Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.1. 2018 13:06

Sportovní areál v Harrachově se už sice pomalu připravuje na ukončení sezóny

Harrachov
Zdroj: oficiální zdroj

Bude následovat posezónní revize, na červené sjezdovce, která leží na severním svahu Čertovy hory a vede do městečka, však stále ještě leží poměrně dost sněhu. Podmínky v harrachovském skiareálu jsou ideální pro luxusní jarní lyžování i o Velikonočním prodlouženém víkendu.

Ten bude pravděpodobně posledním víkendem, kdy bude možné si ještě užít v Harrachově lyžování či snowboarding a zároveň už i jarní aktivity. Lanová dráha už funguje v jarním smíšeném provozu i pro pěší turisty, kteří si tak mohou významně zpříjemnit stoupání na hřebeny Krkonoš. Klimatické podmínky letos lyžařům opravdu přejí, rolbařům se daří stále udržovat komfortní vrstvu sněhové pokrývky. V současné době leží aktuálně na sjezdovce okolo 40 cm sněhu. Jeho kvalita je pak hodně závislá na aktuální teplotě a dalších faktorech. Právě díky poloze na sever sníh měkne a odtává pomaleji. S příchodem jara se změnily ceny skipasů na ceník pro vedlejší sezónu. Od 3.4, kdy začal Jarní pád cen, klesají každý týden ceny o dalších 7%, o velikonocích tedy bude platit cena vedlejší sezóny a k ní jarní sleva ve výši 14%, ke které si mohou přičíst případné další slevy dle Harrachov card.

V provozu je stále hlavní lanová dráha Delta 8:00 – 16:00, a lanový vlek DOPLÍK, který je lyžařům k dipsozici od 8:00 do 16:30, v případě zájmu může být provoz prodloužen do 17 hodin. „Patříme už roky k resortům, které uzavírají v Krkonoších zimní sezónu, letos se to opět potvrzuje. U nás je výhoda, že oproti jiným střediskům startujeme už v osm hodin ráno a teď na jaře je ta půlhodina nebo hodinka dřív hodně znát. Dopoledne je to opravdu hezké lyžování, odpoledne je pak vhodnější spíš na snowboard, padá se do měkkého, akorát to chce kvalitní nepromokavé kalhoty,“ říká s úsměvem ředitel Sportovního areálu Jiří Krejčí.

I na jaře pokračuje spolupráce Sportovního areálu s Bobovou dráhou. „Po celou zimní sezónu měli lyžaři k dispozici výhodný balíček, kde si za zvýhodněnou cenu mohli koupit skipasy na lanovou dráhu s jednou jízdou na bobové dráze. Kromě lyžování a snowboardingu si tak mohli užít v Harrachově i další zábavu. Spolupráce se osvědčila, lidé byli spokojeni a tak i na jaře je možné si k některým jízdenkách na lanovku pořídit, v rámci jarního balíčku také lístek na Bobovku,“ pochvaluje si spolupráci předseda představenstva společnosti První bobová a.s. Vít Moudrý.

Komerční článek
Reklama