Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 26. 2. 2016
brutální smrt

Česká vražda v Indii: Pavlovi (22) hrozí za smrt Markéty doživotí

Na indické pláži našli mrtvou Češku
Zdroj: facebook.com

Indický soud projednává vraždu čtyřiadvacetileté Markéty, kterou měl ubodat její tehdy devatenáctiletý přítel. Pavel N. je ve vazbě už od roku 2013. V případě odsouzení mu hrozí doživotí.

Indický soud rozhoduje o osudu dvaadvacetiletého Pavla, který měl v roce 2013 zabít svou o čtyři roky starší přítelkyni. Tělo pobodané a pořezané Markéty našli policisté v hotelovém pokoji ve městě Góa. Pavla údajně našli krátce poté ležet v bezvědomí u železniční trati. Vedle něj ležela i vražedná zbraň - čtyřiadvaceticentimetrový nůž.

 

Muž nejprve tvrdil, že ho někdo napadl. Během výslechu se podle The Times of India dokonce zhroutil. Nakonec se však Pavel k otřesnému činu přiznal.

 

 

Jeho rodina stále věří, že je Pavel nevinný. Do Indie prý nejprve vůbec nechtěl jet. "Pak řekl, že poletí jen kvůli Markétce, aby nebyla sama," řekla TV Nova krátce po vraždě Pavlova švagrová.


Co dalšího řekla Pavlova švagrová? Podívejte se na následující rozhovor:

 

Protože Česká republika nemá s Indií dohodu o vydávání občanů, je Pavel N. zatím stále v indické vazbě. O případu ví mnoho i ministerstvo zahraničních věcí, to je však skoupé na slovo. "Nemáme oprávnění podávat informace k případu," řekla tisková mluvčí Irena Valentová.

 

Redakci TN.cz se přesto podařilo zjistit, že případem se na konci ledna začal zabývat indický soud. Podle důvěryhodného zdroje nyní probíhají v rámci soudního řízení výslechy svědků. V případě odsouzení tak hrozí Pavlovi až doživotní trest vězení.

lud TN.cz