Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.3. 2016 17:24
předpověď počasí

Sněžit nepřestane ani v příštích dnech. Jak bude u vás? MAPY

Zdroj: TV Nova

I v následujících dnech by měl Česko podle meteorologů zasypávat sníh. Postupně by se měly srážky měnit v dešťové a místy se bude tvořit náledí. Na jaro si ještě nějakou chvíli budeme muset počkat.

Zima ještě zdaleka neřekla poslední slovo a během včerejška a dneška to dává patřičně najevo. Celé území Česka zasypal sníh, který během dne komplikoval život řidičům a tisíce lidí připravil o elektřinu. Během týdne by se ke sněhu měl postupně přidávat déšť.

 

"Také v nejbližších dnech bude srážek dost, od 300 metrů se bude zpravidla jednat o sněžení. Po ránu se bude tvořit náledí a denní srážkové úhrny se budou nejčastěji zastavovat do 5 cm, na horách do 10 cm nového sněhu," řekla pro TN.cz Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 

13

GALERIE: Mapy srážek

Zdroj: Meteopress

Mapy srážek 2.3 - 4.3. 2016 - 1

Hodnocení:

 

 

Během zítřka by mělo sněžit i v nižších polohách, od čtvrtka už meteorologové očekávají v polohách pod 400 m srážky smíšené nebo dešťové, sněžit bude hlavně na východě území. V pátek se sněhové srážky objeví už jen v místech nad 600 m, v nížinách bude převažovat déšť. Podobné počasí bude panovat až do konce týdne.

mom TN.cz