Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.11. 2016 21:00
Případ z Německa

Soud rozhodl: Dívka (16) může mít sex se ženatým strýcem (48)!

Soud povolil dívce sex se strýcem
Zdroj: Profimedia
Josephine Marie Petritzová (16), Gerrit Haagerem (48)

Soud v Německu povolil 16leté školačce, že může pokračovat ve vztahu se svým strýcem, který je o 32 let starší. Podle něj není v zájmu dívky přijít o lásku.

Josephine Marie Petritzová (16) z německého Schildowu utekla na začátku loňského roku z domova. V té době jí bylo 15 let. Se strýcem Gerrite Haagerem (48) zmizela, když se do sebe zamilovali. Informoval o tom deník The Telegraph.

 

Po neobvyklém páru pátrala policie po celém Německu. Neteř se se svým strýcem schovávala na jihu Francie. Když se mladá dívka vrátila domů, odmítala vztah ukončit. Její lásku s rodinným příslušníkem musel řešit soud, protože rodiče požadovali zákaz styku muže s jejich dcerou.

 

U soudu zazněly i psychologické posudky dívky. "Je nadprůměrně inteligentní, předčasně vyspělá a ví, co chce," stálo v psychologickém posudku. Soud proto rozhodl, že není v zájmu dívky, aby byl vztah násilně přerušen.

 

 

"Mohlo by to způsobit vážné emocionální problémy. Jejich vztah je možná společensky nepřípustný, ale zákon ho nezakazuje," řekl soudce.

has TN.cz