Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.8. 2017 13:58
kriminálka vs. dokument

Pacienti v Litomyšli bojovali o ovladač! Seniory uklidnila policie

Zdroj: TV Nova

Kuriózní spor museli řešit policisté v nemocnici v Litomyšli. Dva pacienti na interně se tam totiž málem poprali o ovladač na televizi, protože se každý chtěl dívat na něco jiného. Házeli po sobě věci a jeden z mužů byl natolik rozčílený, že z nemocnice odešel.

Prakticky denně na interně svádějí boj o život, tentokrát ale byli lékaři svědky boje zcela jiného druhu. Dva muži důchodového věku si vjeli do vlasů kvůli sledování televize, což oběma rozhodně zvýšilo tep.

 

Zatímco jeden sledoval dokument, druhý se chtěl dívat na kriminálku. Mladší z dvojice televizi přepnul, pak začal svého kolegu na nemocničním lůžku častovat nadávkami. Ten to vyřešil tak, že odpojil ze sítě elektrický kabel,  a to už málem došlo na facky.

 

Mladší muž vzal psací tabulku, na které je uvedená jeho diagnóza, a hodil ji po svém spolunocležníkovi. Mířil naprosto přesně. To už incident začal řešit jak nemocniční personál, tak i policisté.

 

 

Jeho rozhořčení bylo natolik silné, že nemocniční televizi nakonec svému sokovi přenechal. "Čtyřiašedesátiletý muž byl vzniklou situací natolik rozčílen, že z pokoje a z nemocnice bez podepsání reversu odešel," popsal mluvčí policie Ondřej Zeman.

 

Incident se naštěstí obešel bez zranění. Podle policie boj o ovladač není trestným činem, ale přestupkem, na jehož konci nejspíš bude pokuta.

mom TN.cz