Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.3. 2017 07:36
32 mrtvých přijde i královská rodina

Smutné výročí v Belgii: Oběti útoku teroristů uctí "minutou hluku"

Smutné výročí v Belgii - 2
Zdroj: Profimedia
Fotografie pořízená po útoku teroristů. Lidé uctili památku obětí

Belgie si v týdnu připomene nejhorší teroristický útok v dějinách země, při kterém loni zemřelo 32 nevinných lidí. Smutné výročí doprovodí slavnostní ceremonie, která má za cíl všem ukázat, že srdce Evropy stále bije a ani teroristé ho nezastaví. Zahají ji belgická královská rodina, ve středu pak lidé uctí oběti "minutou hluku".

Je tomu už rok, co radikální islamisté zaútočili na bruselské letiště a metro. Zemřelo celkem 32 lidí, dalších asi 320 osob se zranilo. Belgie útok hodnotí jako nejhorší v dějinách země, nyní si připomíná smutné výročí.

 

Už ve středu lidé zavzpomínají na všechny, kteří tehdy přišli o život, "minutou hluku". Vlaky, tramvaje i autobusy se zastaví, řidiči tak dají všem najevo, že soucítí s rodinami obětí.

 

Po teroristických útocích stále platí vysoký stupeň nebezpečí, v ulicích proto můžete zahlédnout vojáky a ozbrojené policisty. "Naše země je nyní bezpečná," řekl agentuře AFP ministr vnitra Jan Jambon.

 

19

GALERIE: Pieta v Belgii po útocích teroristů

Zdroj: Profimedia

Smutné výročí v Belgii - 4

Hodnocení:

 

Slavnostní ceremonii k uctění památky všech obětí zahájí král Filip a královna Mathilde na letišti Zaventem, kde vyjádří svou soustrast pozůstalím všech 16 lidí zabitých při sebevražedném útoku Ibrahima El Bakraouiho a Najima Laachraouiho 22. března. Pak se královský pár přesune do metra Maalbeek, kde se vyhodil do vzduchu Ibrahimův bratr Khalíd a v přeplněném vlaku zabil dalších 16 lidí.

 

 

Navzdory všem tradicím se zaměstnanci metra rozhodli uctít památku obětí "minutou hluku", která má dokázat, že nezapomenou, ale budou stále bojovat proti nenávisti a terorismu. Nakonec královský pár slavnostně odhalí nový památník, který bude usazen v srdci unijních institucí v Bruselu.

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

19.3. | 07:47 rexrothak
4
Měli by si uvědomit,že čím větší uctívaní toho masakru bude ,jinde to mohou ...
19.3. | 20:19 Barbora Doleželová
0
měli by tento masakr spíše uctít zabitím každého muslima na dosah a to do úplné ...
19.3. | 20:19 Barbora Doleželová
0
Náhlasit nevhodný komentář
měli by tento masakr spíše uctít zabitím každého muslima na dosah a to do úplné nuly
19.3. | 11:45 overal
1
Náhlasit nevhodný komentář
To, že jim vadí terorismus pouze předstírají! Pokud by jim terorismus SKUTEČNĚ VADIL potom by odstranili jeho hlavní zdroj a příčinu a ZAKÁZALI ISLÁM!!
19.3. | 11:17 Petr Netik
2
Náhlasit nevhodný komentář
Zbraňe moderního zapadnicho Evropana : barevné pastelky , kitky a svíčky.
19.3. | 10:07 karl-z-bahnhofu
2
Náhlasit nevhodný komentář
No tak teď už jen tiše doufejme, že se nenajde nějaký "integrovaný muslim", který si někde vypůjčí náklaďák nebo se v tom davu ve jménu Alláha vyhodí do luftu. Lze si bohužel představit i kombinaci obojího.
19.3. | 07:47 rexrothak
4
Náhlasit nevhodný komentář
Měli by si uvědomit,že čím větší uctívaní toho masakru bude ,jinde to mohou oslavovat a považovat to za hrdinství.