Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 1. 2017
galerie smutná statistika

Při focení selfie zemřelo 127 lidí! Fotky těsně před smrtí

Nebezpečná selfie
Zdroj: Instagram

Fenomén selfie je velmi populární, najdou se však lidé, kteří jsou kvůli fotografii dokonce ochotni riskovat i vlastní život. Za posledních dva a půl roku zemřelo 127 lidí, kteří při pořízení vlastní fotografie velmi riskovali.

Odborníci z Carnegie Mellon University se zabývali otázkou, kolik lidí nedopatřením zemřelo, když se snažili si udělat vlastní fotografii. Zjistili, že za dva a půl roku zemřelo 127 lidí. Smutné prvenství má Indie, ve které zraněním podlehlo 76 lidí. Následuje Pákistán, Spojené státy a Rusko. Jednu oběť má i Slovensko - 54letá Slovenka spadla na Plitvických jezerech v Chorvatsku do 70 metrové propasti.

 

112

GALERIE: Nebezpečná selfie - Alexander Remnev

Zdroj: Instagram

Nebezpečná selfie - Alexander Remnev

Hodnocení:

 

Podle deníku The Washington Post se nejvíce tragédií odehrálo, když se lidé fotili na úpatí hory, případně na vysoké budově. Tak zemřelo už 29 lidí. Druhou nejčastější příčinou byla srážka vlakem, při které zemřelo 11 lidí.


Nepozornost při řízení

Collette Morénová zahynula v červnu během autonehody cestou na svou rozlučku se svobodou. 26letá žena seděla na sedadle spolujezdce, přišlo jí jako dobrý nápad udělat si spolu s řidičkou selfie. Ta na chvíli přestala dávat pozor a čelně se srazila s protijedoucím autem. Řidička přežila, Morénová už takové štěstí neměla.

Lidé, kteří přišli o život poté co si udělali selfie - 7
Zdroj: Twitter/ Facebook

 

 

Smrt na trati

Jen měsíc chyběl Xenii Ignatjev k tomu, aby oslavila 18. narozeniny. Osudnou se jí stala selfie, kterou si chtěla udělat na nadjezdu nad železniční tratí. Spadla z výšky deset metrů a při pádu se chtěla zachránit tím, že se pokusila zachytit elektrických kabelů. Její život ukončilo 1 500 voltů.

Nebezpečná selfie - Xenie Ignatjev
Zdroj: Instagram


Focení na motorce

Ramon Gonzalez byl na návštěvě za rodinou v New Yorku, po ktrém se projížděl na motorce. V jednu chvíli dal na své sociální sítě i fotku při řízení, ale pak ztratil kontrolu nad svou motorkou a narazil do protijedoucího auta, které ho rozdrtilo.

Nebezpečná selfie - Ramon Gonzalez
Zdroj: Instagram

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

POZOR! Děláte si rádi selfie fotky? Neuvěříte, co to o vás vypovídá! Není to pěkné...

Zamilovaný pár se po dlouhém čekání konečně setkal. Když si chtěli udělat selfie, dívka zemřela!

has TN.cz