Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.3. 2017 21:13
anketa audit neaudit

Babiš se přiznal k podvodům, prověří ho poslanci, zařídil Kalousek

Zdroj: TV Nova

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se zveřejněním dokumentů o svých příjmech podle šéfa TOP 09 Miroslava Kalouska přiznal k daňovým podvodům. Sněmovna bude o této věci debatovat ve středu. Kalousek to prosadil při dnešním jednání o změnách programu nynější schůze.

Anketa

Věříte Andreji Babišovi, že o svém přiznávání a výši příjmů, placení daní nebo nákupech dluhopisů Agrofertu mluví pravdu?

Hlasovalo 12925 lidí.
Proti zařazení bodu s názvem Daňové podvody ministra financí se Babiš později ohradil, půjde podle něho o další šaškárnu. "Já žádné daňové podvody nedělám," řekl na plénu Babiš. Kalouska a další poslance, kteří budou ve středu debatovat, vyzval, aby ukázali svá daňová přiznání a majetek.

 

Údaje z dokumentů, které pro Babiše zpracovaly dvě velké mezinárodní auditorské firmy, jsou podle Kalouska do značné míry alarmující. Ukazují podle něho na to, že Babiš prodal dvě firmy, které pořídil z neznámých prostředků, za "příjemnou cenu" 748 milionů korun Agrofertu, který tehdy vlastnil. Agfofert díky tomu mohl snížit daňový základ a odvádět o to méně do státního rozpočtu, uvedl předseda TOP 09.

 

 

Babiš potom měl dost peněz, aby mohl koupit korunové dluhopisy Agrofertu s vysokým a netržním šestiprocentním úrokem, řekl Kalousek. Babiš za ně dal skoro 1,5 miliardy korun. Babiš nemusí z výnosů platit daně, Agrofert si o odvedený úrok snižuje daňový základ. "Není pochyb o daňových podvodech současného ministra financí," zdůraznil Kalousek.

 

 

 

Babiš se ale vzhledem k pojmenování bodu tázal, kterého ministra financí se má týkat. "Pana Kalouska, nebo kterého? Pana Kalouska, který je státní úředník od roku 1990? Z čeho žije pan bývalý ministr?," ptal se. Babiš, jak uvedl, neví, kde Kalousek skladuje "ty tuny cashů", "kde to všechno má, co tady nakradl za ta léta". Nynější ministr opět zopakoval, kolik peněz na daních a odvodech on a jeho firmy, které nedávno převedl do svěřenského fondu, zaplatily zhruba za poslední dvě desetiletí.

 

 

Babiše se snažil v jeho vyjádřeních mírnit předsedající Jan Bartošek (KDU-ČSL). Proti ministrovu vystoupení se ohradil taky předseda poslanců ČSSD Roman Sklenák, když Babiš zmínil údajné spojení sociálního demokrata Milana Urbana se solárními elektrárnami. "Důrazně a se vší vážností vás žádám, abyste se přestal navážet do poslanců, a zejména tedy do poslanců sociální demokracie. Jestli tedy máte nějaké důkazy o spojení Urban, soláry, Kypr, tak s tím běžte někam na policii. Není možné tady bez důkazů na každého plivat," řekl Sklenák.

 

Pro zařazení nového bodu na program schůze hlasovalo 84 ze 147 přítomných poslanců hlavně z řad TOP 09, ODS a KSČM. Připojila se část poslanců koaličních ČSSD a KDU-ČSL. Kalouskův návrh nepodpořili zákonodárci ANO, Úsvitu a nezařazení poslanci včetně členů hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury.

 

Projev Miroslava Kalouska o Andreji Babišovi ve Sněmovně:

 

Projev Miroslava Kalouska o Andreji Babišovi ve Sněmovně
Zdroj: nyx.cz

ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

14.3. | 18:38 Bohumír Panuš
21
Kalousek je ta nejodpornější závistivá svině která je ve vládě.
14.3. | 15:37 Petr Kelenda
-12
No,konečně! Snad se toho Slováka konečně zbavíme. Nadělal škody dost. Jenom ta ...
4.9. | 18:45 kapitanjoeblack
0
Náhlasit nevhodný komentář
Když by si Babiš byl vědom daňovýho podvodu,proč by jako jedinej zveřejnil svůj příjem?..Lidi ale pozor,jestli se do senátu dostane Kalousek?!Von chce normálně euro a leze do zadku Merkel.Tam maj volby za měsíc.To chce do ulic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
15.3. | 10:29 tenistka 175 tenistka175
1
Náhlasit nevhodný komentář
Věřte pevně, že ESA ( s perfektně zpracovanými detaily na všechny vyhecované a nastartované dogy) vysype Babiš v pravý čas ! Takto se odehrává vlna SAMOSBĚRU jeho voličů, tak proč by ji narušoval....?Vypadaj vedle něj jak amatéři. SORRY JAKO.
15.3. | 10:20 tenistka 175 tenistka175
3
Náhlasit nevhodný komentář
15.3. | 06:15Ladislav Bartošek Vypadlo vám slovíčko ZASE ! Už jednou dostal po tlamě na Klárově.....ale zapomněl.
15.3. | 10:17 tenistka 175 tenistka175
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nejsem šmírák, proto bych si i koupila vstupenku na jednání TOP 09, tedy pouze na diskuzi /dialog Kalousek-Pospíšil.To je střet kultur v praxi....
15.3. | 10:12 tenistka 175 tenistka175
3
Náhlasit nevhodný komentář
J.K. potopil TOPku jako Titanik a Antibabišovskou hysterií ZÍSKAL pro ANO mnoho nových hlasů....GRÁTIS = ZADARMO !Primitivní chování nefunguje!
15.3. | 09:45 Tony
5
Náhlasit nevhodný komentář
bogorovnyj_raději sto Babišů než-li křiváka Kradlouska.To je hajzl a nemakačenko který v životě nic nedokázal,zkrachovalý chemik který se pasoval na ministra zeměkoule,nikdy to nemyslel dobře a jenom mysle na sebe a jak nás poškodit.
15.3. | 06:15 Ladislav Bartošek
12
Náhlasit nevhodný komentář
Že tomu Kalouskovi někdo nerozbije drzku.
15.3. | 02:11 allanaldik
11
Náhlasit nevhodný komentář
Jak se rika zlodej krici, chytte zlodeje. Kradlousek se Sralbotkou krici jak pominuti.
15.3. | 02:08 allanaldik
10
Náhlasit nevhodný komentář
Ukazte mi jednoho ceskeho politika ktery je kristalove cisty? Odpovim si sam ZADNY.
15.3. | 00:44 yjy
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Zatím se mi nejvíc líbí zpráva od našich slovenských bratří, kdy někdo na správném místě usoudil, že by se po očistění ŠtBáka Bureše KGB i CIA řízeného za komunistů k nám padákem shozeného©Já nemohl svým dětem podívat do očí.. Soud bude pokračovat..