Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 8. 2017
smrt ivo pavlíka

Smutná zpověď Adama Pavlíka: Popsal poslední telefonát s tátou

Pavlíkovi, Janků, Špinarová
Zdroj: Profimedia
(Zleva) Heidi Janků, Ivo Pavlík, Věra Špinarová, Adam Pavlík

Během pouhých pěti měsíců se z něj stal úplný sirotek. Hudebník Adam Pavlík (42) přišel v březnu o maminku Věru Špinarovou (†65), v sobotu ztratil také tatínka Ivo Pavlíka (†84). V rozhovoru pro televizi Nova se rozpovídal o tom, jak moc ho tato ztráta zasáhla.

Sotva se vzpamatoval ze smrti maminky, přišla další rána. Adam Pavlík musí krátce po sobě pochovat i druhého z rodičů. "Nevím, jestli je to osud, ale musím to nějak zvládnout. Mám rodinu, která je mi oporou," svěřil se Pavlík.

Reklama

 

"Já si budu taťku pamatovat jako úžasného otce a dědu. Jako člověka, který měl rád život a všechny kolem sebe a byl hrozně fajn. Hodně mě toho naučil," vzpomínal na otce Pavlík. Na svém otci obdivoval nejen to, jaký to byl člověk, ale vážil si ho i jako hudebníka. "Tak, jak vnímal hudbu a jak jí rozuměl, to uměl jen málokdo," myslí si. Nejsložitější podle něj bude situace pro jeho dceru, která na obou prarodičích hodně lpěla.

 

Domněnky o tom, že s poslední manželkou svého otce Heidi Janků nevychází zrovna dobře, Pavlík vyvrátil. "S Heidi máme vynikající vztah, nikdy nebyl špatný. Jsme v podstatě rodina. Moje mamka se s Heidi kamarádila, já jsem s ní i bydlel," řekl s tím, že jsou dobří přátelé. "Teď je to bohužel hodně na ní, protože je v Praze a musí všechno zařídit. Každý den si voláme a konzultujeme spolu různé věci, aby to poslední rozloučení bylo důstojné a pěkné," popsal.

 

 

Pavlík připustil, že smrt Špinarové zdraví jeho tatínka příliš nepřidala. Nemyslí si ale, že byla důvodem jeho náhlého skonu. "Táta měl 84 roků, měl slabší srdce a ta horka, která teď byla, to byl na něj obrovský nápor," myslí si.

 

S tatínkem už se Pavlík rozloučit nestihl. Telefonovali spolu naposledy ve středu, byl veselý a měl dobrou náladu. To bylo naposledy, co ho slyšel. Pak už lékaři Ivo Pavlíka udržovali pod sedativy. "Všechno jsme si řekli už předtím, věděl, že má nemocné srdce a že už tu dlouho být nemusí," zakončil syn.

 

Hudebník Ivo Pavlík zemřel v sobotu 12. srpna na následky infarktu. Lidé se s ním naposledy rozloučí v pátek 18. srpna ve strašnickém krematoriu.

 

Podívejte se na reportáž z Televizních novin:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DRSNÉ DETAILY: Heidi Janků prozradila, jak se dozvěděla o smrti manžela! Co v tu chvíli dělala?

ŽAL A SLZY: Zdrcená Heidi Janků promluvila o smrti manžela. Můj život už nebude jako dřív!

mom TN.cz
Reklama