Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.9. 2017 12:40
Tragédie na Orlíku

Soud zamítl odvolání řidiče skútru z Orlíku. Nechtěl zaplatit odškodné

Dívka, která zemřela na Orlíku
Zdroj: TN.cz, Facebook

Ve středu ráno proběhl odvolací soud s Christophem Steinertem, který v červenci loňského roku narazil skútrem do pramice mladého páru. Nehodu nepřežila osmnáctiletá Simona. Mladík měl podle rozhodnutí soudu vyplatit odškodné. To se mu však zdálo moc vysoké. Soud odvolání zamítl.

Christoph Steinert, který se k líčení nedostavil, nesouhlasí s výší odškodného pro rodiče Simony. Obhájce obžalovaného Josef Doucha požadoval snížení částky. Krajský soud v Českých Budějovicích ale odvolání zamítl a verdikt je pravomocný. Mladík musí zaplatit matce 800 tisíc korun. Otci 600 tisíc a náklady na pohřeb.


U píseckého okresního soudu si vyslechl rozsudek letos v červnu. Za usmrcení z nedbalosti do vězení na tři roky nepůjde, pokud neporuší pětiletou podmínku. Soud ho také potrestal zákazem řízení plavidel na 8 let. Více o rozsudku soudu čtěte zde.

 


Otec Simony je ze smrti jediné dcery zničený. K soudu dnes přišel, matka dívky už na to "neměla sílu", soudní líčení pro ni byla "velmi bolestivá". Bývalí partneři byli v šoku, že se Steinert odvolal. Myslí si, že trest byl mírný. "Pro nás jako rodiče je to naplivání do obličeje. Kdo neztratil dítě, tak to nepochopí," řekl muž. Matka po své dceři pláče každý den. Nedávno navíc utrpěla vážnou nehodu


"Oni se v podstatě snažili prokázat, že jsem s dcerou neměl dostatečně blízký vztah. Je hrozné u soudu poslouchat, jak někdo zpochybňuje, jak moc jsme se byli blízcí," vysvětlil. "Už nikdy to nebude lepší. Další dítě mít nikdy nebudeme," řekl zdrcený muž, pro kterého je stále velmi těžké o dceřině smrti mluvit. 


Tragická nehoda se stala 10. července poblíž zámku Orlík. Mladík se v osudný den se svým kamarádem koupal pod orlickým zámkem, když si všimli, že se k nim blíží výletní parník. "Proto jsme sedli na skútr a loď objeli. Z její druhé strany však plula pramice," uvedl v dubnu před soudem Steinert.

 

Simona při střetu utrpěla velmi vážná zranění, kterým podlehla při letecké přepravě do nemocnice. V péči lékařů skončil i její přítel, jeho zranění však nebyla vážná.

 

Reportáž ze soudu kvůli nehodě na Orlíku:

ham TN.cz