Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.12. 2017 20:31
schůzka s prezidentem

Sociální dávky čekají velké změny, prozradila adeptka na ministryni

Zdroj: TV Nova

Miloš Zeman dnes v Lánech zahájil schůzky s kandidáty na ministry v menšinové vládě Andreje Babiše. Jako první přijal adeptku na post ministryně práce a sociálních věcí Jaroslavu Němcovou. Ta po setkání řekla, jaké jsou její priority.

Post ministryně práce a sociálních věcí by v Babišově menšinové vládě mohla zastávat současná radní Středočeského kraje pro oblast zdravotnictví Jaroslava Němcová. S prezidentem mluvili o prioritách, které by chtěla v čele ministerstva prosazovat. Po schlůzce uvedla, že se v mnoha věcech shodli.

 

Němcová uvedla, že i když má v současnosti Česko nejnižší nezaměstnanost v historii, je důležité plánovat dopředu, které kvalifikace a odbornosti budou v budoucnu potřeba.

 

 

Co se týče důchodové reformy, chtěla by Němcová prosadit pravidelnou valorizaci důchodů a především pak oddělení prostředků důchodového účtu od státního rozpočtu. "I v dobách, kdy se nebude hospodářsky dařit, budou tak zajištěny prostředky na vyplácení důchodu," vysvětlila. Důchodcům nad 85 let plánuje paušálně zvýšit důchod o 1000 korun.

 

 

V plánu má také velkou revizi sociálních dávek a také dopadů, které přinesly dávky, které byly v minulosti nově zaváděny. "Lidé musí přestat pohlížet na dávky jako na něco standardního, musí se jim vyplatit pracovat," myslí si Němcová.

 

Prezident v Lánech dnes přijme ještě kandidátku na ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou. Další schůzky ho čekají v pátek a v pondělí, ve středu hodlá jmenovat Babišův menšinový kabinet. 

mom TN.cz
Reklama