Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.3. 2016 18:58
galerie unikátní příležitost

NEBESKÁ PODÍVANÁ: Start rakety sledovali z letadla! GALERIE

Start rakety Falcon 9
Zdroj: Twitter, SpaceX
Start rakety Falcon 9

V noci z pátku na sobotu v půl 12 úspěšně odstartovala z floridského vesmírného centra soukromá raketa Falcon 9 společnosti SpaceX, která měla za úkol vynést na oběžnou dráhu satelit SES-9. Pasažéři letu z Floridy měli obrovské štěstí, protože mohli během svého letu sledovat start z velice netradiční perspektivy.

O obrovském štěstí mohou mluvit pasažéři letu z Floridy. I když start zabere sotva pár vteřin a všichni ho musí sledovat z poměrně velké dálky, jejich letadlo se nacházelo ve správnou chvíli a na správném místě. Lidé namačkaní na okénkách sledovali rychle stoupající oranžovou záři, jak mizí v dálce mezi mraky.

 

Jednomu z pasažérů, Willu Carrovi, se podařilo pořídit za letu úžasné fotografie, které celý start dokumentují. "Pilot nám oznámil, že budeme zpomalovat, abychom si start mohli pořádně prohlédnout," komentoval Carr fotografie.

 

"Všichni se tlačili u oken. Potom, co nám pilot sdělil, že zase budeme zrychlovat, začali všichni tleskat. Bylo to úžasné," dodal. Všechny fotografie, které během startu pořídil, portálu TN.cz s laskavým svolením propůjčil.

 

110

GALERIE: Start rakety Falcon 9

Zdroj: Will Carr

Start rakety Falcon 9

Hodnocení:

 

Raketě Falcon 9 se podařilo satelit úspěšně dopravit na oběžnou dráhu do výšky 40 600 kilometrů, nicméně mise neskončila zcela úspěšně. Opět se jí nezdařil návrat na přistávací plošinu.

 

 

"Raketa přistála velice tvrdě na přistávací lodi, nečekal jsem, že by to tentokrát vyšlo, ale příští let má velice vysoké šance," komentoval na Twitteru špatné přistání majitel společnosti Elon Musk.
 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOHLE NIKDO NEČEKAL: Vědci zjistili, kdy skončí vesmír! Máme důvod k panice?

Návštěva z vesmíru? Pasažér letadla vyfotil oblacích strašidelnou postavu

klma TN.cz
Reklama