Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 10. 2017
Jak je to možné?

Soňa dle soudu zavraždila vlastní dítě. Přesto se stará o dvě další!

Plačící dítě
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek

Brněnský soud před pár dny odsoudil dvaadvacetiletou Soňu M. za brutální vraždu vlastního synka k 15 letům vězení. Přesto žena nesedí ve vazební cele, je na svobodě a stará se o další dvě děti.

Soňa M. mlčela u policejního výslechu, nemluvila ani v soudní síni. Až nyní se rozpovídala pro MFDNES. Mimo jiné přiznala, že je opět těhotná.


Odsouzená vražedkyně tvrdí, že onen osudný listopadový den pětiměsíční chlapeček celý probrečel. V postýlce, v kočárku, neutišilo ho ani houpání.


"Zvedla jsem ho, abych ho umyla a mohla s ním jít k doktorovi. Brečel, otevřel oči, pak je zavřel a já zjistila, že nedýchá. Volala jsem mámě, co mám dělat. Řekla mi, ať zavolám záchranku," cituje deník Soňu M.


Žena tvrdí, že synka do příjezdu zdravotníků resuscitovala, zapřísahá se, že by ho nikdy neuhodila. Podle znalců měl ovšem chlapeček proraženou lebku a zranění mozku, umíral desítky minut.Mladá žena ovšem popírá, že by dítě zabila a domnívá se, že za úmrtím kojencce je něco jiného. Chlapec se totiž podle ní narodil hodně předčasně a byl postižený. A to prý může být jedna z příčin jeho smrti. Sonina matka má ještě divočejší teorii - za smrtí vnuka mohou podle ní být záchranáři, kteří hošíka přijeli oživovat.


Patnáctiletý trest za vraždu zatím není pravomocný, o kauze bude v dohledné době rozhodovat vrchní soud.

pez TN.cz
Reklama