Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.3. 2018 11:55
DOPAD NA ZDRAVÍ

ŠOKUJÍCÍ ZJIŠTĚNÍ: Posun času může poškodit i vaši kůži!

Změna času
Zdroj: Profimedia
Změna času může mít negativní dopad na lidskou pokožku - ilustrační foto

Změna času nás může pořádně potrápit. Kromě nesporné výhody delších dnů nás může dostihnout také nedostatek spánku - vyspíme se totiž o hodinu méně! Našemu tělu tato změna může dát pořádně zabrat. Časový posun nám způsobuje mnohé problémy, a to i naší pokožce.

Jako kdyby dlouhá zima nebyla už tak dostatečným trestem pro naši kůži. Mnoho z nás trpí vysušenou pokožkou z dlouhých mrazů, o její vybledlé barvě ani nemluvě. Přední dermatologové se ale shodují v dalším možném riziku, které hrozí kvůli změně času.

 

"Ztráta hodiny spánku nám může způsobit narušení vnitřních hodin těla, což může zrychlit proces stárnutí naší pokožky," uvádí pro deník Mirror Candice Brown, kožní lékařka z přední britské kliniky London Bridge Plastic Surgery.

 

 

A vysvětluje: "Naše tělo je spojeno s našimi vnitřními hodinami. Každé narušení tohoto biologického rytmu, jakkoli malé, může mít skutečný dopad na naše zdraví, zejména na naši kůži."

 

Změny našich vnitřních hodin mohou ovlivnit jak naše spací návyky, tak i tělesnou teplotu, srdeční frekvenci, krevní tlak, spotřebu kyslíku a hormonální sekreci. To všechno má vliv na to, jak naše kůže vypadá a funguje.

 

 

Naše kožní buňky mají svůj vlastní proces obnovy, která probíhá, když spíme. Ten může být touto změnou silně narušen. Proto i každý, kdo je náchylný k různým hormonálním poruchám, jako je například akné nebo ekzém, by se měl mít na pozoru. Tělu při této změně může trvat až tři dny, než se vrátí do své původní kondice.

ten TN.cz
Reklama