Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Pro koho jsou elektrokola?

Publikováno 10. 6. 2017
Rozchod Sobotkových

Sobotka chtěl manželství udržet: "Rodiče se rozvedli," přiznal

Manželé Sobotkovi - 5
Zdroj: Profimedia
Olga a Bohuslav Sobotkovi

Premiér Sobotka se zřejmě snažil manželství zachránit, jak to jen šlo. Před časem totiž přiznal, že sám pochází z rozvrácené rodiny. Nezvykle osobní proslov ve Sněmovně možná dokonce podnítily první neshody v manželství.

Premiér Bohuslav Sobotka oznámil, že se s manželkou rozcházejí. Pokud by to neudělal, možná by si ani nikdo nevšiml. Olga Sobotková se totiž na veřejnosti skoro neukazovala a neznala ji ani většina voličů ČSSD. Více o tajemné ženě čtěte zde.

 

Sobotka před časem v Poslanecké sněmovně přiznal, že vyrůstal v rozvrácené rodině. Po rozchodu rodičů zůstal s matkou a dvěma sourozenci. I proto, že na vlastní kůži zažil, jak může rozvod dítě poznamenat, se zřejmě snažil manželství udržet do poslední chvíle.

 

Před poslanci zmínil své dětství jen okrajově, aby upozornil, že rodinné vztahy se nedají zvnějšku hodnotit. "Říkám to také proto, že já sám jsem vyrostl v rozvedené rodině a vztahy mezi lidmi jsou prostě velmi složité a těžko se dají zvnějšku posuzovat," prohlásil premiér v lednu.

 

 

Odluku ohlásili manželé ve čtvrtek večer. Už spolu nebudou bydlet, rozvod ale zatím nechystají. "Naše rozhodnutí je racionálním výsledkem našich dlouhodobých diskusí a nejde o unáhlený krok, jenž by byl motivován nějakou konkrétní situací či osobou," odmítli manželé spekulace. Celé prohlášení čtěte zde.


Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

epa TN.cz