Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.9. 2017 12:40
Tragédie na Orlíku

Soud zamítl odvolání řidiče skútru z Orlíku. Nechtěl zaplatit odškodné

Dívka, která zemřela na Orlíku
Zdroj: TN.cz, Facebook

Ve středu ráno proběhl odvolací soud s Christophem Steinertem, který v červenci loňského roku narazil skútrem do pramice mladého páru. Nehodu nepřežila osmnáctiletá Simona. Mladík měl podle rozhodnutí soudu vyplatit odškodné. To se mu však zdálo moc vysoké. Soud odvolání zamítl.

Christoph Steinert, který se k líčení nedostavil, nesouhlasí s výší odškodného pro rodiče Simony. Obhájce obžalovaného Josef Doucha požadoval snížení částky. Krajský soud v Českých Budějovicích ale odvolání zamítl a verdikt je pravomocný. Mladík musí zaplatit matce 800 tisíc korun. Otci 600 tisíc a náklady na pohřeb.


U píseckého okresního soudu si vyslechl rozsudek letos v červnu. Za usmrcení z nedbalosti do vězení na tři roky nepůjde, pokud neporuší pětiletou podmínku. Soud ho také potrestal zákazem řízení plavidel na 8 let. Více o rozsudku soudu čtěte zde.

 


Otec Simony je ze smrti jediné dcery zničený. K soudu dnes přišel, matka dívky už na to "neměla sílu", soudní líčení pro ni byla "velmi bolestivá". Bývalí partneři byli v šoku, že se Steinert odvolal. Myslí si, že trest byl mírný. "Pro nás jako rodiče je to naplivání do obličeje. Kdo neztratil dítě, tak to nepochopí," řekl muž. Matka po své dceři pláče každý den. Nedávno navíc utrpěla vážnou nehodu


"Oni se v podstatě snažili prokázat, že jsem s dcerou neměl dostatečně blízký vztah. Je hrozné u soudu poslouchat, jak někdo zpochybňuje, jak moc jsme se byli blízcí," vysvětlil. "Už nikdy to nebude lepší. Další dítě mít nikdy nebudeme," řekl zdrcený muž, pro kterého je stále velmi těžké o dceřině smrti mluvit. 


Tragická nehoda se stala 10. července poblíž zámku Orlík. Mladík se v osudný den se svým kamarádem koupal pod orlickým zámkem, když si všimli, že se k nim blíží výletní parník. "Proto jsme sedli na skútr a loď objeli. Z její druhé strany však plula pramice," uvedl v dubnu před soudem Steinert.

 

Simona při střetu utrpěla velmi vážná zranění, kterým podlehla při letecké přepravě do nemocnice. V péči lékařů skončil i její přítel, jeho zranění však nebyla vážná.

 

Reportáž ze soudu kvůli nehodě na Orlíku:

Zdroj: TV Nova

ham TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

13.9. | 13:08 vechtr-z-protivina
23
Stát se to v Černé Hoře, mizera už nedejchá. Ksicht šmejda a uplacený státní ...
13.9. | 14:01 pichav
-17
☝ TADY JE OPRAVDU ODSKODNE ZBYTECNE !!!! DCERU TO MATCE NEVRATI !!!! TO SI ...
13.9. | 17:33 adnachiel
11
Náhlasit nevhodný komentář
Nechápu, jak mohl dostat za zabití mladé dívky podmínku. Že by úplatný soudce? Jinak to vysvětlit nejde. Tomu, kdo ho takhle vtipně odsoudil přeju ze srdce, aby mu taky někdo zabil dítě. Bylo by to spravedlivé.
13.9. | 14:01 pichav
-17
Náhlasit nevhodný komentář
☝ TADY JE OPRAVDU ODSKODNE ZBYTECNE !!!! DCERU TO MATCE NEVRATI !!!! TO SI VSICHNI MYSLI ZE JSOU PENIZE ROVNE ZIVOTU ???? MEL BY JIT DO SEBE !!!! A PAK DO NI !!!! A MATCE UDELAT NOVOU DCERU !!!! NEZ BUDE POZDE !!!! ☝
13.9. | 13:51 Jaromír Pokorný
18
Náhlasit nevhodný komentář
Jak si může nemajetný student pořídit skútra, asi bohatý tatínek, tak ať také platí bohatý tatínek odškodné.
13.9. | 13:18 vechtr-z-protivina
21
Náhlasit nevhodný komentář
On pan Doucha je bývalý fízl, tak ví, jak to chodí, kterého soudce a kterého státního zástupce řádně podmazat. Pokud máš prachy, můžeš zabíjet o sto šest a nic se ti nestane. "Děkujime", ty mizero Havle!!
13.9. | 13:16 vechtr-z-protivina
20
Náhlasit nevhodný komentář
Takže podle pana Douchy, když je někdo student, může zabíjet o sto šest, dělat jiné škody atd. a platit ty škody nemusí. Má panáček hezký výklad práva, jen co je pravda. On taky tenhle advokát není lacinej a může si ho dovolit jen zbohatlická špína. Něco jako Sokol.
13.9. | 13:08 vechtr-z-protivina
23
Náhlasit nevhodný komentář
Stát se to v Černé Hoře, mizera už nedejchá. Ksicht šmejda a uplacený státní zástupce. Kdy už konečně tyhle zbohatlické hajzly naučíme slušnému chování?