Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 6. 2017
John G. Avildsen

Stallone smutní! Zemřel oscarový režisér filmu Rocky, měl rakovinu

Sylvester Stallone ve flmu Rocky, který natočil John G. Avildsen

Ve věku 81 let zemřel filmový režisér John G. Avildsen. Mezi jeho nejznámější díla patří Rocky, za kterého si odnesl Oscara za nejlepší režii, či tři první filmy Karate Kid.

O smutné zprávě informovala agentura Reuters s odvoláním na americká média. Oscarový režisér Avildsen měl rakovinu slinivky, řekl listu Los Angeles Times jeho syn Anthony.

Reklama

 

Film Rocky se Sylvestrem Stallonem o boxerovi natočil Avildsen v roce 1976. Film se stal překvapivým hitem a byl nominován na deset Oscarů. Je tak jeho nejúspěšnějším dílem.

 

Na Oscara byl Avildsen nominován ještě jednou, a to v roce 1983 za dokumentární krátkometrážní film Traveling Hopefully. Nominaci však neproměnil. V 80. letech natočil také tři díly filmové série Karate Kid.

 

 

 

Avildsen si vytvořil pověst režiséra filmů o poražených nebo neúspěšných, ze kterých se nějakým způsobem stanou vítězové. Mezi jeho další filmy patří kritikou uznávané drama Joe se Susan Sarandonovou a Petrem Boylem, Zachraňte tygra, který přinesl Jacku Lemmonovi Oscara za mužský herecký výkon, Záhadný vzorec s Marlonem Brandem či 8 sekund s Lukem Perrym.

epa tn.cz / ČTK
Reklama