Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.11. 2017 21:50
kuriózní akce

Spisovateli z Kladna vběhl divočák až do ložnice! Zabili ho myslivci

Zdroj: TV Nova

O pořádné pozdvižení, jako vystřižené z filmu Slavnosti sněženek, se v Kladně dopoledne postaralo divoké prase. Zvíře vběhlo na pozemek známého spisovatele a dostalo se až do jeho domu. Divočáka zahnal pes do kůlny, před půl dvanáctou padly dvě rány.

Incident se stal v Jánské ulici  zhruba v devět hodin ráno. "Dostali jsme hlášení od městské policie o divočákovi, který vběhl do přístřešku u rodinného domu," potvrdila TN.cz mluvčí policie Michaela Nováková.

 

Divočák vběhl na pozemek kladenského spisovatele a protože je zahrada svažitá, dostal se až na střechu menší kůlny. Tou ale propadl. Netrvalo dlouho a našel si cestu až do rodinného domu.

 

 

Celému incidentu přihlíželi zděšení sousedé. Pár, který v domě bydlí, TV Nova popsal, že prase vběhlo až do ložnice. Dvojice usilovně přemýšlela, kam by se mohla schovat.

 

Nakonec zvíře zahnal zpět do kůlny pes a pár se zabarikádoval uvnitř domu. Divočáka se policisté snažili z pozemku staršího muže vypudit desítky minut, jejich hlavní úloha ale byla zajistit bezpečí páru. Na pomoc jim tak přispěchali myslivci. Ti zvíře po dvou hodinách od nahlášení incidentu zastřelili.

 

Scéna nápadně připomíná film Jiřího Menzela Slavnosti sněženek. Tam ale prase prchalo celým městem, až nakonec vběhlo do místní základní školy, kde ho později zastřelili.

 

 

Připomeňte si slavný film Jiřího Menzela Slavnosti sněženek:

 

Nikomu se podle prvotních zpráv nic nestalo, majitelé rodinného domu ale asi hned tak na nezvanou návštěvu nezapomenou. Více informací o kuriózním incidentu a videa z místa přineseme v Televizních novinách v 19:30 na TV Nova.

 

Jan Mareš/ lud TN.cz