Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.1. 2017 20:45
jen podmínky!

Soud potrestal Nečasovou i Rittiga! Vyzradili tajné zprávy BIS

Zdroj: TV Nova

Za vyzrazení utajované zprávy Bezpečnostní informační služby uložil soud exšéfce premiérova kabinetu Janě Nečasové (dříve Nagyové) podmíněný trest v délce 1,5 roku s tím, že tři roky nesmí pracovat ve funkcích s přístupem k utajovaným informacím. Lobbista Ivo Rittig a jeho právník David Michal dostali devítiměsíční podmínku. Bývalého poradce ministra zemědělství Tomáše Jindru soud obvinění zprostil. Verdikt není pravomocný.

Rittig se podle verdiktu dověděl v roce 2012 od Nečasové a ministra zemědělství, že premiér Petr Nečas (ODS) dostal utajený materiál od šéfa civilní rozvědky. Dovodil, že se týká právě jeho, a proto poslal svého advokáta na schůzku s Nečasovou, která prý právníkovi obsah zprávy sdělila. Rittig pak údajně mohl učinit kroky k zakrytí svého vlivu na státní orgány.

 

 

"Máme za prokázané, že se paní Nečasová k obsahu zprávy dostala, i když není jasné jak, a že byl obsahem jednání, které vedla s panem Michalem," konstatoval předseda senátu pražského městského soudu Petr Novák. "Nebyl to pan Jindra, kdo vzbudil v panu Michalovi úmysl spáchat trestný čin. Podle toho, co máme zaznamenáno, to byl výhradně pan Rittig," doplnil, proč Jindru jako jediného osvobodil.

 

Čtveřice obžalovaných vinu odmítá. Nečasová zdůrazňovala, že takovým postupem by ohrozila jak své zaměstnání, tak i premiéra, s nímž v té době měla už dlouholetý vztah. Rittig obžalobu označil za absurdní, žádné utajované informace prý nikdy neměl k dispozici.

 

Státní zástupce požadoval pro Nečasovou tříletou podmínku a pětiletý zákaz činnosti, pro trojici obžalovaných mužů chtěl podmínku v poloviční délce a peněžité tresty.

 

ČTK/ lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

10.1. | 13:56 maxfox
35
Za ty prachy bych takovýto trest taky snesl.Je to výsměch poctivým občanům.
11.1. | 10:44 Karel Palla
0
nikdy to nedopadlo jinak a ani nedopadne, vždycky dostali směšné tresty, tedy ...
11.1. | 10:44 Karel Palla
0
nikdy to nedopadlo jinak a ani nedopadne, vždycky dostali směšné tresty, tedy pokud se to nezametlo pod stůl zrovna. Jak dlouho jestě?
10.1. | 21:40 Tony
4
Tak to je výsměch a facka od justice,slušný a poctivý člověk této země musí věřit tomu že mafie a korupce stále vládne.Odporné čuně Rittig a kantýnská se tomu jenom vřele smáli.To je odporné.
10.1. | 20:51 overal
5
Opět výsměch občanům, které stát za každý přestupek, nebo neuposlechnutí šikanózního nařízení obírá jako loupežník! Skutečné zločince, kteří rozkrádají a zneužívají stát, odmění soudní mafie pouze symbolickou podmínkou!
10.1. | 20:06 lup3
4
Sranda by byla, když vagína odcházela před vynesením rozsudku, kdyby jí ochranka řekla, že nesmí odejít, protože pokud by v rozsudku bylo uvalení vazby, aby vězeňská služba neplýtvala benzínem. Je vidět, že kunnda věděla dopředu, že se tam jde jen mrknout na kámoše.
10.1. | 19:39 Štefan Nemeth
5
Podmínka za vyzrazení státního tajemství?? Směšný rozsudek od směšného soudu. Uvidíme ten správný verdikt až od ÚS.
10.1. | 18:12 tonny44
6
To je teda ale TVRDÝ TREST :-)))))) Ty se smějou ještě teď. On i ten státní zástupce bude asi podplacenej. Původně sviníím hrozilo až 8 let a on navrhoval podmínku.
10.1. | 17:16 bowie1
8
Hahahahaha, trapne ale ocekavane. Vysmech obcanum CR!
10.1. | 16:53 bobin135
15
Když vidím ten lidský marast jak luxusně placená děva se z peněz daňových poplatníků prosouloží k deseti milionovému majetku, z tajných služeb si udělá svoji detektivní kancelář a dál se směje do ksichtu zbytku národa.To samé ten vypasený Rittig všichni paraziti a výžírkové jsou vytlemený jak lečo.
10.1. | 16:48 Toncek
9
Ta dvojice šašku co jsou normálnímu člověku jenom pro smích se políbili a odešli od soudu??????Péťa ji vzal za ruku a zase vypadali jak dementi.
10.1. | 16:37 Toncek
8
To je demokracie po semišové revoluci.Za komunisty by takový gauneři to co mají na triku v kriminále zčernali.