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.10. 2017 14:10
případ odložen

Smrt mladé ženy na hradě Pecka: Policie zveřejnila výsledky pitvy!

Policie na hradě Pecka 2
Zdroj: TV Nova

Jičínští kriminalisté odložili případ pětadvacetileté ženy, která v srpnu zemřela po pádu ze střechy hradu Pecka. Výsledky soudní pitvy potvrdily, že žena byla opilá. Cizí zavinění policie neprokázala.

K neštěstí došlo 27. srpna kolem šesté hodiny ráno na hradě Pecka. Mladá žena spadla z třinácti metrů, ačkoli se jí další svědci pokoušeli okamžitě pomoct, její zranění byla příliš vážná a zemřela.

 

Nejprve vše nasvědčovalo tomu, že se mladá žena zřítila z hradeb, policie ale později tuto verzi příběhu vyvrátila s tím, že cizinka lezla ještě výš - spadla ze střechy.

 

"Při následném slézání zpět na hradby měla mladá žena uklouznout po vlhké střešní krytině a zřítit se dolů na betonovou plochu hradního nádvoří. V důsledku pádu měla poškozená utrpět zranění neslučitelná se životem, kterým na místě i přes okamžitou první pomoc podlehla," komentoval tehdy případ policejní mluvčí Aleš Brendl.

 

 

K objasnění případu měla posloužit zejména soudní pitva a to se povedlo. "Výsledky provedené soudní pitvy potvrdily, že mladá žena byla v době nešťastného pádu pod vlivem alkoholu," sdělil Brendl s tím, že jičínští kriminalisté případ úmrtí pětadvacetileté ženy ve čtvrtek odložili. "Na základě výsledků provedeného šetření nebyly zjištěny žádné skutečnosti, že by se na její smrti podílela další osoba. Ve věci se tudíž nejedná o podezření z trestného činu," dodal mluvčí.

 

Podívejte se na reportáž z konce srpna:

lud TN.cz