Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.6. 2017 08:55

SOUTĚŽ OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ VYHLÁSILA VÝSLEDKY

Helas
Zdroj: oficiální zdroj

Praha, 7. června 2017 – Historicky první ročník soutěže OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ zná své vítěze. Porota na základě ekonomických výsledků výhradně českých firem s ročním obratem minimálně 200 milionů korun a více než 50 zaměstnanci ocenila nejlepší společnosti ze všech 14 krajů České republiky. Kritériím projektu odpovídalo v letošním roce 1306 firem, jež vybral odborný garant soutěže, společnost CRIF – Czech Credit Bureau.

„Projekt Ocenění českých lídrů volně navazuje na Ocenění českých podnikatelek. Jeho cílem je vyzdvihnout snažení a úspěchy velkých firem, které jsou v ryze českých rukách. Díky tomuto projektu vzniká podnikatelský prostor, ve kterém jsou sdruženy výhradně české firmy podnikající transparentně s výbornými ekonomickými výsledky a vynikajícím ratingem a scoringem. Prostor, ve kterém mohou sdílet zkušenosti, vyměňovat si informace a mnohdy tak nacházet řešení větších či menších problémů, které je na cestě za úspěchem potkávají,” říká Helena Kohoutová, zakladatelka projektu Ocenění českých lídrů a majitelka Agentury Helas.

„Pro vyhodnocení soutěže Ocenění českých lídrů jsme nejdříve vybrali transparentní společnosti s českými majiteli a provedli vyhodnocení úrovně jejich hospodaření formou výpočtu Indexu Cribis, který v sobě zahrnuje řadu ukazatelů z dat účetních závěrek korigovaných o doplňující nefinanční informace jako je vliv odvětví či regionu nebo existence negativních záznamů. Následně pak proběhlo hodnocení poroty, která vedle vybraných ekonomických veličin posuzovala i další aspekty jako je charitativní činnost podnikatele či jeho podnikatelský příběh. Ve výsledcích soutěže bylo uvažováno jak hodnocení odborného garanta společnosti CRIF, tak hodnocení poroty“ upřesnil Pavel Finger, místopředseda představenstva odborného garanta soutěže společnosti CRIF – Czech Credit Bureau.

První místo v Praze (zde kritériím soutěže vyhovělo 263 firem) obsadil výrobce sanitární techniky Alca plast, s.r.o. Na druhé příčce skončila společnost TRANSROLL-CZ, a.s., která se zabývá výrobou dopravních komponentů pro pásové dopravníky a válečkové tratě. Třetí pozici pak porota přiřkla společnosti PEGAS CONTAINER, s.r.o., která patří k předním českým výrobcům obytných a sanitárních kontejnerů a modulárních staveb. Vítězstvím ve Středočeském kraji (119 firem), se může pochlubit společnost Arboeko, s.r.o., která se zabývá pěstováním, prodejem a distribucí okrasných dřevin. Druhé místo obsadil strojírenský závod Strojmetal Aluminium Forging, s.r.o., na třetí příčce se pak umístily SIKO KOUPELNY, a.s..

V Jihočeském kraji (55 firem) patří první místo společnosti DRUŽINA, s.r.o., která se zabývá převážně výrobou a prodejem polních plodin. Druhé místo patří logistické firmě Transforwarding a.s., třetí pak společnosti Flosman, jež se specializuje na nákup, prodej a rozvoz potravin. Prvenství v Plzeňském kraji (63 firem) patří strojírenská společnosti FERRUM PLZEŇ, s.r.o., druhé místo v žebříčku obsadila firma AIR POWER, s.r.o., která se zabývá převážně montáží stavebních strojů poháněných spalovacími motory. Na třetí pozici se dostal prodejce pohonných hmot a provozovatel sítě čerpacích stanic ONO, společnost Tank ONO, s.r.o.

V Karlovarském kraji (18 firem) ocenila porota jedinou firmu, a to strojírenskou společnost Abydos s.r.o.. Na nejvyšší příčce v Ústeckém kraji (64 firem) se umístila společnost HIT OFFICE, s.r.o., výrobce a distributor kancelářských a školních potřeb z papíru, kartonů a lepenek. Druhé místo obsadila společnost Rekultivace Ústí nad Labem, s.r.o., jenž se ve svém podnikání zaměřuje především na oblast nakládání s odpady a rekultivační práce. Třetí pozice pak patří akciové společnosti MEVA, která se zabývá výrobou nádob na odpad.

Prvenství v Libereckém kraji (37 firem) si připsala společnost KROFIAN CZ, s.r.o., jež se věnuje vývoji, výrobě a servisu automatizačních zařízení. Za ní se umístil dodavatel průmyslových zařízení, společnost MEGA, a.s., specializující se na membránové technologie, povrchové úpravy a ekologické služby. Třetí příčku obsadila společnost ECOGLASS, a.s., která se zabývá výrobou přesně lisované optiky pro osvětlovací aplikace, zejména reflektorů automobilů, hranolů pro osvětlení ranvejí letišť nebo čoček pro LED veřejné osvětlení. Šampionem Královéhradeckého kraje (72 firem) se stala stavební a developerská firma STAKO, s.r.o. Druhou příčku obsadil strojírenský KARSIT HOLDING, s.r.o., který se specializuje především na výrobu produktů pro evropský automobilový průmysl.

Společnost TMT Chrudim, s.r.o., výrobce dopravníků a dopravníkových systémů, se stala vítězem soutěže v Pardubickém kraji (66 firem). Druhé místo patří výrobci zastřešení teras, bazénů a vířivých van, společnosti ALUKOV, a.s. Na třetí příčce skončila firma Isolit-Bravo, s.r.o., výrobce a dodavatel produktů pro automobilový průmysl, zdravotnictví i domácnosti. V Kraji Vysočina (76 firem) se nejvýše umístila IT společnost GORDIC, s.r.o., druhý skončil výrobce a prodejce dveří a zárubní SAPELI, a.s. Třetí pozici obsadila společnost Crystalite Bohemia specializující se na výrobu a prodej nápojového a dekoračního skla.

Vítězem OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ v Jihomoravském kraji (171 firem) se stala společnost Remet, s.r.o., která je dodavatelem hliníkových slitin a kovových polotovarů. Na druhé příčce skončila Kloboucká lesní, s.r.o., společnost působící v oblasti dřevozpracujícího průmyslu. Cena za třetí místo pak připadla telekomunikační společnosti InfoTel, s.r.o. Lídrem v Olomouckém kraji (64 firem) se stala společnost FARMAK, s.r.o., jež se zabývá vývojem, výrobou a prodejem generických léčiv. Druhý skončil výrobce a prodejce drobných elektrospotřebičů EMOS, s.r.o. Třetí příčku obsadila strojírenská firma ZLKL, s.r.o.

Ve Zlínském kraji (116 firem) patří první místo v žebříčku společnosti ALTECH, s.r.o., která se zabývá výrobou šikmých schodišťových plošin, svislých plošin a dalších výrobků pro imobilní osoby. Druhou příčku obsadil výrobce modulárních domů KOMA MODULAR, s.r.o. a na třetí pozici skončily Chropyňské strojírny, s.r.o. Vítězem v Moravskoslezském kraji (122 firem) se stal výrobce populárních medových dortů MARLENKA international, s.r.o. Hned za ním skončil výrobce kovového nábytku Kovona Systém, s.r.o. Na třetí příčce se umístila společnost ISOTRA, jež se zajímá o problematiku technologií clon slunečního záření a její dopad na energetickou úspornost. Vyrábí interiérové zastínění, exteriérové zastínění, eurookna a dřevěné dveře.

„Společným rysem oceněných lídrů jsou nejen jejich výsledky v tuzemsku, ale také jejich úspěch v zahraničí, kam nebojácně expandují,” popisuje Renata Pazourková, národní manažerka pro prodej firemním zákazníkům společnosti Vodafone a dodává: „Zároveň ale nezapomínají na své kořeny a k České republice se po celém světě hrdě hlásí.”

„V Expobank CZ si ceníme aktivních českých firem, které úspěšně podnikají v ČR a mají odvahu rozšířit své aktivity i za hranice naší republiky. Prostřednictvím našich finančních služeb, individuálního přístupu a podporou v oblasti přeshraničních služeb jim pomáháme zvyšovat jejich konkurenceschopnost. Důležitost podpory nových českých vývozců a oceňování těch stávajících tedy vnímáme jako klíčovou,“ říká Martin Krajíček, ředitel pro velké a společnosti a strukturované financování Expobank CZ.

Do projektu je společnost nominovaná na základě analýzy veřejně dostupných údajů všech společností v České zpracovaných odborným garantem, kterým je prestižní mezinárodní společnost, specialista na rating a scoring firem, CRIF – Czech Credit Bureau, a. s. Předpokladem je dostupnost závěrek za rok 2014 a 2015 iRating ve stupních 1 - 11. Součástí registrace je zodpovězení otázek a poskytnutí ekonomických výsledů posledního období (tj. rok 2016). Společnosti dále splňují pravidlo 100% českého vlastnictví a českého občanství majitelů, pravidlo ročního obratu 200 milionů korun aspoň a výše bez omezení, minimálního počtu 50 a více zaměstnanců a v neposlední řadě mají podvojné účetnictví nejméně po dobu 4 let.

V projektu nesoutěží společnosti, jejichž předmětem podnikání je vývoz surovin, starožitných předmětů, zbraní a služby finanční povahy.

Více informací o projektu naleznete na www.oceneniceskychlidru.cz.

Projekt podporují:
Zakladatel: Agentura Helas
Odborný garant: CRIF – Czech Credit Bureau
Generální partner: Vodafone
Oficiální partner: Expobank CZ
Partneři: Microsoft
Fortinet
KOPECKÝ autosalony
CzechTrade
E.ON
NSG Morison
Gerlach
DAIKIN
BH Securities
MasterCard
Mediarex
Blue Holiday
Presentigo
FARMAX
RÉMY MARTIN
Maláník & Osička
QUICK GAME
Zátiší Group
Toyota material handling

Představení výtězných firem:

JIHOČESKÝ KRAJ

DRUŽINA, spol. s r.o.
Firma patří k významným producentům osiv a sladu v jihočeském regionu. Svou rozsáhlou sítí ČSO zajišťuje roční produkci 10 000 t osiv. Dceřiná společnost Pomezí s.r.o. se zabývá výkupem zemědělských komodit. O roku 2012 působí firma ve sladovně v Táboře. V nabídce sladovny je slad český, bavorský a karamelový. V roce 2014 přešla do vlastnictví firmy sladovna ve Mšeně. Celková roční produkce sladu činí 17 000 t. K významným odběratelům patří Budějovický Budvar aj. Od roku 2016 působí dceřiná společnost Družina R jako importér sladu a piva pro východní Evropu. Firma se zabývá i obchodní činností v oblasti mysliveckých potřeb a provozuje penzion. Významná je spolupráce s výzkumnými a šlechtitelskými organizacemi a činnost v charitativních projektech. V letošním roce oslaví 25 let na českém trhu.

Transforwarding a.s.
Česká společnost Transforwarding a.s. působí na dopravním trhu od roku 1991. Hlavní činností je přeprava paletových a kusových zásilek formou mezinárodní silniční sběrné služby. V současné době má 25 pravidelných sběrných linek po Evropě. V České republice je součástí českého vnitrostátního přepravního systému FOFR. Je členem organizace FIATA, Svazu spedice a logistiky a nově také České logistické asociace. Kvalitu poskytovaných služeb zabezpečuje i bezproblémově opakovaná certifikace ISO 9001 a získané osvědčení oprávněného hospodářského subjektu AEO. Zákazníkovi dokáže zajistit komplexní přepravní služby včetně námořní, letecké a železniční přepravy, celní služby, zpracování Intrastatu, skladovací a logistické služby.

Flosman a.s.
Firma Flop Jih s.r.o. je řetězec potravinářských prodejen v jižních, západních, středních Čechách, na Vysočině a jižní Moravě. Zabývá se prodejem nejen potravinářského, ale i drogistického sortimentu. Je to čistě národní společnost, jejíž prioritou je spolupráce s místními regionálními výrobci a dodavateli. Prodejny Flop se zaměřují na prodej místních českých výrobků s důrazem na kvalitu a čerstvost. Firemní slogan „Flop je Vaše jistota!“ vyjadřuje snahu o to, aby si zákazník vždy vybral z osvědčených výrobků, které zná a které mu poskytnou záruku kvality.


MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ

MARLENKA international s.r.o.
MARLENKA® je česká značka se silným příběhem postaveným na rodinné tradici, která vyrábí medové dorty a další dezerty podle staroarménské rodinné receptury majitele společnosti, Gevorga Avetisjana. Neustále se na tomto základě rozvíjí a roste. A to nejen v rámci České republiky. Díky své expanzi proniká na světové trhy i mimo EU a stává se tak značkou globální. Medové dezerty MARLENKA® jsou celosvětovým unikátem. I když má výroba medových dortů dlouholetou tradici, výrobky způsobují v cukrářském světě doslova revoluci. Je to mladá, moderní a dynamicky se rozvíjející společnost, která od svého vzniku investuje do svého rozvoje a rozšiřování výrobních kapacit a zaměstnanosti. Svědčí o tom každoroční růst produkce (2015 – cca 5,2 mil výrobků, 2016 – 6,5 mil výrobků) a tržeb (2015 - 342 mil CZK, 2016 – 420 mil CZK).

KOVONA SYSTEM, a.s.
Člen skupiny INDUSTRIAL SYNERGY, je moderní společnost zabývající se velkosériovým zakázkovým zpracováním oceli za studena. Náš výrobní program je zaměřen zejména na zpracování ocelových pásů a profilů pomocí široké škály technologií. Patří mezi ně dělička ocelových svitků, válcovací linky, děličky profilů a trubek, vláknové lasery, ohýbačky, robotická svařovací zařízení, lisy, ohraňovací lisy, práškové lakovny, specializované jednoúčelové technologické celky a mnohé další. Svým partnerům umíme nabídnout ucelenou paletu služeb, která obsahuje vše od návrhu a vývoje výrobku, jeho testování a přípravy výrobní dokumentace, přes dodávku vzorků, až po sériovou výrobu včetně kompletace, balení a dodávky na určené místo.

ISOTRA a.s.
Společnost ISOTRA působí na trhu od roku 1992. Během 25 let své existence si díky vlastnímu vývoji a výzkumu vypracovala vedoucí pozici v oblasti clon slunečního záření a energetické úspornosti stínicí techniky nejen v České republice, ale i ve světě. Dodává výrobky, které významně přispívají jak k bezpečnosti a pohodlí, tak k příjemnému a modernímu vzhledu interiéru či exteriéru.
Mezi výrobky společnosti ISOTRA naleznete nejen exteriérové a interiérové žaluzie, ale také solární žaluzie, látkové rolety, předokenní a screenové rolety, markýzy, sítě proti hmyzu, plisse a japonské stěny. Rozmanitost a kvalita sortimentu je podpořena vlastnictvím několika světových patentů a užitných vzorů pro technická řešení v oblasti stínicí techniky. ISOTRA a.s. zaměstnává přes 470 zaměstnanců a exportuje své výrobky do více než 40 zemí světa.


KARLOVARSKÝ KRAJ

Abydos s.r.o.
V roce 1997 v Česku založená společnost, je dnes modelem přeshraničního úspěchu. Rodinná firma Abydos s.r.o. je velmi poptávaným partnerem německých sléváren - i takových, které jsou součástí nadnárodních koncernů. Z původně 20 zaměstnanců se Abydos rozrostl na podnik, který týdně opracovává více než 500 tun litiny.
Abydos se zaměřuje na povrchové úpravy kovů - brousí, tryská, základuje i lakuje a kontroluje slévárenské odlitky z litiny, ocelolitiny i barevných kovů. Produkty, které v současné době ve firmě opracovává bezmála 200 zaměstnanců, jsou součástí světoznámých automobilových značek (Audi, Volvo, Škoda) a stavebních či zemědělských strojů (Caterpillar, John Deer aj.). Během své dvacetileté historie si firma prošla mnohými změnami. Abydos je dnes špičkovým dodavatelem sléváren. Toho lze dosáhnout jen vysokou kvalitou
a spolehlivostí dodávek. Dnes Abydos vyrábí ve vlastním průmyslovém areálu v Hazlově u Chebu poblíž německých hranic, to usnadňuje logistiku. Zaměstnanci jsou pro firmu klíčoví. Nezaměřuje se pouze na stávající zaměstnance, ale úzce spolupracuje se školami v regionu a podporuje technické vzdělávání. Za práci v této oblasti mluví mimo jiné celorepublikové ocenění ‚Zaměstnavatel roku‘ v kategorii malých a středních firem z roku 2010 a také úspěch v prestižní soutěži ‚HREA – Excellence Award®‘ v roce 2016. Odborná porota oceňuje nejlepší projekty a profesionály v oblasti rozvoje lidských zdrojů, kteří nejvíce přispěli k rozvoji svého podniku, profese a společnosti.
Abydos podporuje regionální společenské, sportovní a kulturní projekty. Např. je hlavním partnerem česko-německého literárního festivalu Literární Františkovy Lázně. Za společenskou angažovanost získal v roce 2014 ocenění „Společensky zodpovědná firma Karlovarského kraje“. V letošním roce slaví Abydos společně se svými zákazníky, dodavateli a zaměstnanci dvacetileté jubileum. Právě oni se během těchto dvou desetiletí zasloužili o to, že se Abydos stal tak úspěšným.


PARDUBICKÝ KRAJ

T M T spol. s r.o. Chrudim
Firma vznikla v roce 1991. V říjnu roku 2000 se přestěhovala do nově zrekonstruovaného areálu, kde se nadále rozrůstá a upevňuje svoji roli kvalitního výrobce a dodavatele dopravníkových systémů. V začátcích měla firma jen 12 zaměstnanců, dnes je jich již 210.
Na firmu TMT se obracejí zákazníci z nejrůznějších oborů našeho průmyslu. V posledním období převládají zakázky z automobilového, potravinářského, papírenského, gumárenského a plastikářského průmyslu. Firmou dodávané dopravníkové linky se vzájemně liší podle účelu použití a způsobu nasazení (výrobní, montážní, kompletační, paletizační, expediční apod.), dále podle oborů (automobilový, chemický a potravinářský či stavební) anebo podle zvyklostí a požadavků konkrétního zákazníka – investora – uživatele.
Pro všechny obory však platí, že stále žádanější jsou komplexní dodávky, včetně systémů elektro a řízení a včetně dodávek a integrace hlavních řídicích subdodávek (detekce kovů, vážení, dávkování, balení, zalepování, páskování, ovíjení, etiketování, integrace manipulátorů či robotů). Podobu dopravníkových tras zásadně ovlivňuje druh dopravovaného zboží a materiálu. Hlavní dělení je kusový, či sypký materiál. Linky tak mohou být složeny ze sekcí a modulů dopravníků pásových, válečkových, řetězových, řemenových, šnekových, speciálních a z jejich různých kombinací a variant s tím, že platí již výše uvedená tendence komplexnosti.

ALUKOV a.s.
Tradiční český výrobce posuvných zastřešení teras CORSO, bazénů a vířivých van. Společnost ALUKOV a.s., byla založena roku 1995 v Orli u Chrudimi. Od té doby se vypracovala mezi přední světové firmy na trhu se zastřešením a své výrobky vyváží do více než 40 zemí celého světa. Společnost ALUKOV a.s. spolupracuje se stavebními firmami a architekty, kteří zastřešení terasy nebo bazénu zařazují do svých projektů a zhodnocují tak cenu nemovitosti. Mezi partnery patří například přední německé designerské studio STORZ, které se podílí na vývoji a designu zastřešení. Jan Zitko, zakladatel a ředitel společnosti, má recept na úspěch společnosti: „Vyrábíme kvalitní a poctivé produkty, které vždy přizpůsobujeme na míru.“

Isolit-Bravo, spol. s r.o.
Isolit–Bravo, spol. s r. o. je ryze českou firmou a uznávaným dodavatelem kvalitních výrobků pro světově proslulé firmy. Naši zákazníci jsou především z automobilového průmyslu, dále z odvětví přístrojů pro zdravotnictví a ze segmentu spotřebičů pro domácnost. Vedle toho vyrábíme vlastní výrobní program Bravo a Motúčko. Naše firma má v průměru 650 zaměstnanců, roční obrat se pohybuje přes 1,1 miliardy Kč, export činí 75 %.


VYSOČINA

GORDIC spol. s r.o.
Jsme předním českým tvůrcem a dodavatelem informačních systémů. V naší činnosti se protíná oblast informačních systémů, kybernetické bezpečnosti a Internetu věcí. Specializujeme se na tvorbu a dodávku software, včetně komplexní uživatelské podpory.
Zaštiťujeme platformu KYBEZ, která je založená na bezplatné, dobrovolné a efektivní spolupráci odborných akademických, veřejných a mediálních institucí a nezávislých specializovaných komerčních společností z oblasti informačních a telekomunikačních technologií.
V oblasti Internetu věcí se angažujeme zejména v technologiích pro chytré budovy prostřednictvím naší dceřiné společnosti HDL Automation s. r. o.

SAPELI a.s.
Jednička na českém trhu interiérových dveří a zárubní. Od roku 1992 vyrobila firma téměř 3,5 milionů dveří, které zdobí domácnosti, kanceláře či veřejné prostory ve více jak 20 zemích světa. SAPELI je od počátku ryze českou firmou, která neustále investuje do rozšiřování portfolia, technologie výroby a kvality prodejní sítě. Svým zákazníkům nabízí ucelenou škálu interiérových dveří od základních laminátových přes dýhované až po luxusní modely ve vysokém lesku. Specializuje se také na bezpečnostní vstupní dveře do bytu a celoskleněné dveře a stěny. Neustále si drží vynikající kvalitu svých produktů i s ohledem na dlouhodobě udržitelný rozvoj a životní prostředí. Firma SAPELI sleduje trendy v interiérovém designu a nabízí atypická řešení na míru.

Crystalite Bohemia s.r.o.
Crystalite Bohemia s. r. o. vznikla v říjnu roku 2009 a dnes vlastní dva výrobní závody. Prvním je sklárna Světlá nad Sázavou s plně automatickou výrobou nápojového a dekoračního skla, druhým je sklárna Květná v obci Strání (založena v r. 1794), kde je dodnes výroba ruční a vedle toho se tu sklo dekoruje různými technikami. V obou výrobních závodech pracuje přes 1 000 lidí, obrat se pohybuje nad jednou miliardou korun. Výrobky firma exportuje do 82 zemí světa. Majitelem společnosti je podnikatel Lubor Cerva. Řadu let se používá ekologicky šetrná sklovina crystalite, která neobsahuje sloučeniny olova. Od loňského roku je sklovina obohacována o titan, zaručující větší odolnost finálního výrobku. Crystalite Bohemia je jedinou sklárnou v České republice a druhou v Evropě, která tuto moderní surovinu používá.


PLZEŇSKÝ KRAJ

FERRUM PLZEŇ spol. s r.o.
„Ferrum Plzeň vznikla na konci r. 1990. Začínal jsem sám a od úplné nuly. Cílem byla samostatnost a chuť dělat dobře svou práci. Dnes máme 170 zaměstnanců, tržby cca 800 mil. Kč, pobočky v 7 městech. V Plzeňském kraji jsme největší obchodník s hutním materiálem a tzv. hospodářskými potřebami – od nářadí, svařovací techniky, pracovních oděvů a pomůcek, drogerií až po potřeby pro zvířata,“ říká karel Karel Korbel, majitel a prokurista společnosti. „Naším zákazníkem jsou velké sofistikované společnosti se složitou potřebou kvalitních a specifických výrobků až po místního občana, kterému se snažíme nabídnout co nejširší sortiment. Náš kolektiv je poměrně mladý, hlavně v řídících funkcích včetně jednatele. Zakládáme si na týmové spolupráci. Ročně investujeme desítky milionů korun, za poslední 2 roky 75 mil. korun. Bezdlužnost je samozřejmostí.“

AIR POWER s.r.o.
Společnost AIR POWER s.r.o. byla založena v únoru 2001 na základě dlouhodobého kontraktu s nadnárodní firmou Ingersoll-Rand (následně od roku 2008 Doosan) zabývající se výrobou a prodejem stavebních strojů. Vysoká kvalita produkce vedla v následujících letech k rozšíření kontraktu o další typy výrobků. Systematická spolupráce s naším zákazníkem v inženýrské oblasti, v oblasti řízení procesů a při školení pracovníků vytvořila předpoklady pro to, aby se naše společnost stala dlouhodobým partnerem našeho klienta. V roce 2012 se firma přestěhovala z výrobních hal v Chrástu do nového, modernějšího provozu v areálu Škody v Plzni. Od založení společnosti se firma dodnes zabývá výrobou stavebních strojů (kompresorů, generátorů a osvětlovacích věží). Firma má zhruba 100 zaměstnanců a 0,7 – 1 miliardu korun ročního obratu. Hlavní motto firmy je vyrábět kvalitní výrobky dle termínových požadavků klienta za optimálních nákladů.

TANK ONO s.r.o.
Firma TANK ONO spol. s.r.o. byla založena v roce 1993 v Plzni jako rodinná firma, kterou řídí Ing. Jiří Ondra a Ing. Petr Ondra. V současné době firma provozuje nejlevnější českou síť čerpacích stanic - 39 čerpacích stanic v Čechách i na Moravě. Začínala jako regionální prodejce, ale již v roce 2013 byla co do množství prodaných hmot jedním z největších prodejců v zemi. Zaměřuje se na prodej pohonných hmot, olejů a maziv, prodej autodoplňků. Dále firma provozuje rychlé občerstvení, restaurace a směnárenskou činnost. V síti čerpacích stanic ONO přijímáme platební karty VISA, MasterCard, American Express, CCS, DKV, UTA. V roce 2016 získala firma ocenění MasterCard Obchodník roku 2016 v kategorii čerpacích stanic.


KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

STAKO s.r.o.
S T A K O společnost s ručením omezeným byla založena v roce 1991. Od svých počátků působí jako generální dodavatel občanských a bytových staveb. Své dodávky realizovala také v oblasti průmyslu, zemědělství, inženýrství, ekologie. Hlavním cílem je provádět stavby podle různorodých přání zákazníků s maximálním důrazem na jejich kvalitu a termín dokončení. V posledních letech se společnost S T A K O stala investorem, a to v oblasti developerských projektů. Díky tomu rozšířila své aktivity o prodej bytů, prodej a pronájem obchodních a nebytových prostor. Strategický výběr lokalit, citlivé projektování s ohledem na začlenění stavby do krajiny a její estetické kvality, to jsou hlavní kritéria aktivit v této oblasti. Díky dodržování těchto přísných profesních předsevzetí se daří společnosti držet pozici jednoho z nejvýznamnějších developerů v regionu. Více o činnosti společnosti a referenčních stavbách na www.stakohk.cz.

KARSIT HOLDING, s.r.o.
Hlavní činností společnosti byly a jsou především vývoj a výroba dílů a komponent pro automobilový průmysl. Jedná se o technologie lisování, svařovaní, lakovaní a montáže. Ze sortimentu jsou to kovové kostry sedadel, výfuky a panelové karosářské díly. Další činností společnosti je vývoj a výroba v oblasti zahradní techniky. Největšími zákazníky společnosti jsou přední evropští výrobci osobních automobilů a jejich systémoví dodavatelé, například Volkswagen, ŠKODA AUTO, Scania, Adient, Faurecia, Proseat, Inteva, Benteler, Treves, Magna, Lear apod. Společnost měla obrat v roce 2016 1,3 mld. Kč. Počet zaměstnanců společnosti je cca 650.Kromě výroby pro automotive se firma zabývá poskytováním služeb v oblasti hotelnictví, stravování, sportu a volnočasových odpočinkových aktivit.

 


JIHOMORAVSKÝ KRAJ

Remet, spol. s r.o.
Společnost Remet, s.r.o. je největším výrobcem slévárenských slitin hliníku v České republice. Byla založena v r. 1990 třemi fyzickými osobami, jež jsou aktivní ve společnosti dodnes. Do skupiny Remet patří také významná společnost podnikající v oboru slevárenství a kovárenství – Kovolit, a.s., jejímž je Remet 100% vlastníkem. Svojí slévárenskou výrobou navazuje Kovolit, a.s. na kovohutnickou činnost Remetu, s.r.o. Skupina Remet dosahuje ročního obratu 4 mld. Kč. V r. 2016 vyrobil Remet, s.r.o. 60 000 tun hliníkových polotovarů ve formě standardních slévárenských bloků, které dodává převážně na trh Evropské unie. Za dobu své existence vynaložila skupina Remet na technologický rozvoj a investice přibližně 2 mld. Kč. Snažíme se o kontinuitu a rovnoměrný rozvoj a se stejným trendem počítáme i do budoucna.

Kloboucká lesní s.r.o.
Společnost Kloboucká lesní s.r.o. působí na našem trhu již od roku 1998. Poskytujeme služby v oblasti lesnictví – zajišťujeme komplexní lesnické činnosti a zpracování dřeva ve vlastním pilařském provozu. V současnosti firma zaměstnává 219 pracovníků. Jsme stabilní regionální firma s tradicí a mezinárodním přesahem.

InfoTel, spol. s r.o.
InfoTel nabízí více než 25 let profesionální služby ve výstavbě a provozu telekomunikačních sítí. Dosahuje dobrých ekonomických výsledků a nadprůměrné finanční stability. Disponuje 23 regionálními pobočkami a pracovišti v ČR a více než 200 zaměstnanci. V roce 2012 byla v důsledku expanze na německý trh zřízena dceřiná společnost v Regensburgu v Německu. V oblasti investiční výstavby a provozu InfoTel realizuje komplexní služby v celé šíři na optických, metalických, i bezdrátových sítí, a na celém spektru technologických standardů používaných pro telekomunikační služby. Od poloviny devadesátých let se společnost zabývá provozem a nyní servisuje, mimo jiné, celou síť pro UPC Česká republika, s.r.o.


ÚSTECKÝ KRAJ

HIT OFFICE s.r.o.
Společnost HIT OFFICE s.r.o. je součástí skupiny firem HIT OFFICE GROUP a.s., zabývající se zpracováním papíru. Činnost společnosti je rozdělena do tří hlavních segmentů - výroby kancelářských potřeb, potravinářských tácků a nápojových kelímků. V segmentu kancelářských potřeb jí patří první místo ve výrobě archivačních programů, zejména rychlovazačů a pořadačů písemností v České republice. V segmentu potravinářských tácků jí patří třetí místo v Evropě. Více než 60% celkové produkce míří na náročné zahraniční trhy, zejména do Německa, Rakouska a na Slovensko. Celá činnost skupiny je zaměřena na společenskou odpovědnost jak ve vztahu ke společnosti, tak i zaměstnancům a životnímu prostředí. Ve skupině je z cca 230 pracovníků vytvořeno cca 40 chráněných pracovních míst pro zdravotně postižené, skupina provozuje 6 fotovoltanických elektráren na střechách nemovitostí. Činnost ostatních společností skupiny je zaměřena na luxusní potahovanou kartonáž a výrobu POS produktů pro reklamu. Do portfolia skupiny patří i provozování nájemního bydlení.

Rekultivace Ústí nad Labem, s.r.o.
Naše firma REKULTIVACE Ústí nad Labem, s.r.o. byla založena v roce 1998 jako podnik zaměřený především na podnikání v oblasti nakládání s odpady a na rekultivační práce. Počátek dynamického rozvoje firmy se datuje od roku 2002, kdy došlo ke změně vlastnických vztahů a jediným majitelem firmy se stal Ing. Radko Vrbík. Od té doby byly výrazně rozšířeny aktivity firmy a rozsah poskytovaných služeb. Klíčové posty v podniku byly obsazeny zkušenými, odborně vysoce fundovanými pracovníky. Postupně došlo k razantní modernizaci a rozšíření technického vybavení firmy. V současné době tak firma disponuje 130 kmenovými zaměstnanci, stabilní sítí kvalitních specializovaných subdodavatelů, rozsáhlým strojním a automobilovým parkem na nejvyšší úrovni.

MEVA a.s.
MEVA a.s. je rodinná, česká, strojírenská společnost a výrobce širokého portfolia výrobků. Jsme předním evropským výrobcem nádob na ukládání, separaci a přepravu veškerého odpadu. Dalším typem našich výrobků jsou propan-butanové spotřebiče a dýchací přístroje pro hasiče a záchranáře. Historie společnosti sahá do konce 19. století. V příštím roce oslaví společnost 125. výročí svého vzniku. Obrat společnosti 500 mil.Kč. Více jak 70% objemu je směřováno do zahraničí.


LIBERECKÝ KRAJ

KROFIAN CZ spol. s r.o.
Jsme jednou z předních českých společností působících v oblasti vývoje, výroby a servisu automatizovaných výrobních a montážních zařízení. Posláním firmy je budování dlouhodobých a vzájemně výhodných vztahů se zákazníky a zvýšení efektivity jejich výroby. Náš důraz na stabilitu společnosti byl ohodnocen oceněními AAA Czech Stability Award Top Rating pro rok 2016. Náš výrobní program zahrnuje specializovaná nebo modulární zařízení. Linky firmy KROFIAN CZ využívají nejmodernější technologie, špičkové komponenty
a mohou pracovat v plně autonomním režimu. Naše výrobní linky naleznete v automobilovém, zdravotnickém, elektrotechnickém a spotřebním průmyslu. Naše linky pracují nejenom v ČR a SK, ale také v Německu, Rakousku a i Mexiku.

Náš šestý smysl pro technologii se odráží nejenom v našem logu. Šestý smysl také uplatňujeme v projektech, které přináší zákazníkům něco navíc:
• K-SERVICE zajišťuje špičkovou péči o Vaše zařízení
• K-DESIGN NG určuje nová měřítka v designu zařízení
• K-MODULE – modulární systém snižuje náklady a zkracuje čas realizace

MEGA a.s.
MEGA je skupina pěti technologických firem specializujících se zejména na aplikace elektromembránových separačních procesů. Výhodou je vlastní R&D základna, flexibilita, jasná vlastnická struktura privátní české firmy s více než 25letou zkušeností s výrobou iontově selektivních membrán RALEX®, membránových svazků a dodávkami kompletních elektromembránových technologií na základě vlastního know-how. Cílovými tržními segmenty jsou: úprava vod, potravinářství/mlékárenství, farmacie, chemický a biochemický průmysl, energetika. Druhým oborem podnikání jsou povrchové úpravy materiálů pro automobilový průmysl, zemědělskou a těžkou dopravní techniku nebo radiátory na základě výhradní distribuce produktů PPG GI pro ČR a vybrané klienty SR. V rámci ČR jsou třetím oborem podnikání ekologické služby.

ECOGLASS, a.s.
Společnost EcoGlass, založená v roce 1991, patří mezi významné evropské výrobce přesně lisované technické skleněné optiky pro osvětlovací aplikace. Lisované čočky se používají zejména v reflektorech automobilů, hranoly pak v naváděcích světlech ranvejí na letištích. Lisovaná optika se uplatňuje v LED veřejném osvětlení, optice solárních elektráren, ale i v dalších optoelektronických konstrukcích. EcoGlass nabízí kompletní servis počínaje optickým návrhem a výrobou prototypů přes fotometrickou kontrolu až po sériové dodávky. Výroba je založena na vlastních technologiích, patentovaném postupu lisování a výchozím materiálem je v naprosté většině české sklo. Z dalších aktivit je možné uvést výrobu skleněných reklamních předmětů, vývoj sklovin, vyhodnocení barevnosti a sklářský software.


OLOMOUCKÝ KRAJ

FARMAK, a.s.
FARMAK, a.s. je chemicko-farmaceutická firma s dlouholetou tradicí zaměstnávající téměř 250 zaměstnanců. Zabývá se výzkumem a vývojem v oblasti kvalifikované chemie, výrobou a prodejem generických léčivých látek, chemických meziproduktů a chemických specialit. V rámci oblasti prodeje je společnost orientována na zahraniční trhy, zejména na trhy Evropy, Ameriky a Asie. FARMAK, a.s. věnuje výraznou pozornost systému jištění jakosti. Kromě toho, že jsme nositelem certifikátů ISO 9001 a ISO 14001, po řadu let úspěšně obhajujeme právo používat logo mezinárodního programu Responsible Care, odpovědné podnikání v chemii. Jsme přesvědčeni, že vlastní výzkum a vývoj výrobních postupů generických léčivých látek za velmi specifických výrobních podmínek spolu s diverzifikací do oblasti chemických specialit (vysoce účinných látek) současně s důrazem na integrovaný systém QMS, EMS a snižování nákladů je právě ta správná cesta, která povede k dalšímu úspěšnému rozvoji společnosti.

EMOS spol. s r.o.
Společnost EMOS spol. s r.o. se sídlem v Přerově byla založena v roce 1991. Je součástí koncernu spolu se sesterskými společnostmi v SK, PL, HU a SI. Je zcela vlastněna českým kapitálem. V současné době je jednou z největších obchodních firem na trhu s elektro zbožím součástkového charakteru v České republice. Hlavní činností je obchod a mezi stěžejní sortimentní skupiny patří baterie GP s výhradním zastoupením pro trhy CZ, SK, HU, SI, dále světelné zdroje, prodlužovací přívody, kabely a šnůry a svítilny. Firma EMOS je také významným exportérem, přičemž více jak 43 % z celkového obratu 1,35 mld Kč směřuje mimo ČR do 15 zemí, převážně EU. Mimo hlavní obchodní činnosti poskytuje také služby v oblasti slaboproudých zařízení, jako jsou opravy a montáže EZS, EPS, kabelových rozvodů. Je také významným zaměstnavatelem v regionu, kdy zaměstnává více jak 250 zaměstnanců. EMOS je také držitelem certifikátu ISO 9001.

ZLKL, s.r.o.
Na počátku byla touha navázat na českou strojírenskou tradici a vize dělat věci lépe, než je dělali naši předkové. Téměř 25 let systematizace, zvyšování produktivity a stabilního růstu nás postupně dostalo mezi strojírenskou špičku. ZLKL svým zákazníkům nabízí širokou škálu strojírenských činností, konkrétně obrábění, lisování, svařování, povrchové úpravy, 3D kontrolu kvality a také vývoj a konstrukci. Díky své komplexnosti, kvalitě, schopnosti rychle reagovat na požadavky klienta a přijatelným cenám dlouhodobě rosteme tržbami i počtem zaměstnanců. Budoucnost vidíme v lidech a v systému. Uděláme vše pro to, abychom u našich zákazníků měli i nadále reputaci aktivního, zodpovědného a stabilního partnera. Naši zákazníci mění svět, my jsme součástí jejich úspěchu.


STŘEDOČESKÝ KRAJ

ARBOEKO, s.r.o.
Arboeko je přední producent a velkoobchodní dodavatel okrasných a ovocných dřevin ve střední Evropě. Základní filozofií firmy je dodávat špičkový výpěstek a kvalitní komplexní služby. Aktivní obchodní strategie, marketing a důraz na domácí produkci v širokém sortimentu je základ v podnikání Arboeka. Společnost byla založena v roce 1993 jako česko - holandským projekt. Holandský investor a český management vybudovali zcela novou moderní firmu na zelené louce. V roce 2007 odkoupil český management majoritní podíl od holandského investora. Arboekoko se stává rize českou firmou vlastněnou managementem. Stromy z produkce Arboeka dnes rostou prakticky ve všech městech a mnoha obcích ČR jakož i v nesčetných zahradách. Arboeko je aktivním exportérem v regionu střední Evropy.

Strojmetal Aluminium Forging, s.r.o.
Strojmetal Aluminium Forging, s.r.o. (zkráceně SAF, s.r.o.) se sídlem v Kamenici u Prahy patří do oblasti zpracovatelského průmyslu. Byla založena v roce 1822 a je nejstarší strojírenskou společností v ČR. Od dob založení nikdy nepřestala vykonávat svoji činnost. V současné době je SAF, s.r.o. výrobcem bezpečnostních podvozkových dílů vyráběných ze speciálních hliníkových slitin. Odběrateli našich výrobků jsou všechny světové automobilky. Naše výrobky se používají pro automobily vyšších tříd. Společnost prošla spoluprací s významnými globalizovanými světovými firmami, např. s kanadskou firmou Alcan založila společný podnik. Po dlouhodobé spolupráci a s uplatněním našich výrobků na zahraničních trzích se v roce 2014 stala opět výhradně českou firmou, protože odkoupila zpět 50% obchodní podíl. V současné době naše společnost zaměstnává 450 lidí, její obrat přesáhne 2,2 mld Kč a 99% výrobků se prodává do celého světa. Naše společnost si kromě toho zajišťuje kompletní vlastní servis, tj. výrobu všech potřebných nástrojů. Protože je z 90% zcela automatizována, musí být zajištěna i servisní činnost pro nepřetržitý provoz automatických výrobních a kontrolních linek.

Naše společnost má vynikající finanční ukazatele, tj. především produktivitu z přidané hodnoty na jednoho pracovníka a to ve výši více než 1 800 000,- Kč a průměrný hrubý výdělek našich zaměstnanců 37 500,- Kč. Kromě toho naše společnost odkoupila 50% obchodní podíl společnosti CAN SUPERCONDUCTORS, s.r.o. a provádí vývoj, prodej a výrobu spravodivých materiálů.

SIKO KOUPELNY a.s.
SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ je s rozsáhlou prodejní sítí více než 50 prodejen nejsilnějším prodejcem kompletního koupelnového vybavení na CZ i SK trhu a zároveň největším tuzemským odběratelem rozhodujících domácích i mnoha zahraničních výrobců koupelnového vybavení. Mezi největší koupelnová centra v Čechách patří showroom SIKO na Zličíně. Nově SIKO rozšířilo sortiment o kuchyně a interiérové dveře. Zákazníci tak najdou na jednom místě, pod jednou střechou, širokou nabídku vybavení celého interiéru. Všechny prodejny firmy SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ jsou vybudovány tak, aby zákazníkům nabídly komfort při výběru i nákupu zboží včetně doprovodných služeb a realizace „na klíč“. SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ není však jen prodejcem pro konečné spotřebitele. Je spolehlivým partnerem v dodávce kompletního vybavení pro koupelny, kuchyně a dalších souvisejících služeb jak pro developerské a stavební společnosti, tak i pro velkoobchodní zákazníky.


KRAJ PRAHA

Alca plast, s.r.o.
Společnost Alca plast jsme s manželkou Radkou Prokopovou založili jako čistě rodinný podnik již v roce 1998. Naším cílem bylo tehdy zaplnit pomyslnou díru na trhu sanitární techniky a nahradit zboží, vyrobené v zahraničí, tuzemským. Naším prvním produktem byly napouštěcí ventily. Od těch jsme přešli až k umyvadlovým a vanovým sifonům, a v roce 2001 konečně i k modulům. V současnosti zaměstnáváme na 550 lidí, kteří pracují ve třech výrobních halách na celkové ploše 40 000 metrů čtverečních. Jako největší výrobce sanitární techniky ve střední a východní Evropě vyvážíme na 70 % svých produktů do zahraničí. Jsme velice pyšní na to, že se nám podařilo přivést k životu projekt výstavby nové haly, a že tak k A,B a D přibude i hala C. Tento, svými rozměry jednoznačně gigant, by měl být hotový v říjnu letošního roku. Vyjde nás na tři sta padesát milionů korun a rozléhat se bude na dvaceti tisících čtverečních metrech. Kapacitu dosavadních výrobních prostor tak navýší až o pětatřicet procent.

TRANSROLL-CZ, a.s.
Firma TRANSROLL-CZ, a.s. navazuje na tradici strojní výroby v Břeclavi. V roce 1948 zde byla založena úspěšná zámečnická dílna, kde byla po znárodnění v roce 1951 zahájena výroba dopravních zařízení, přenosných a pojezdových pásových dopravníků. V roce 2010 byla výroba zahájena pod značkou TRANSROLL-CZ v Lednici a úspěšně navázala na výrobu dopravníkových válečků, pražců a poháněcích bubnů pro pásové dopravníky a válečkové tratě. Výrobní program se rozšířil o oblast zakázkové kovovýroby a nově o výrobu nerezových komponent a konstrukcí. Rozsáhlý strojní park disponuje moderními obráběcími stroji, svářecí technologií a speciální montážní linkou. Je zde moderní laserové pálící a montážní centrum, svářecí středisko, pískovací a lakovací komory. Vize společnosti: kvalita a modernizace.

PEGAS CONTAINER s.r.o.
Naše společnost PEGAS CONTAINER s.r.o. patří od roku 2001 k předním výrobcům obytných a sanitárních kontejnerů a modulárních staveb. Tisíce vyrobených kontejnerů dodaných na trhy v České republice, Německu, Holandsku, Belgii, Švýcarsku, Dánsku a v dalších zemích Evropy, Asie, Ameriky a Austrálie jsou zárukou naší kvality, flexibility a spolehlivosti. Naše výrobky nachází uplatnění ve stavebnictví, průmyslu, energetice, logistice, infrastruktuře, dopravě i ve veřejném a soukromém sektoru.
Požadavky, potřeby a přání našich zákazníků plníme s nejvyšší péčí a individuálním přístupem. Sledujeme technologické trendy, zdokonalujeme výrobní postupy a pro naše zákazníky vždy hledáme kvalitní, funkční a inovativní řešení.

ZLÍNSKÝ KRAJ

ALTECH spol. s r.o.
ALTECH, spol. s r.o., vznikla v roce 1992 jako ryze česká společnost, která se od počátku své existence zabývá návrhem, výrobou a prodejem kompenzačních a rehabilitačních pomůcek pro překonávání bariér imobilními osobami. Nosným výrobním programem jsou schodišťové plošiny a sedačky umožňující imobilním osobám překonávat jak přímá, tak i točivá schodiště. Vlastní výrobu rozšiřuje o dovoz zahraničních výrobků, které představuje plná škála schodolezů a stropních zvedáků. Na všechna tato zařízení mohou klienti v České republice získat státní příspěvek, pokud splňují zdravotní kritéria pro přiznání příspěvku. Od zahájení činnosti se firma rozrostla až na dnešních asi 220 pracovníků s ročním obratem přes 450 mil. Kč. 85% obratu je tvořeno exportem vlastních výrobků. Zakladatelem, jediným majitelem a jednatelem společnosti je Ing. Antonín Machala. Sídlo společnosti je v Bánově, hlavní provoz se nachází v Uherském Hradišti.

KOMA Modular s.r.o.
Firma KOMA Modular buduje objekty systémem modulární výstavby. Tato metoda je ve světě označována jako „Off site construction“, což vyjadřuje hlavní znak této „výstavby“ mimo daný pozemek. Objekty jsou budovány pomocí velkoprostorových modulů montovaných ve výrobních halách na výrobních linkách podobně jako automobily. Hlavní výhody jsou rychlost, modularita a mobilita. Takto vybudované objekty jsou lehce přemístitelné, což je výhoda, kterou nenabízí žádný druh výstavby. Například u školských staveb můžeme efektivně reagovat na měnící se potřeby kapacit. Modulární výstavba ale není jen účelová, ale i krásná, což dokazuje ohodnocení mezinárodní porotou českého modulárního pavilonu na EXPO 2015, který KOMA realizovala, bronzovou medailí za architekturu a způsob výstavby.

Chropyňská strojírna a.s.
Chropyňská strojírna je významným dodavatelem svařovacích, montážních a dopravních linek určených především pro automobilový průmysl ve střední a východní Evropě. Výrobní program společnosti je tvořen výrobou svařovacích a montážních přípravků, jednoúčelových strojů, forem pro vstřikování plastů, kontrolních zařízení, elektrorozvaděčů a elektroinstalacemi.
Společnost zajišťuje služby v oblasti engineeringu a vedení projektů nejen pro nové průmyslové linky, ale také v oblasti jejich úprav či relokací. Našim zákazníkům se snažíme nabídnout nákladově efektivní a inovativní řešení na nejvyšším stupni kvality.
 

Tisková zpráva

Související články

9 tipů pro pracující mámy

Monster