Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 9. 2017
podivná srážka

Srbský prezident Vučič měl nehodu. Za atentát zatkli tři lidi

Prezident Srbska Alexandar Vučič
Zdroj: Profimedia

Do kolony vozidel převážející srbského prezidenta Alexandara Vučiče včera odpoledne narazilo jiné auto. Policie zatkla tři muže, podle vládního listu Politika mohlo jít o pokus o atentát.

Nehoda se stala na kruhovém objezdu Topciderská nedaleko místa, kde prezident Vučič bydlí. Ke koloně tří vozidel se přiblížilo černé bentley se španělskými registračními značkami a podle webu kurir.rs začalo „driftovat“ a náhle se rozjelo a plný plyn za skřípění pneumatik.

 

Auto podle listu narazilo do prvního vozu v prezidentské koloně, ve kterém právě seděl Vučič. Bentley pak pokračoval v jízdě, než ho zablokovalo další auto z prezidentova doprovodu. Prezident z nehody vyvázl nezraněn.

 

Policie tři muže z bentleye zadržela a obvinila z ohrožení prezidentovy bezpečnosti. Podle agentury AP sdělovací prostředky blízké prezidentovi naznačují, že Vučičovi nejmenovaní odpůrci se pokusili hlavu státu zabít. Opozice naopak tvrdí, že jde o propagandu, která má z prezidenta udělat oběť a odvrátit pozornost od ekonomických problémů Srbska.

 

Podle srbského listu Kurir tři muži z vozidla pracovali jako ochranka na známě bělehradské diskotéce. Auto si údajně půjčili od nejmenovaného známého fotbalisty a chtěli se jen projet v luxusním autě.

 

Za ohrožení bezpečnosti prezidenta jim hrozí až osm let vězení.
 

TN.cz