Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.2. 2016 19:18
na tohle pozor!

Spíte s mobilem pod hlavou? Hrozí vám velké nebezpečí!

Mobil pod polštářem
Zdroj: Profimedia

To, že baterie chytrých telefonů vydrží v provozu asi stejně jako sněhulák v červenci, není žádné tajemství. Přesto byste si měli dát velký pozor na to, kde a jak telefon nabíjíte.

Většina smartphonů se vybíjí strašně rychle. Majitelé chytrých telefonů tak velmi často nabíjejí své miláčky skoro nepřetržitě. Ideální je noc.


Jenže jak upozorňují newyorští policisté, vyspávat s nabíjejícím se telefonem pod polštářem není zrovna ten nejchytřejší nápad. Naopak je to nápad poměrně hloupý a nebezpečný.


14

GALERIE: Mobil pod polštářem

Zdroj: Twitter

Mobil pod polštářem - 1

Hodnocení:


Baterie telefonů se totiž při nabíjení zahřívají a když je přístroj zmáčknutý mezi polštářem a matrací, teplo nemá kudy unikat. A to může v krajním případě skončit i požárem.


Pokud vám to přijde jako hloupost na úrovni varování, že masturbace způsobuje slepotu, mýlíte se. Policisté totiž své varování doprovodili autentickými fotkami polštářů a postelí.A na obrázcích je jasně vidět, že nabíjený telefon opravdu může klidně začít hořet uprostřed noci. A rozhodně jde o hodně nepříjemné probuzení, potenciálně může jít i o život. 


Pokud tedy potřebujete mobil nabíjet přes noc, položte ho alespoň na nějaký tvrdý povrch a ideálně ho ani ničím nepřikrývejte. Teplo se tak snáz rozptýlí a nehrozí, že se baterie rozteče a vybuchne nebo zaviní požár.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VAROVÁNÍ: Pokud zadáte tohle do svého iPhonu, můžete si začít šetřit na nový!

NOVÝ VÝZKUM: Chcete mít erotické sny? Vědci přišli na to, co musíte před spaním udělat!

pez TN.cz

Diskuze

20.2. | 23:20 roko-lanek
3
Náhlasit nevhodný komentář
Když budu utikat ven nesmim si zapomenout refl. vestu aby nedostal pokutu.
20.2. | 21:27 ladmato
21
Náhlasit nevhodný komentář
Já čekal, že to bude článek o nebezpečném elektromagnetickém vyzařování blízko hlavy a ono je to kvůli čínským bateriím. Kvalitní mobil a kvalitní baterie mají napěťovou a tepelnou ochranu.
20.2. | 18:51 jaqykmy-takmyqy
-4
Náhlasit nevhodný komentář
http://www.milanhein.cz/files/clanky/Otrava_mobilnimi_telefony.pdf
20.2. | 17:52 Jaroslav Pokorný
8
Náhlasit nevhodný komentář
Předražený mobil za 12 000 kč, který má na ho*no nabíječku. Přebytečný proud a teplo má zachytit krabička na nabíječce a ne samotný mobil. Teplo v mobilu při nabíjení stejně vznikne, ale když od něho začne hořet polštář tak je asi něco špatně. Radši si koupit kvalitní telefon s pořádnou nabíječkou.