Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 2. 2017
to zvládne každý!

Snadné a účinné cvičení: Tipy pro lenochy, u kterých se ani nezapotí

Cvičení
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Chcete se cítit fit a cvičení vám nic moc neříká? Máme pro vás tipy, které vašemu tělu prospějí a nezaberou skoro žádný čas. Navíc je můžete dělat kdekoliv. Nejsou úplně typickým cvičením, pokud je ale budete opakovat pravidelně a dlouhodobě, výsledky se zaručeně dostaví.

Protahování

Reklama

Začněte den protáhnutím. Podle některých odborníků na fitness je každodenní protahování pro tělo stejně důležité jako pravidelné cvičení. Strečink je kombinací mnoha pohybů a dokáže zvýšit vaši ohebnost.

 


Ať už ráno po probuzení v posteli nebo odpoledne či večer na gauči, snažte si každý den vyhradit trochu času na pečlivé protažení každé svalové skupiny jemnými, ale dynamickými protahovacími pohyby.


Využijte reklamu v TV

Sledujete svůj oblíbený pořad? Využíjte reklam. Můžete je využít na nějaké rychlocvičení, které vás osvěží a pomůže ke zdokonalení vaší postavy.


Jednotlivé reklamy jsou obvykle krátké, takže zkuste třeba v průběhu prvního reklamního spotu dřepovat, při druhém dělat sedy lehy. Posilovací cvičení tak máte hotové za pět minut, takže nedostatek času už není problém.

 

 

I procházka pomáhá

K této velice zdraví prospěšné činnosti nepotřebujete vyvinout téměř žádnou námahu, stačí jen vyrazit na chvíli ven z domu. Procházkou prospějete vašemu fyzickému i duševnímu zdraví.

 

Chůze do schodů

Bydlíte v paneláku a jezdíte pohodlně výtahem? Začněte chodit po schodech. Hezky se u toho narovnej a schody nepřeskakujte. Jestli nesete nákup, rozpažte si za chůze ruce i s nákladem a vydržte tak co nejdéle. Posílíte ruce i nohy zaráz.

has TN.cz
Reklama