Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 2. 2017

Spojte lyžování s kulturním zážitkem a navštivte unikátní Špindlerovské ledárium

skiareál Špindlerův mlýn - ledárium
Zdroj: oficiální zdroj

Již druhou zimní sezónu můžete v největším krkonošském středisku navštívit unikátní Špindlerovské LEDÁRIUM u horní stanice šestisedačkové lanovky Pláň. Tématem ledových soch je letos „Čtvero ročních dob".

Skiareál ve Špindlerově Mlýně nenabízí jen 25 kilometrů denně upravovaných sjezdovek nebo téměř stovku kilometrů běžeckých tratí. Je střediskem plným zábavy, volnočasových aktivit, mezinárodních sportovních akcí i neotřelých zážitků. Hitem letošní sezóny je i unikátní LEDÁRIUM u horní stanice lanovky na Pláních. Jeho loňská premiéra měla velký úspěch. Návštěvníci do Špindlu nejezdí jen kvůli lyžování, ale vyhledávají i jiné aktivity a zábavu. Ledový klimatizovaný chrám nabízí i kulturní zážitek. Výstava ojedinělých ledových soch je letos spojena s tématem Vivaldiho Čtvero ročních dob. Slavné houslové koncerty hudebního skladatele pocházejí z 18. století, Antonio Vivaldi je věnoval uměleckému mecenáši a hraběti Václavovi z Morzinu, který působil i ve Vrchlabí. Mimo jiné tak v LEDÁRIU naleznete čtyři sochy, které reprezentují právě čtyři roční období - jaro, léto, podzim a zimu. Ledové artefakty jsou ve stylu Gaudíovské bizarní architektury a sochař se při jejich tvorbě inspiroval přírodou.

skiareál Špindlerův mlýn - ledárium
Zdroj: oficiální zdroj

Špindlerovské LEDÁRIUM je návštěvníkům k dispozici do konce března 2017, a sice denně od 11.00 do 15:30 hodin. Pro všechny je navíc zdarma. Stačí vyjet ze Svatého Petra vyhřívanou šestimístnou lanovkou na Pláně, atrakce stojí hned u horní stanice. Kulturní zážitek můžete spojit třeba s procházkou, užít si nádherné výhledy na hřebeny Krkonoš a dopřát si kávu, dezert nebo něco ostřejšího ve zdejší panoramatické restauraci Na Pláni. Ledárium je možné navštívit příležitostně i večer, kdy zde skiareál několikrát v sezóně pořádá komorní koncerty vážné hudby nebo jiné večerní akce. V ledovém igloo již dvakrát vystoupilo například oblíbené smyčcové trio Inflagranti, které sklidilo obrovský úspěch. Koncerty byly vždy vyprodané. Nenechte si ani vy ujít hudební zážitek v netradičních a atraktivních prostorách mezi ledovými sochami na hřebenech hor. Informace o konání dalších koncertů najdete na webu skiareálu.
Více na www.skiareal.cz
 
skiareál Špindlerův mlýn - ledárium
Zdroj: oficiální zdroj

Komerční článek