Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.5. 2018 21:24
Rapidní nárůst

Stále více migrantů míří na západ přes Česko, varují Němci

Zdroj: TV Nova

Migranti do západní Evropy stále častěji proudí přes Českou republiku, varovala německá policie. Trasa přes Česko je teď výrazně populárnější, než přes Rakousko. V prvních třech měsících letošního roku odhalili němečtí policisté na česko-německé hranici 267 migrantů.

Hranice s Českou republikou představuje pro Němce stále palčivější problém. V druhé polovině loňského roku zadrželi němečtí policisté 204 migrantů, kteří do země přišli přes Česko. Za první tři měsíce letošního roku jich bylo už 267.

 

Na nová čísla upozorňuje německý deník Die Welt. Podle policie objevily letos hlídky 134 uprchlíků, které převaděči převáželi v kamionech, a 133 migrantů odhalily kontroly v dodávkách.

 

Přes Česko tak do Německa utíká mnohem více migrantů, než přes sousední Rakousko. Na hranici s ním, dosud nejvíce hlídané hranici, zadrželi za první tři měsíce letošního roku němečtí policisté jen 137 uprchlíků.

 

 

"Šance na odhalení se zvýší jen, když budou častěji rozmístěny policejní hlídky, které budou provádět kontroly, " komentoval výsledky zástupce policejních odborů Jörg Radek.

 

Odboráři žádají, aby byly policejní jednotky u česko-německé hranice posíleny a situace na hranicích se "stabilizovala".
 

vbo TN.cz
Reklama