Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 2. 2018
je u soudu

Sňatkový podvodník všech dob? Járu ženy zahrnuly miliony i dětmi!

Zdroj: TV Nova

Ústecký krajský soud začal řešit nejspíš největší případ týkající se sňatkového podvodníka za poslední roky. Jaroslav Doležal podle obžaloby podvedl 32 žen a napáchal škodu za 18 milionů korun.

Tento muž má být podle obžaloby nejaktivnějším sňatkovým podvodníkem v dějinách české kriminalistiky. Kontakty se ženami měl navazovat pomocí inzerátů na internetu. A podle vyšetřovatelů byl mimořádně úspěšný, ačkoli nevypadá jako typický don Juan.

 

"S ženami se seznamoval pomocí inzerátu na internetových seznamkách, kde vystupoval pod nickem J1313 a Daaky," sdělil kriminalista Martin Czepan.

 

Lásku měl slibovat i několika ženám najednou. Když byla ruka v rukávě, půjčoval si od nich podle žalobce statisícové částky. Tvrdil, že je použije na zařízení vlastního bydlení. Místo toho ale peníze končily v hracích automatech.

 

 

"Je mu kladeno za vinu jednání vůči více než třem desítkám poškozených, kterým měl způsobit škodu, nebo se pokusit způsobit škodu ve výši cca 18 milionů korun," vysvětlil státní zástupce Lukáš Otipka.

 

U soudu se hájí muž tím, že své partnerky podvést nechtěl, peníze prý ženám splácel, nebo je teprve chtěl začít splácet. S některými z nich má celkem 11 dětí.

Martin Kočárek/ lud TN.cz
Reklama