Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.5. 2017 18:39
soudní jednání

Tragédie na Orlíku: Podle experta zavinil smrt Simony řidič skútru

Zdroj: TV Nova

V úterý pokračoval soud s Christophem Steinertem, který v loni na Orlické přehradě narazil vodním skútrem do pramice. Při nehodě zemřela 18letá Simona. Podle odborníka nehodu zavinil Steinert, který je obžalován z usmrcení z nedbalosti. Jednání bylo odročeno.

"Podle směru nárazu tam nebyla ani žádná reakce ze strany vůdce skútru," řekl Michal Kudláček ze státní plavební správ. Tvrdí, že se dá se skútrem relativně dobře manipulovat i jej zpomalit. "Pokud by se tak stalo, skútr by do lodě jen narazil. Ale nepřejel by ji," dodal odborník.

 

Mladík se v osudný den se svým kamarádem koupal pod orlickým zámkem, když si všimli, že se k nim blíží výletní parník. "Proto jsme sedli na skútr a loď objeli. Z její druhé strany však plula pramice," uvedl v dubnu před soudem Steinert.

 

Steinert se brání, že se pramici snažil vyhnout. Tvrdí, že jel rychlostí maximálně 40 kilometrů za hodinu. Podle svědků však jeů rychleji. Více čtěte zde

 

Matka Šárka je ze ztráty dcery zničená. "Deset měsíců se snažím žít bez Simonky," řekla žena, která poprvé prožila Den matek bez své dcery: "Už nikdy mi nepřinese kytičku, malý dáreček, nedá pusinku. Zůstalo mi jediné, to nejbolestivější - vzpomínky."

 

V dubnu se u soudu poprvé se setkala se Steinertem, který v osudný den slavil své narozeniny. "Upřeně se mi podíval do očí a neuhnul pohledem. Je mu jedno, co udělal," myslí si žena.

 

15

GALERIE: Dívka, která zemřela na Orlíku

Zdroj: TN.cz

Dívka, která zemřela na Orlíku - 1

Hodnocení:

 

Šárka byla po smrti dcery dlouhou dobu v péči psychologů. Do dnešního dne se jí nepodařilo vrátit se do běžného života. "Nejsem schopná pořádně fungovat, sestra mi pomáhá se s tím vyrovnat a zapojit mě do společnosti, ale moc to nepomáhá. Nechci moc chodit mezi lidi. Nedokážu se dívat, jak jsou všichni šťastní, když já mám uvnitř takovou bolest," přiznala.

 

 

Tragédie, která připravila o život mladou studentku, se stala 10. července poblíž zámku Orlík. Dívka při střetu utrpěla velmi vážná zranění, kterým podlehla při letecké přepravě do nemocnice. V péči lékařů skončil i její jednatřicetiletý přítel, jeho zranění však nebyla vážná.

has TN.cz