Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 8. 2017
festival homosexuálů

Startuje Prague Pride! Jaký bude program a kde omezí dopravu?

Prague Pride 2012 - 3
Zdroj: Mediafax
Startuje sedmý ročník festivalu Prague Pride (ilustrační foto)

Svátek lesbiček, gayů, bisexuálů i transsexuálů je tady! V Praze startuje sedmý ročník festivalu Prague Pride, který vyvrcholí sobotním pochodem z Václavského náměstí na Letnou. Celý týden se budou konat workshopy, koncerty, výstavy a další akce.

Festival oficiálně zahájí koncert na Střeleckém ostrově, kde bude také po celý týden festivalová vesnička. Od dnešních 18 hodin tady vystoupí rapperka SharkaSs, slovenská zpěvačka Katarzia, romská kapela Terne Čhave nebo Circus Brothers.

 

Dalšími dvěma místy, kde to bude během týdne žít, je Pride House v Langhausu ve Vodičkově ulici a Pride Theater ve Venuši ve Švehlovce. Chystají se promítání, konference, diskuze, výstavy, ale i taneční akce a večírky. Kompletní program najdete ZDE.

 

Pořadatelé letos chtějí ukázat, jaký je rozdíl mezi tolerancí a respektem. "Tolerujeme souseda, který kouří v chodbě domu, ale jinak je milý a přebírá nám občas poštu. Tolerujeme milostné avantýry politiků, protože nejsme zrovna konzervativní společnost. Toleruje se zkrátka něco, co je špatné, ale nám to tak úplně nevadí. Co je tedy k tolerování na tom, že je někdo gay nebo lesba?" ptají se pořadatelé. "S hetero nebo homosexuální orientací se lidé rodí. Nikdo si ji vědomě nevybírá," dodávají.

 

 

Festival vyvrcholí sobotní pochodem centrem Prahy. Účastníci se ve spodní části Václavského náměstí začnou scházet v půl dvanácté, směrem na Letnou vyrazí o hodinu později. Lidé by se měli připravit, že může dojít k omezení dopravy na Václavském náměstí, v Revoluční ulici a na nábřeží pod Letnou, kudy bude průvod procházet.

mom TN.cz