Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 5. 2017
Smrtící opiát

Stačí jeden dotek a je po vás! Nová děsivá droga už se šíří

Pilulka
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek

Americká policie veřejně varuje obyvatele před neuvěřitelně silnou drogou, která může člověka zabít jen tím, že se jí dotkne. Jde o velmi silný syntetický opiát.

Varování před substancí známou jako furanyl fentanyl bylo vydáno poté, co tato droga jen v Georgii loni způsobila 19 smrtí. Experti ji v letech 2015 a 2016 spojili s celkem 128 mrtvými.


Furanyl fentanyl je nebezpečný především tím, jak snadno se vstřebává. Není totiž třeba drogu konzumovat jako jiná narkotika. Látka se totiž do těla dostane i stykem s kůží a dotykem je možné do organismu vpravit i smrtelnou dávku, píše portál rt.com.


I z toho důvodu byl furanyl fentanyl za oceánem přidán na seznam těch nejnávykovějších drog. V návaznosti na stoupající počet předávkování a úmrtí pak policie v Georgii vydala již zmíněné veřejné varování.Podle něho je furanyl fentanyl užíván stejně jako heroin a v Georgii ani jinde ve Spojených státech nemá žádné medicínské využití. Narkotikum je nejčastěji nabízeno ve formě prášku nebo tablet.


Policie také varuje, že smrtící droga se nemusí dostat do těla nedopatřením jen přes kůži, ale také vdechnutím. "Toxické je i to nejmenší množství této drogy a i velmi nízká dávka může způsobit smrt," cituje rt.com z dokumentu.Fentanyl je v posledních letech v USA stále populárnější, ve státech Long Island a Connecticut už má na svědomí víc životů než klasický heroin.


Droga ovšem "neúřaduje" jen na opačné straně Atlantiku - fentanyl, kterému se také přezdívá Sériový vrah nebo Zdechni, už má na svědomí i několik životů ve Velké Británii. Naposledy šest mrtvých ve dvou dnech v polovině dubna v hrabství Yorkshire.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO: Policie hledá dívku, která má mít u sebe drogy! Veřejnost však na ní zaujalo něco úplně jiného

Barman viděl muže, jak na rande hodil dívce drogu do pití. Zachoval se podle vás jako hrdina?

pez TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

6.5. | 15:45 Vojta Také
9
Tak mě napadlo, berou migranti taky drogy ? Jestli ne, měli by to rychle ...
6.5. | 16:47 pichav
-6
☝ NEDOTYKEJTE SE BARBIE TU DRATU !!!! NA ZEM SPADLYCH !!!! DOPORUCUJE DR ...
8.5. | 00:39 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nováková.Tento popis o věčném zvracení se trefně hodí na 99,99% Cechu.Myslis si ze skutečně potřebují pomoc psychiatra?A co tvé věčné zvracení?
7.5. | 19:51 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nováková.Chceš byt andělem nebo blbe kecajici cuznou?
7.5. | 17:05 svarcovaerika0123
1
Náhlasit nevhodný komentář
Tak ten na obrázku už není mezi živými.
7.5. | 09:40 lenka nováková
1
Náhlasit nevhodný komentář
trasimi, trasimi-Ty, musíš být strašně zakomplexovanej debill.Doktora vyhledej ty,jelikož když někdo pořád zvrací je to nemocný člověk.U tebe k tomu musíme přičíst ještě psychickou poruchu a to, že nejsi hoden vůbec logicky komunikovat, takže mi ani za odpověď nestojíš :-D P.s. obor psychiatr
6.5. | 23:02 Milos Trasimi
2
Náhlasit nevhodný komentář
Chci prcit.Ne blejt cuzno.
6.5. | 23:02 Milos Trasimi
1
Náhlasit nevhodný komentář
A ty Nováková taky.Poradna jeeebacka te donutí přehodnotit názory.Alespon na chvíli se stanes andělem.Sdel adresu.Prekousnu i ti ze jsu blba.Jen doufám ze nejsi tlustá a nemáš prdal jako valach.
6.5. | 22:57 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Vojta Také.Chceš zmmrdat piicu tak ze se ti vypaří?
6.5. | 22:56 Milos Trasimi
1
Náhlasit nevhodný komentář
Nováková.Navrhují ti vyšetření u MvDr Ibrahima Nováka z Čelákovic.Zabývá se duševními chorobami drůbeže.
6.5. | 22:54 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Navrhují umístit do prdale overala a cubky pod nickem Vojta Také dotyčnou zabicku.Následná exploze prdali jim zavře piice.
6.5. | 22:52 Milos Trasimi
1
Náhlasit nevhodný komentář
Otázka zní jestli někdo neextrahoval furanyl fentanyl který se vyskytuje v jejich kůži jako účinný nástroj k zabíjení fetaku.Není to tak otevřené a viditelné jak problém s dětský řeší filipínský magor a prezident Duerte.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme