Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.2. 2018 14:25
promyšlený zločin

Spadla klec! Rodičům, kteří unesli své dva syny, hrozí 3 roky vězení

Zdroj: TV Nova

Slovenský soud vydal do České republiky rodiče, kteří loni v říjnu unesli své dvě děti z dětského centra ve Strakonicích. Oba jsou obviněni z únosu a hrozí jim až tříleté vězení.

O vydání rodičů do České republiky rozhodl slovenský soud na konci minulého týdne. Strakoničtí policisté oba rodiče trestně stíhají.

 

"Oba jsou obviněni z trestného činu únosu. U muže probíhá trestní řízení na svobodě. Nebyl akceptován podnět na vzetí do vazby. Žena je vazebně stíhaná i pro podezření z trestného činu ohrožení výchovy dítěte," uvedla policejní mluvčí Lenka Krausová.

 

Rodiče své děti unesli loni v polovině října ze strakonického dětského centra. Policisté vyhlásili po dětech pátrání a na rodiče byl vydán evropský zatykač. Únos byl podle policie dobře promyšlený, rodiče měli na parkovišti připravené auto a s dětmi okamžitě odjeli do Německa.

 

 

Dvojice se nakonec sama přihlásila po 14 dnech v krizovém centru na Slovensku, kde předala děti do péče tamním pracovníkům. Poté oba rodiče zadržela slovenská policie.

 

Českokrumlovský soud loni v říjnu u obou dětí nařídil ústavní výchovu. Rodiče podle něj zanedbávali péči o syny a to ohrožovalo jejich tělesný i duševní vývoj.

mom/Vladimír Hoť TN.cz
Reklama