Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.3. 2018 10:08

SNOWtour 2016/17: Branná – nový manšestrový vlk!

Branná už dlouhodobě patří mezi naše oblíbená střediska. Tenhle jesenický „koutek“ se vyznačuje tou nejpohodovější atmosférou široko daleko, a to hlavně díky jejímu majiteli Banditovi, který se večer v hospodě u lanovky promění v hlavního baviče s těmi nejvtipnějšími historkami.

Ještě jsem ani nezmínila vyžití na sjezdovkách a už píšu o večerech v hospodě!  I když jsou místní sjezdovky spíše krátké, tak se v Branné v přední řadě lyžuje. Jde o takový jeden zaoblený kopec Větrná, jehož pravá strana je obsluhovaná dvousedačkovou lanovkou, levá zas pomou. Z kopce se spouští celkem 4 sjezdovky a v době naší návštěvy byly všechny v provozu a s dostatkem přírodního sněhu.

branná
Zdroj: oficiální zdroj


Branná je koncipovaná spíše jako rodinné středisko, poctivý carvový oblouk tu ovšem není problém vystřihnout, a to hlavně na červené sjezdovce pod lanovkou. Ta začíná rovinatě „jakoby se nechumelilo“, za pár metrů se ale promění ve sportovní široký slalomáček, který s blížícím se cílem nezvolňuje, ale naopak nabírá na intenzitě, takže se nabitá rychlost koordinuje na kratším dojezdu k turniketu. My tuto pistu zastihli ve své plné manšestrové kráse, takže se lyžím jinak než na hrany ani nechtělo.

branná
Zdroj: oficiální zdroj


Mírnější varianta je vedlejší sjezdovka modrá, která je přehledná po celé své délce, takže se hodí i pro trénink oblouků začínajících lyžařů. Na hrany se tu dají lyže stavět až tak v první třetině trati, kdy nabydete potřebnou rychlost, pak už ale v rytmických obloucích dojedete až k turniketům.

branná
Zdroj: oficiální zdroj


Pro bezpečné kroužení malých lyžníků a začínajících lyžařů se hodí krátká sjezdovka obsluhovaná vlastní dětskou pomou v úplné horní části střediska, která je jakousi „nadstavbou“ již zmíněné červené a modré trati. Sjezdovka je kraťoučká, ale stoprocentně přehledná a mírná.

branná
Zdroj: oficiální zdroj


V Branné jsme tentokrát byli svědky montování nového technického přírůstku, tedy rolby Prinoth Leitwolf s výkonem motoru 435 koní a s powerfrézou, která patří k nejlepším na trhu. Manšestr by tak měl být ještě vymazlenější! Montování rolby pro nás byla zajímavá podívaná. Z kamionu bylo potřeba nejprve jeřábem vytáhnout pásy, naprosto přesně je vedle sebe položit a následně na ně položit i samotnou kabinu rolby.

branná
Zdroj: oficiální zdroj


Hlavní zázemí Branné sice nepatří mezi nejmodernější, jaká najdete například v TOP českých střediscích, na druhou stranu tu ale nic nechybí. Bezplatné parkoviště se nachází přímo u sjezdovky, kousek od něj maringotka s možností zapůjčení lyží nebo objednání lyžařské lekce a pohotově u lanovky najdete toalety vybudované v rámci restaurace. V restauraci se můžete občerstvit polévkou, nakládaným hermelínem, utopencem nebo různými druhy pizzy, která je přímo z místní výrobny, takže nejde o žádnou mraženou záležitost. Právě tato restaurace u lanovky bývá dějištěm večerních veselek, často s Banditovou přítomností.

branná
Zdroj: oficiální zdroj


Branná v kostce:

Vzdálenost z Prahy 3 hod 4 min
Celodenní skipas dospělí 440 Kč
Celodenní skipas děti 350 Kč
Provozní doba lanovky 9:00 – 19:00
Webové stránky střediska www.skibranna.cz
Parkování parkoviště zdarma pod sjezdovkou

branná
Zdroj: oficiální zdroj


O víkendu se v Říčkách odehrála akce SNOWtour, kde jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH nebo sportovní kamery LAMAX. Zdarma jste mohli ochutnat nápoje DAVID RIO CHAI nebo zdravé tyčinky BOMBUS. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, čepky DOKE, a vyhřívané produkty značky LENZ.
Reportovali jsme v oblečení HELLY HANSEN, používali hůlky KOMPERDELL, videotechniku LAMAX a DJI, fototechniku SAMSUNG a hodinky GARMIN.
 

Komerční článek

Partneři reklama

Harrachov - DOBRÁ ZIMNÍ ADRESA... Perfektně upravené sjezdovky a spousta zábavy na horách
KOHÚTKA - JAVORNÍKY, lyžování pro náročné i začátečníky!
Rokytnice nad Jizerou, lyžařský ráj v srdci Krkonoš i pro nejnáročnější
Reklama