Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.3. 2017 10:56
hrdina filmu divoké včely

Smrt Zdeňka Raušera objasněna. Rodina řekla, co se stalo

Zdeněk Raušer
Zdroj: Profimedia / Youtube

Rodina se v pátek rozloučí s hercem Zdeňkem Raušerem, který se proslavil ve filmech Divoké včely a Štěstí. Pohřeb se uskuteční pouze v rodinném kruhu. Jeho nečekaný odchod byl halen záhadou. Pozůstalá nyní prozradila, proč milovaný Zdeněk zemřel.

Pouze dvě role mu stačily, aby se zapsal do paměti českých filmových diváků. A to Zdeněk Raušer ani nebyl vystudovaný herec. Představitel Káji ve filmu Divoké včely zemřel náhle v neděli 26. února. Bylo mu pouhých 38 let.

 

Rodina objasnila, z jakého důvodu herec tak předčasně opustil tento svět. "Udusil se. Měl mnoho alergii a podle všeho na jednu z nich i podlehl," řekla Zdeňkova neteř Nikola, která sama ještě neví všechny detaily tragické události. "Chvíli byl i v umělém spánku," dodala.

 

"Byl to moc hodný člověk a všechny nás jeho odchod zasáhl. Přála bych si, aby se vše už uzavřelo. Aby mohl strejda odpočívat v pokoji," řekla Nikola, která se také dnes se svým strejdou loučí. Místo pohřbu si však pozůstalí nechávají pro sebe. "Chceme se se Zdeňkem rozloučit v klidu rodiny," zakončila mladá žena.

 

 

Zdeňka Raušera objevil režisér Bohdan Sláma, který často využívá talent nevystudovaných herců. Zdeňka potkal v jedné rýmařovské hospodě po čtyřech letech hledání hlavní postavy.

 

"Postava Káji nejde hrát, proto jsem do ní obsadil neherce z Rýmařova Zdeňka Raušera," řekl před lety. "On nám teda hlavně ze začátku vůbec nevěřil, že jsme nějací filmaři, že jo… myslel si, že si z něj jenom někdo dělá prdel," dodal. Raušer zřejmě nikdy o filmové kariéře nesnil, srdce diváků si ale rychle získal.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Tragicky zesnulé reportérce lékaři řekli, že jí zbývají jen hodiny života! Z jejího vzkazu jde mráz po zádech

Dara Rolins stále vzpomíná na milovaného tatínka. Mohl žít, kdyby mě tenkrát poslechl, říká

has TN.cz