Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 29. 10. 2017
násílí přes internet

Sociální sítě podporují kriminalitu u mladistvých, tvrdí nová studie

Facebook
Zdroj: Mediafax
Sociální sítě podporují násilí.

Sociální sítě jsou spouštěčem pro nejzávažnější násilné a sexuální činy, které páchají mladiství. Potvrzuje to britská studie Inspektorátu probace, který spolupracuje s Ministerstvem spravedlnosti.

Jeden ze čtyř kriminálních případů mladistvých přímo souvisí s užíváním sociálních sítí jako je YouTube, Twitter nebo Facebook, tvrdí studie

 

Spory mladistvých, které často vyústí ve fyzické útoky, začínají právě na sociálních sítích. Stejným problémem je vydírání, které mezi náctiletými probíhá.

 

"Sociální sítě hrají velkou roli v životech mladých lidí. A často mohou iniciovat kriminalitu," uvedla Dame Glenysová, předsedkyně Inspektorátu pro Daily Mail.

 

 

Studie zkoumala případy 19 tisíc mladistvých ve věku 10 až 18 let, kteří byli souzeni za spáchání kriminálního činu. Téměř všechny souvisely se sociálními sítěmi. Jednalo se převážně o případy prodeje drog, šíření pornografického materiálu nebo sexuální obtěžování.

 

"Uvědomujeme si, jaká rizika s sebou nesou sociální sítě a podnikneme patřičné kroky," uvedl předseda Rady pro spravedlnost mládeže. "Budeme apelovat na sociální sítě, aby více potlačovaly obsah, propagující násilí," dodal.

kik TN.cz