Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 31.7. 2017 13:55
Kauza Kramný

Zvrat?! Nový posudek vyloučil elektřinu, padají trestní oznámení

Petr Kramný - důkazy
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz
Ilustrační snímek

Spolek Šalamoun, který se dlouhodobě angažuje v kauze Petra Kramného, konečně prozradil, co zjistil nový znalec, který zkoumal srdce Moniky a Klárky. A spolek hned podal trestní oznámení na trojici znalců, kteří vypracovali posudky, podle nichž Klárku a Moniku zabil elektrický proud. Podle spolku jsou posudky lživé.

Nový znalecký posudek, který podle spolku vypracoval přední odborník na myokard, přináší zásadní závěry. A ty vyznívají ve prospěch Petra Kramného! Naopak do problémů by se mohli dostat autoři posudků, na základě kterých byl Kramný odsouzen na 28 let vězení.

 

Šalamoun podal trestní oznámení na soudní znalce Margitu Smatanovou, Marka Dokoupila a Františka Vorla. Nový znalec totiž podle Šalamouna posudky trojice výše zmíněných znalců naprosto rozcupoval. Šalamoun nechce nový posudek zveřejnit ani z něj citovat, uvedli ale několik bodů, které mají dokázat, že posudky obžaloby nebyly pravdivé.

 

Na vzorcích srdeční tkáně, které znalec spolku Šalamoun zkoumal, prý vůbec nejsou takzvané kontrakční pruhy, které jsou neklamnou známkou zásahu elektrickým proudem!

 

Znalci obžaloby prý také naprosto nedostatečně vyšetřili obě srdce po histologické stránce a naopak popsali změny tkáně, které podle nového znalce vůbec nenastaly. Navíc jsou histologické zprávy obou srdcí v podstatě shodné, jako by byly zkopírované.

 

 

"Nelze dospět k diagnóze akutního selhání srdce při úrazu elektrickým proudem!" měl podle spolku Šalamoun zjistit nový znalec! Jeho totožnost spolek zatím prozradit nechce.

 

"Lze však konstatovat, že kromě toho, že se jedná o předního znalce se specializací na myokard, jedná se zároveň o znalce, který v hierarchii znalců působících v trestní věci Petra Kramného stojí absolutně nejvýše. Jedná se o evropskou ikonu a autora řady odborných publikací přesahující daleko hranice České republiky," tvrdí spolek v tiskové zprávě.

 

 

"S absolutní vážností je nutno konstatovat fakt, že tito znalci na srdci Moniky a Kláry popisují tzv. kontrakční pruhy, které následně další důvodně podezřelý, docent Vorel, označuje za masivní a zároveň za důkaz účinku elektrického proudu, které však přítomny vůbec nejsou. V tomto případě se tedy nemůže jednat o omyl, ale o úmyslný trestný čin se zvlášť závažným následkem, protože údajné nálezy na srdcích Moniky a Kláry Kramných jsou stěžejním důkazem o vině Petra Kramného," uzavírá spolek Šalamoun.

 

Pokud by se trestní oznámení nakonec opravdu dostalo až k soudu, hrozilo by trojici unalců obžaloby za vypracování nepravdivého posudku v krajním případě až desetileté vězení.

 

Rodina Moniky prodávala byt, kde Kramní žili, více v reportáži:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vražda v Egyptě! Poznali byste, kdo bude hrát hlavní roli Petra Kramného?

TO JE SÍLA: Muž, který usvědčil Kajínka se vyjádřil k jeho propuštění! Z jeho vzkazu mrazí

pez, vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

31.7. | 13:29 Vojta Také
30
A dá se novému znalci důvěřovat ?
31.7. | 13:33 pichav
-24
☝ MIN TYDEN JSEM TO PSAL !!! MOHL BYCH DELAT JASNOVIDCE A PREDVIDACE !!! JA HO ...
8.8. | 20:41 Jusa123
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Nelze dospět k diagnóze akutního selhání srdce při úrazu el.proudem zjistil nový znalec.A n.znalec nezjišťoval jak je možné přežít tak silnou otravu jakou přežil vrah své rodiny bez újmy a zcela zdráv,zatím co jim tak špatně nebylo a musely zemřít?Nad tím se vůbec nepozastavil,jak mohl přežít?
2.8. | 18:15 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
A Jusa, ty jsi ta, co umí všechno správně rozlišit a ví kde je dobro a kde je zlo a más na to patent. Samozřejmě i na to co je kvalitní a nekvalitní. A v neposlední řadě už vy vsichni Kramnobijci máte ve všem tak jasno, že vám jistě každý závidí.
2.8. | 15:50 novus
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Takhle se zhotovuji ty "Neprime dukazy" prave proto "Neprimy dukaz" neni nic jineho jak konstrukce vytvorena za urcitym cilem..Ucel?--Vyhovet, zalibit se davum a snaha pripad ukoncit bez vetsi namahy vysetrit pravdu..Ne darmo jsou symbolem Justice, spravedlnosti vahy. .
2.8. | 15:45 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ano, minimalne 4 podvrhy, hrajici do ruky obzalobe,,za jakym ucelem? Prave v takoveto citlive veci kdy jde o zivot muze i jen malinky detail, podvod, vse zmenit a znicit cloveku zivot...
2.8. | 13:41 jhena
-2
Náhlasit nevhodný komentář
jusa-v rozsudku najdou prdlajs, rozsudek je důsledek žaloby, ve které jsou podle šalamounů minimálně prozatím čtyři podvrhy, ze kterých se vycházelo a soudilo, výsledek je rozsudek tomu odpovídající, já být Kramným po propuštění, tak vemu štáby všech médií a jedu se na tebe juknout před kamerami
2.8. | 12:58 novus
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Jusa, "Vrahem" se stat mozno jest, jako blb se ovsem treba narodit...
2.8. | 11:47 novus
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Jusa, mam pro tebe Tip! Ty, stvou prebujelou fantazii bys mohla psat scenare ke vsem tem duchaplnejm serialum kterymi vas bulvar krmi...Apropo, ze tyhle "kulturni perly" ztebe toho "Detektiva " udelaly?
2.8. | 11:24 novus
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Jusa--nemam slov..Pomalu ztebe zacinam mit strach..Covece, nejsi ty agentka nejakejch tajnejch sluzeb? Takova "Mala, Ceska, Mata Hari"?Ty vis kdykdo co rekl, co si kdo mysli, kdo koho podmaznul...Ty vidis v Kramnem zrudu..Ja vidim zrudu-s prominutim v tobe.
2.8. | 11:22 Jusa123
3
Náhlasit nevhodný komentář
Možná najdou v rozsudku nějakou chybu a budou ho muset pustit,ale pustí ho jen kvůli chybě NE proto že to neudělal,vrahem zůstane!!!
2.8. | 11:06 Jusa123
3
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby to ale neudělal a myslel si že zemřely nešťastnou náhodou proč hned obviňoval Moniku?Protože chtěl zahladit stopy a chtěl z ní udělat psychicky nemocnou ,vražedkyni a sebevražedkyni.Je to zrůda,která se jen tak nevidí.Je to pouze můj názor za kterým si stojím a nepřesvědčí mě ani 10 znalců!!!