Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 1. 2018
Rozthali je divočáci

Smutný konec pátrání! Po Argovi našli mrtvou i fenku Lety

Pátrání po Argovi a Lety
Zdroj: facebook
Oba pejsky našli mrtvé

Pátrání po dvojici pejsků na Kolínsku má smutný konec. Nejdříve našli majitelé mrtvého psa Arga, teď objevili také bezvládné tělo fenky Lety. Zřejmě ji, stejně jako Arga, roztrhal divočák.

Modrobílý americký stafordširský teriér Argo a zlatobílá fenka utekli rodině paní Kovaříkové 11. listopadu. Majitelka ihned prosila o pomoc na facebooku, vylepila plakáty a vypsala odměnu 100 tisíc za nález psího páru.

 

Nic z toho ale nebylo platné. Po měsíci a půl našla majitelka Arga mrtvého několik kilometrů od obce Volárny. Nejspíš ho roztrhal divočák. "Našla jsem Arga v lese pod jehličím, byl mrtvý," uvedla paní Kovaříková.

 

 

Rodina neztrácela naději a dál pátrala alespoň po milované fence. Ani Lety ale pobyt venku nepřežila. "Myslela jsem, že ji srazilo auto na dálnici, ležela za plotem. Bohužel ji ale taky usmrtil divočák, měla hluboké rány," popsala pejskařka na facebooku.

 

Ani jeden ze psů neměl obojek, Lety nebyla ani čipovaná. Rodina se od začátku obávala nejhoršího, nízké teploty totiž teriérům zrovna nesvědčí. Nebyli navíc zvyklí na delší pobyt v "divočině".

epa TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama