Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 5. 2017
sluha promluvil

Pravda o stažení prince Philipa z veřejného života. Sluha to prozradil

Princ Philip
Zdroj: isifa.com
Princ Philip

Britský princ Philip před několika dny oznámil, že se od podzimu nadobro vzdá svých veřejných povinností. Sluha královské rodiny prozradil, co za jeho nečekaným rozhodnutím stojí.

Pětadevadesátiletý princ údajně přehodnotil své priority, když zemřeli dva jeho blízcí přátelé. "Smrt jeho kamarádů mu velmi ublížila," řekl sluha královské rodiny pod zárukou anonymity deníku Daily Star.

 

Údajně ho také ovlivnilo silné nechlazení, kvůli kterému musel o Vánocích zrušit některé společenské akce. "Řekl si, že mu je 95 let, takže by měl přibrzdit," dodal muž. "Kdyby se ho někdo zeptal o dva roky dříve, nikdy by do důchodu nechtěl. Ale smrt blízkých osob a nemoc vše rozhodla," tvrdí.

 

15

GALERIE: Královna Alžběta II. a Princ Philip

Zdroj: Profimedia

Královna Alžběta a Princ Philip - 2

Hodnocení:

 

"Jeho královská výsost vévoda z Edinburghu se rozhodl, že se počínaje letošním podzimem nebude účastnit veřejného života. Jeho rozhodnutí má plnou podporu královny," uvedl v prohlášení 4. května Buckinghamský palác.

 

 

Přes léto bude ještě princ Philip navštěvovat akce, kterých se měl zúčastnit. Nebude ale přijímat pozvánky na další události. I později se může příležitostně objevovat na veřejných akcích, pokud se tak sám rozhodne. Podle britského deníku Mirror převezme povinnosti po svém dědečkovi princ Harry.

 

Princ Philip za měsíc oslaví šestadevadesáté narozeniny. Po boku královny si získal srdce veřejnosti a proslul svým typickým suchým humorem, který však často překračoval hranice slušného vychování. Během oficiální návštěvy Nigérie například okomentoval tradiční roucho tamního prezidenta poznámkou, že "vypadá, jako by se chystal do postele".

 

Reportáž: Královská rodina svolala celý personál, oznámila velkou změnu

 

ČTĚTE TAKÉ:

Unikátní fotografie po 100 letech! Tři generace královské rodiny!
Být tak princeznou... Mají skutečně pohádkový život?

has TN.cz