Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.9. 2014 17:37
video Děti a premiér

Sobotka neumí anglicky, smějí se školáci na pokyn ODS

Zdroj: YouTube.com

Premiér ČR Bohuslav Sobotka má velmi slabou angličtinu. Toho si všimli v ODS a přes školní děti mu nabídli "doučování". Zdá se, že vše je součástí předvolebního boje.

Dnešní děti se učí anglicky velmi brzy, skoro ve stejnou dobu jako začínají s mateřštinou. Proto mají navrch před mnoha českými politiky. Teď se to ukázalo velmi zřetelně.
 

Na videu jim byl puštěn projev Bohuslava Sobotky v angličtině. A bylo to možná lepší, než kdyby jim někdo pustil zábavnou pohádku. Užily si u toho spoustu legrace.
 

Angličtina, tedy především výslovnost, premiéra Sobotky děti ze Základní školy Hanspaulka velmi pobavila. Žáci na něj ale rozhodně nezanevřeli. V angličtině mu nabídli, aby přišel a učil se s nimi.
 

Celé video vzniklo zřejmě jako předvolební kampaň ODS. "Byly to víceméně děti mých známých, nikoho jsme nenutili. Projev pana Sobotky nás pobavil a já si uvědomila, že ho naši žáci už na prvním stupni přinejmenším výslovností strčí do kapsy. Chtěli jsme prezentovat jejich dobrou angličtinu," sdělila webu iDnes.cz ředitelka školy Marie Pojerová, která kandiduje shodou okolností právě za ODS.

 

 

Jádro problému je ale neoddiskutovatelné - čeští politici by měli světové jazyky zvládat na lepší úrovni. Stanovisko premiéra Sobotky k "anglické kauze" redakce TN.cz zjišťuje. 

 

Vzhledem k pozornosti, kterou video vyvolalo, poskytl, radní pro školství v Praze 6 a kandidát na starostu, Ondřej Balatka oficiální vyjádření: 

"Mám stovky reakcí na naše video. Držel jsem se principu „když chcete na sociálních sítích vyvolat reakci, musíte vytvořit něco kontroverzního“. Náš vzkaz premiéru Sobotkovi jsme nenatočili jen jako vtip – je v něm obsažen i jiný příběh a ten se přímo týká účinkujících dětí. Ministr školství Sobotkovy vlády Marcel Chládek totiž do základních škol na Praze 6 vyslal Českou školní inspekci, která zde chce zrušit dvojjazyčnou výuku. Ministra Chládka jsem už před třemi měsíci vyzýval k diskuzi nad tímto tématem, ve snaze tuto možnost výuky dalšího jazyka pro žáky zachovat. Z jeho strany však nepřišla žádná relevantní reakce. Proto jsme se rozhodli, že zkusíme vzbudit pozornost jinou cestou, protože považujeme vzdělání a jazykovou vybavenost našich dětí za prioritu. A co lze lépe využít než anglický projev premiéra, který nesplňuje ani základní požadavky na jazykovou vybavenost evropského státníka a je tak v přímém kontrastu k tomu, o co už se dlouho snažíme v oblasti školství na Praze 6."

 

Podívejte se na zmíněný projev premiéra Sobotky:

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nový hit: Zremixovaný projev Miloše Zemana válcuje Eminema

Smutně pomalá Lucie Bílá: Nicky Tučková ji na Slavících vystřelila z ponožek

pet TN.cz