Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.5. 2017 18:39
soudní jednání

Tragédie na Orlíku: Podle experta zavinil smrt Simony řidič skútru

Zdroj: TV Nova

V úterý pokračoval soud s Christophem Steinertem, který v loni na Orlické přehradě narazil vodním skútrem do pramice. Při nehodě zemřela 18letá Simona. Podle odborníka nehodu zavinil Steinert, který je obžalován z usmrcení z nedbalosti. Jednání bylo odročeno.

"Podle směru nárazu tam nebyla ani žádná reakce ze strany vůdce skútru," řekl Michal Kudláček ze státní plavební správ. Tvrdí, že se dá se skútrem relativně dobře manipulovat i jej zpomalit. "Pokud by se tak stalo, skútr by do lodě jen narazil. Ale nepřejel by ji," dodal odborník.

 

Mladík se v osudný den se svým kamarádem koupal pod orlickým zámkem, když si všimli, že se k nim blíží výletní parník. "Proto jsme sedli na skútr a loď objeli. Z její druhé strany však plula pramice," uvedl v dubnu před soudem Steinert.

 

Steinert se brání, že se pramici snažil vyhnout. Tvrdí, že jel rychlostí maximálně 40 kilometrů za hodinu. Podle svědků však jeů rychleji. Více čtěte zde

 

Matka Šárka je ze ztráty dcery zničená. "Deset měsíců se snažím žít bez Simonky," řekla žena, která poprvé prožila Den matek bez své dcery: "Už nikdy mi nepřinese kytičku, malý dáreček, nedá pusinku. Zůstalo mi jediné, to nejbolestivější - vzpomínky."

 

V dubnu se u soudu poprvé se setkala se Steinertem, který v osudný den slavil své narozeniny. "Upřeně se mi podíval do očí a neuhnul pohledem. Je mu jedno, co udělal," myslí si žena.

 

15

GALERIE: Dívka, která zemřela na Orlíku

Zdroj: TN.cz

Dívka, která zemřela na Orlíku - 1

Hodnocení:

 

Šárka byla po smrti dcery dlouhou dobu v péči psychologů. Do dnešního dne se jí nepodařilo vrátit se do běžného života. "Nejsem schopná pořádně fungovat, sestra mi pomáhá se s tím vyrovnat a zapojit mě do společnosti, ale moc to nepomáhá. Nechci moc chodit mezi lidi. Nedokážu se dívat, jak jsou všichni šťastní, když já mám uvnitř takovou bolest," přiznala.

 

 

Tragédie, která připravila o život mladou studentku, se stala 10. července poblíž zámku Orlík. Dívka při střetu utrpěla velmi vážná zranění, kterým podlehla při letecké přepravě do nemocnice. V péči lékařů skončil i její jednatřicetiletý přítel, jeho zranění však nebyla vážná.

has TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.5. | 07:25 zacotomame
9
Jedno mu to rozhodně není, protože za to nejspíš půjde sedět. Ale asi se ...
16.5. | 08:13 faktaf
-4
Ach boze, tohle muze rict opravdu jen blazen. Nejdriv delate jak kdyby to ...
17.5. | 07:42 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
Faktaf, jste při smyslech, nebo si mě s někým pleteš? Můžete mi napsat, kde jsem uvedl, že to udělal úmyslně, nebo že je to zbohatlík?
16.5. | 16:23 Roman Skala
2
Náhlasit nevhodný komentář
Jestli to byl takový expert jako tu máte na počasí nebo datum konce světa, tak děkuji pěkně.
16.5. | 13:36 faktaf
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Zacotomame vy asi moc nemyslite...? Tvrdite ze kluk to udelal umyslne? Vy jste pripad tedy...nikdo nemuze rict co kluk proziva. Jen mi zajima jak muzete vedet ze je zbohatlik :-D pac pak ja jsem miliardar...ten kluk uz trest ma. Maminky mi je lito, ale nejdriv kluk pak pritel...
16.5. | 11:32 faktaf
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Reypal/ tak jak rikate. Zadne penize nezalepi diru po diteti. Co s penezi za smrt nejblizsiho. Asi mi na tom vadi ze vse je postavene jakoby mladik delal vse umyslne. Boli to, vetim ze hodne, ale uvedomte si ze nikdo nechtel at se to stane...nebo snad ano?
16.5. | 11:29 zacotomame
2
Náhlasit nevhodný komentář
Faktaf, co myslíš. Jak moc tíží svědomí dva cigány, kteří terorizovali lidi až jednoho zavraždili? Já myslím, že jediná jenich starost teď bude, aby byly následky co nejmenší, ale ten pán jim je u zadku....
16.5. | 11:28 faktaf
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Nezlobte se Sarko,je to hrozne,ale delate jak kdyby dceru zabil umyslne.Nebyt to na vode ale na silnici,zadna media by to takto nezvelicila.Je to ohromne smutne,ale mate pravdu.Penize bych nechtela,co s nima? Uzivat si dovolenou za smrt ditete? Je mi lito obou ucastniku, pritel si litost nezaslouzi.
16.5. | 10:29 Kodl Tonkawa
5
Náhlasit nevhodný komentář
Maminky té dívky,je mi moc líto-ta bolest,ze ztráty dítěte musí být hrozná.
16.5. | 10:29 Kodl Tonkawa
5
Náhlasit nevhodný komentář
Maminky té dívky,je mi moc líto-ta bolest,ze ztráty dítěte musí být hrozná.
16.5. | 10:27 reypal
-1
Náhlasit nevhodný komentář
faktaf// mě to napadlo v okamžiku,kdy se maminka tak týden po tom neštěstí před novináři zmínila,že nemá ani na advokáta.To mě zarazilo. Nějak brzo se starala o "odškodné".
16.5. | 10:18 Petr Kelenda
8
Náhlasit nevhodný komentář
Dnešní mladí mají všechno na háku.Tady jeden s mokrým řidičákem zabil 2 lidi,bohatý tatínek zařídil mladému podmínku.A mladý už pokukuje po rychlém autě.Naštěstí má sebrané papíry,tak je ještě klid.