Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 8. 2017
festival homosexuálů

Startuje Prague Pride! Jaký bude program a kde omezí dopravu?

Prague Pride 2012 - 3
Zdroj: Mediafax
Startuje sedmý ročník festivalu Prague Pride (ilustrační foto)

Svátek lesbiček, gayů, bisexuálů i transsexuálů je tady! V Praze startuje sedmý ročník festivalu Prague Pride, který vyvrcholí sobotním pochodem z Václavského náměstí na Letnou. Celý týden se budou konat workshopy, koncerty, výstavy a další akce.

Festival oficiálně zahájí koncert na Střeleckém ostrově, kde bude také po celý týden festivalová vesnička. Od dnešních 18 hodin tady vystoupí rapperka SharkaSs, slovenská zpěvačka Katarzia, romská kapela Terne Čhave nebo Circus Brothers.

 

Dalšími dvěma místy, kde to bude během týdne žít, je Pride House v Langhausu ve Vodičkově ulici a Pride Theater ve Venuši ve Švehlovce. Chystají se promítání, konference, diskuze, výstavy, ale i taneční akce a večírky. Kompletní program najdete ZDE.

 

Pořadatelé letos chtějí ukázat, jaký je rozdíl mezi tolerancí a respektem. "Tolerujeme souseda, který kouří v chodbě domu, ale jinak je milý a přebírá nám občas poštu. Tolerujeme milostné avantýry politiků, protože nejsme zrovna konzervativní společnost. Toleruje se zkrátka něco, co je špatné, ale nám to tak úplně nevadí. Co je tedy k tolerování na tom, že je někdo gay nebo lesba?" ptají se pořadatelé. "S hetero nebo homosexuální orientací se lidé rodí. Nikdo si ji vědomě nevybírá," dodávají.

 

 

Festival vyvrcholí sobotní pochodem centrem Prahy. Účastníci se ve spodní části Václavského náměstí začnou scházet v půl dvanácté, směrem na Letnou vyrazí o hodinu později. Lidé by se měli připravit, že může dojít k omezení dopravy na Václavském náměstí, v Revoluční ulici a na nábřeží pod Letnou, kudy bude průvod procházet.

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

7.8. | 15:09 vechtr-z-protivina
9
Z toho se normálnímu člověku obrací žaludek. Ať si teplouši a lesby doma v ...
12.8. | 07:38 lenka nováková
0
Doufám, že do nich uhodí pořádný blesk a bude od nich všech klid...chce se mi z ...
13.8. | 09:22 pater11
0
Náhlasit nevhodný komentář
Kozomrdi jim natrhnou prdelky hiii
12.8. | 07:38 lenka nováková
0
Náhlasit nevhodný komentář
Doufám, že do nich uhodí pořádný blesk a bude od nich všech klid...chce se mi z nich blejt...
7.8. | 16:32 Barbora Doleželová
1
Náhlasit nevhodný komentář
morální rozklad společnosti, konec civilizace už vlastně začal
7.8. | 15:30 novus
2
Náhlasit nevhodný komentář
Jak dlouho potrva nez podobne akce budou provozovat pedofilove? Nekrofilove? Vzdyt i tohle jsou "Deti Bozi"!
7.8. | 15:28 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Toje napad, v lete, kdy uz jsou takovy hicy jeste zvedat teplotu srazem prehratych jedincu..
7.8. | 15:23 Karel Úbl
4
Náhlasit nevhodný komentář
Správně napsal vechtr - je to úchylka a ať si zalezou do soukromí. Chce se mi blít, když je vidím se cicmat na veřejnosti. A nejhorší je, když z toho chtějí dělat normál, usídlit se v zákonech a dokonce osvojovat děti! Prostě je to nenormální a nikdy to nebude normální, je to proti přírodě.
7.8. | 15:20 vechtr-z-protivina
4
Náhlasit nevhodný komentář
Támhle budou trestat tatíka, co na videu správně připravuje dceru na ostražitost před cikány a muslimy. To má čekat, až mu ji zprzní nějaký muslim nebo cikán? Tak jí dává preventivní výchovu.A chtějí ho zavřít. Tady se przní představa o normálním sexuálním životě a ještě se to medializuje.FUJ TAJXL
7.8. | 15:17 vechtr-z-protivina
4
Náhlasit nevhodný komentář
Jinak jsem slyšel, že mnozí opravdoví homosexuálové tuto akci nevyhledávají. Účastní se toho anarchistické zprzněniny, sluníčkáři, vítači, havlisté, kocábisté a podobná smradlavá feťácká chátra.
7.8. | 15:15 vechtr-z-protivina
6
Náhlasit nevhodný komentář
Homosexualita je určitá úchylka, proti které asi moderní společnost nemusí mít výhrad, je li dělána mezi jedinci dobrovolně a za zavřenými dveřmi. Jsou tak orientovaní i mnozí lidé, co něco dokázali, což stojí za vážení si jich, nicméně na veřejnost to nepatří.
7.8. | 15:11 vechtr-z-protivina
6
Náhlasit nevhodný komentář
Je zajímavé, že tyhle elementy mají i náklonost k multikulti prznění a všem zprzněným názorům, např. přijímání přilezlíků, tolerance k cikánskému řádění atd.