Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 1. 2019
Daňové úniky

Soud se členy lihové mafie. Ani po šesti letech ještě není u konce

Zdroj: TV Nova

Lihovou mafii měl ze Zlína řídit Radek Březina, který stál podle policistů za miliardovými daňovými úniky. I když se na čachry s nezdaněným lihem přišlo už v říjnu roku 2012, ještě v pátek stáli někteří aktéři před Krajským soudem v Olomouci.

Tomáš Pantlík a Ivan Kovářík byli původně souzeni se všemi hlavními aktéry. Tedy i se šéfem lihové mafie Radkem Březinou. Ten si odpykává třináctiletý trest za pěti a půl miliardový únik na dani.

 

Pantlík a Kovářík se proti původním trestům odvolali a Vrchní soud tyto verdikty zrušil. Kovářík měl přitom původně ve vězení strávit přes devět let. Podle obžaloby měli být oba muži správci některých z tajných skladů s nezdaněným lihem, ti to ale odmítají.

 

"Nesouhlasíme se žalobou, protože máme za to, že pan Kovařík nebyl členem organizované zločinecké skupiny," uvedl jeho obhájce Richard Frommer.

 

 

Soud ale dnes netrval příliš dlouho. Ze všech svědků, kteří měli potvrdit roli obžalovaných, dorazil jen jeden. "Jeden z nich se omluvil, v jednom případě byl problém mu doručit, tak nevím, jestli změnil bydliště," řekl soudce Eduard Ondrášek.

 

A soudy s dalšími aktéry budou pokračovat i v dalších měsících. Březinovi totiž podle vyšetřovatelů údajně pomáhali s legalizací peněz jeho asistenti, jeho manželka a také otec. Stovky milionů korun měly končit ve směnkách, cenných papírech a v nemovitostech.

pan, Petr Zapletal TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama