Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.9. 2017 22:16
pro silné povahy snažil se plavat?

Smutný pohled: Tříska bojoval s vodou dlouhé minuty. VIDEO

Zdroj: TV Nova

Herec Jan Tříska (80) se v sobotu zřítil z Karlova mostu do Vltavy a nyní bojuje ve střešovické nemocnici o život. Podle svědků skočil do vody sám, na záběrech z místa to ale vypadá, že se snažil plavat.

Nešťastný pád, nebo pokus o sebevraždu? Na tuto otázku hledají odpověď nejen kolegové a příbuzní oblíbeného herce, ale i policisté, kteří se případem zabývají. "Přesné okolnosti pádu muže zatím nejsou známy," uvedl mluvčí policie Tomáš Hulan.

 

Podle svědků z místa se herec postavil na kamenné zábradlí nad pátým pilířem a po chvíli skočil dolů. Ve vodě musel být minimálně pět minut.

 

 

Kolem těla propluly dvě výletní lodě, až posádka třetí si všimla, že se něco děje a pokusila se dostat blíž. Kapitán udělal manévr a za pomoci ještě dvou zákazníků, kteří byli přítomní na palubě (shodou okolností polských záchranářů), pomohl muže vytáhnout nahoru.

 

15

GALERIE: Záchrana Jana Třísky z vody

Zdroj: TV Nova

Jan Tříska ve Vltavě - 1

Hodnocení:

 

Televizi Nova se podařilo získat záběry od jednoho ze svědků tragédie, který na Karlově mostě fotografoval a natáčel. "Viděl jsem, jak lidé panikaří a slyšel jsem křik a potom jsem viděl, že je ve vodě nějaké tělo," popsal situaci na místě svědek. Na záběrech to vypadá, jako by muž ve vodě zkoušel plavat. Stejně tak je ale možné, že si s tělem hrála voda, která pohybovala jeho rukama.

 

 

"Po příjezdu na místo si záchranáři muže převzali do péče a už měl obnovenou srdeční akci, proto jej uvedli do umělého spánku, zajistili dýchací cesty a poté předali k další péči do Ústřední vojenské nemocnice s již obnovenou funkcí srdce," řekla mluvčí záchranářů Jana Poštová.

 

Osmdesátiletý Jan Tříska teď ve vážném stavu bojuje na anesteziologicko-resuscitačním oddělení o život. Jeho kolegové jsou událostí šokováni a posílají mu dojemné vzkazy. "Honzo, moc na Tebe myslíme a držíme palce! Honza a Míla," napsal na svém facebooku třeba herec a šéf divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.

 

Jestli si herec opravdu chtěl vzít život, nebo šlo o nešťastnou náhodu, musí zjistit policie. Verzi o sebevražedném pokusu absolutně odporuje jeho životní elán, se kterým se stále těšil na novou práci. V létě měl premiéru film Po strništi bos, ve kterém účinkoval, a v pondělí měl začít natáčet nový snímek s režisérem Jiřím Mádlem. Jan Tříska toho o sobě mnoho prozradil i v rozhovoru, který najdete zde.

 

Podívejte se na reportáž:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SMUTNÁ ZPRÁVA: Jan Tříska (†80) svůj boj o život po pádu z Karlova mostu prohrál!

TEST: Dokážete poskytnout první pomoc?
Pět velkých mýtů o PRVNÍ POMOCI. Proč už se nedává umělé dýchání?

lud TN.cz
Reklama