Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 7. 2018
agresivní rakovina mozku

Z toho puká srdce! Rodiče sdíleli fotku dcerky pár chvil před smrtí

Poslední okamžiky malé Zoey
Zdroj: facebook, Zoeys Light

Zdrcení rodiče sdíleli poslední fotku své umírající dcery Zoey, kterou postihl vzácný mozkový nádor. I když se jedná o bolestivý moment, matka fotku nahrála na sociální sítě, aby ostatním dodala naději při boji s touto vzácnou nemocí. Srdceryvná fotografie okamžitě obletěla svět.

Zoey Daggettové z New Yorku byl v pouhých třech letech diagnostikován nitrolební nádor, který byl neoperovatelný. Jednalo se o difuzní intrinsický pontinní gliom (DIPG). Na Facebooku vznikla stránka s názvem "Zoey's Fight" (Zoeyin boj), aby se lidé o nemoci dozvěděli více.

 

Tam se také dozvěděli o smrti malé Zoey, která přišla 4. července. O dva dny později se pak matka Zoey rozhodla sdílet poslední okamžiky své dcery. Srdceryvná fotka, která byla pořízena jen několik chvil před smrtí, obletěla svět.

 

"Zoey bude sdílena se světem. Její lásky a světla bylo hodně a my je budeme dál sdílet s ostatními," uveřejnila matka společně s fotografií. Matka pro Dailymail uvedla, že fotku sdílela, aby upozornila na problematiku těchto nádorů.

 

 

DIPG je agresivní typ rakoviny mozku, na kterou nestačí tradiční formy léčby. Radioterapie sice pomáhá, poskytuje ale pouze prodloužení doby do progrese. Role chemoterapie je zatím nejasná. Méně než 10 % dětí s difuzními gliomy kmene přežívá 2 roky.

 

Poslední okamžiky malé Zoey
Zdroj: facebook, Zoeys Light

 

Stránka mapující boj Zoey se zákěřnou nemocí se po její smrti přejmenovala na "Zoeys Light" (Zoeyino světlo).

 

ČTĚTE TAKÉ:

Mladá dívka umírala na RAKOVINU, místo smutku napsala DŮLEŽITÝ VZKAZ všem lidem
Maminka zveřejnila video, na kterém její miminko bojuje o život! Proč to udělala?

klma TN.cz
Reklama