Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.2. 2018 14:20
Hora na Sumatře

Sopka chrlí oblaka kouře, lidé se obávají zlého ducha! VIDEO

Zdroj: APTN / ENEX

Na Sumatře znovu vybuchla sopka Sinabung. Chrlí obrovská oblaka kouře i kamení, které zaznamenali až pět kilometrů daleko. Špatná viditelnost kvůli dýmu způsobuje problémy v letecké dopravě. Místní ale vidí v oblacích různé symboly včetně božských obrazů.

Sopka Sinabung na indonéském ostrově Sumatra začala v pondělí ráno po erupci chrlit popel do výšky více než pěti kilometrů. Po úbočí vulkánu se valí hustá mračna dýmu i kamení. Píše o tom i portál Sky News.

 

Vítr zavál popel až pět kilometrů jižně od sopky, přes šedá oblaka nebylo vidět na krok. Úřady začaly některé oblasti evakuovat, v dalších vesnicích rozdávají záchranáři plynové masky. Sopka totiž chrlí i větší části, které mohou poškodit plíce a způsobit problémy.

 

Kvůli dýmu vydaly úřady varování pro všechna letadla, která do oblasti směřují. Podle Národní agentury pro zmírňování následků katastrof nebyly hlášeny žádné oběti ani zranění. To se ale může rychle změnit.

 

 

Fotky a videa obrovských oblak kouře se začaly hojně sdílet na sociálních sítích. Někteří lidé v komentářích upozorňovali na zvláštní postavu, která podle nich z hory vychází. Jestli jde o "zlého ducha", nebo naopak boha, se komentující nemohou shodnout.

 

 

Sopka Sinabung asi 400 let spala, než v roce 2010 vybuchla a zabila dva lidi. K další erupci došlo o čtyři roky později, zemřelo 16 lidí. Dalších sedm obyvatel zahynulo při výbuchu vulkánu v roce 2016. Za posledních několik let muselo své domovy kvůli Sinabungu opustit už 30 tisíc Indonésanů.

epa TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama