Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.2. 2018 17:15
Dopravní kolaps

Sníh ochromil dopravu, na Moravě bouraly desítky aut

Nehoda na D1 u Ostravy
Zdroj: TV Nova

Ve slovenské metropoli Bratislavě ve středu zkolabovala doprava, především ta hromadná. Studená fronta už přešla i do Česka, zasáhla velkou část Moravy i část Čech. Dopravu komplikuje hlavně na Moravě a ve Slezsku, kde přibylo nehod oproti úterku až pětinásobně.

Studená fronta postoupila ze Slovenska ve středu i do Čech. Kolem 13. hodiny pokrývala v podstatě celou Moravu a také část Jihočeského kraje a Vysočiny. A zvláště na jihu Moravy měli hasiči se sněhem spoustu práce, protože přibylo nehod.

 

"Od půl jedenácté jsme během 45 minut vyjeli hned k šesti nehodám. Pět z nich bylo na Hodonínsku kolem Kyjova a další na Břeclavsku. Postupně však k nehodám vyjížděly jednotky i v jiných okresech a to především na jihu kraje," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.


16

GALERIE: Vydatné sněžení způsobilo na jihu Moravy řadu nehod

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Nehody na jihu Moravy způsobené sněhem - 1

Hodnocení:


Od 10. do 13. hodiny jihomoravští hasiči zasahovali celkem u 15 nehod. Většina se obešla bez zranění, jednou museli hasiči pomáhat sypači, ze kterého po nehodě navíc začaly vytékat provozní kapaliny.


Problémy jsou i na dálnici D1 mezi Přerovem a Ostravou - na frekventovaném hlavním tahu leží sníh a došlo i k několika nehodám. A víc se bourá i v jiných částech Moravskoslezského kraje.

 

"Od 12 hodin do 15.40 jsme dnes přijali oznámení o zhruba šesti desítkách dopravních nehod. Včera jsme v tomtéž období přijali oznámení o 12 dopravních nehodách. Na území Ostravy policisté v době, kdy začalo sněžit, registrují navýšení počtu nehod na zhruba trojnásobek," uvedla ve středu odpoledne ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

 

O vážnosti situace v Bratislavě svědčí nejen dlouhé "štrůdly" nepojízdných trolejbusů, ale i to, že kvůli dopravní kalamitě muselo být odložené jednání parlamentu, protože se do něj poslanci nedokázali dostat.


Pusťte si video z kalamity v Bratislavě:


 

V terénu jsou od brzkého rána také všechny dostupné sypače i pěší čety, které ručně čistí postižená místa. K opatrnosti vyzývá Bratislavany i policie.Na řadě míst totiž došlo kvůli sněhu k nehodám, které ještě víc komplikují dopravní situaci. Nápor sněhu zvládá bez problémů jen letiště.

 

Sníh ovšem nepřekvapil ve středu jen Bratislavany, ale i obyvatele Paříže. I tady bílé ulice zaskočily místní a výrazně se zkomplikovala doprava. Autobusy například nevyjely vůbec, velké potíže byly i na železnici.

pez TN.cz
Reklama