Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 10. 2017
Dopravní masakr

Spor starostů odnesli řidiči, doprava ve špičce zkolabovala

Kolony
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek

Jako ve zlém snu si v pondělí ráno museli připadat pražští řidiči, kteří se potřebovali z bohnického sídliště "přiblížit" do centra metropole. V jedné z ulic se totiž objevila zákazová značka a doprava zkolabovala.

Do ulice K Pazderkám nechal značku umístit starosta pražské Troje, který tak chce podle vlastních slov upozornit na kritickou dopravní situaci ve "své" městské části. Zákaz totiž platí jen ráno, ne celý den.


Jenže se stalo jen to, že auta i autobusy uvízly v sáhodlouhých kolonách a část lidí se k metru vydala raději pěšky, protože to bylo rychlejší než cesta městskou hromadnou dopravou.


Podle portálu iDnes je v pozadí všeho spor mezi starosty Troje a Prahy 8 Tomášem Bryknarem a Romanem Petrusem. Bryknarovi se totiž nelíbí, že se přes Troju do centra každé ráno valí zástupy aut.Umístění značky, která způsobila dopravní kolaps, se nelíbí jak radnici sousední Prahy 8, pod kterou Bohnice patří, tak ani magistrátu.


Řešení sporu je ovšem nejspíš v nedohlednu a rukojmími radnic jsou řidiči, kteří se potřebují v ranní špičce dostat z bohnického sídliště k metru nebo do centra metropole.

pez TN.cz
Reklama