Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.3. 2016 18:03
zimní speciál

Sněhová nadílka přilákala sáňkaře! Kde to "frčí" nejvíce? PŘEHLED

Zdroj: TV Nova

Sněhová nadílka, která Čechy zaskočila hned zpočátku týdne, kvapem mizí. Ačkoli sníh v nížinách taje, na horách je ho stále dost. Lyžařská střediska ve velkém zaplavují nejen lyžaři, ale i sáňkaři, kteří využívají speciálně upravené dráhy plné klopených zatáček.

Sníh, který zpočátku týdne zasypal Česko, udělal radost zejména milovníkům zimních sportů. Ti ve velkém míří na hory a využívají lákavých nabídek skiareálů. Míří přitom nejen na lyžařské sjezdovky, ale i na sáňkařské dráhy, kde s adrenalinem v krvi mohou klopit zatáčky.

 

Na několikakilometrové trasy vám většinou provozovatelé středisek dokonce půjčí i brzdou speciálně vybavené sáňky."Jedna jízda stojí 130 korun, za tři zaplatíte 290, v ceně je půjčení sání a jízda nahoru lanovkou," popisuje nabídku Skiareálu Dolní Morava Lenka Strculová. Využít přitom můžete jednomístné modré saně, či dvojmístné červené, kam se v pohodě vejdou dva dospělí.

 

 

Rozhodně byste měli zvážit i zapůjčení bezpečnostního vybavení. Sáňky to mohou rozjet klidně i do rychlosti 40 kilometrů v hodině. A kde je tedy nejvíce sněhu?

 

Situace na horách

 

Třeba na Zadově leží na sjezdovkách kolem 45 centimetrů sněhu, připadlo tady asi 5 centimetrů nového. Je zataženo a teploty jsou na nule. Můžete vyrazit i na běžky. Upraveno je asi 16 kilometrů tratí.

 

 

Lyžařský areál Herlíkovice má na sjezdovkách kolem 35 centimetrů převážně technického sněhu. I tady se teploty pohybují okolo nuly.

 

V Peci pod Sněžkou přibylo na sjezdovkách k původním 35 centimetrům sněhu dalších deset. Otevřeno a upraveno je skoro 12 kilometrů sjezdovek a v provozu je i měřený slalom.

 

V areálu Kohútka je 35 centimetrů sněhu. Teploty se pohybují mírně nad nulou a obloha je zatažená.

 

 

Naši sousedi jsou na tom s podmínkami pro lyžování opět o něco lépe. V rakouském Zaalbachu si zalyžujete na 70 centimetrech prachového sněhu. Je tady zataženo a podle předpovědi meteorologů by během noci mělo opět sněžit. Na Štrbském plese se lyžuje na 55ti centimetrech tvrdého sněhu.

lud TN.cz
Reklama