Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 6. 2017
Jak je získat?

Stát láká: Dáme vám dotaci na bydlení a navrch 40 tisíc! NÁVOD

Bydlení
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Díky Nové zelené úsporám budete moci dostat bonus až 40 tisíc korun

Zateplete si dům nebo vyměňte okna, k tomu si pořiďte nový kotel a stát vám jako bonus přidá 40 tisíc. Takový je plán ministerstva životního prostředí, které vyhlašuje další výzvu v programu Nová zelená úsporám (NZÚ). O bonus bude možné žádat od září.

"Vyměnit starý kotel za nový díky kotlíkovým dotacím a současně zateplit dům s programem Nová zelená úsporám bude nově ještě výhodnější. K dotacím z programu Nová zelená úsporám přibude zcela mimořádný dotační bonus až 40 tisíc korun pro ty, kteří oba tyto programy zkombinují," láká ministerstvo životního prostředí.

 

Navíc se v NZÚ rozšiřuje nabídka dotací v oblasti solárních systémů, finanční podpora fotovoltaických elektráren dosáhne až 150 000 korun u větších systémů. O obě novinky mohou majitelé rodinných domů žádat od 4. září letošního roku.

 

"Nově chceme motivovat všechny domácnosti, které dosud energeticky úsporná opatření svých nemovitostí a výměnu starého kotle odkládaly. Pokud zkombinují nákup kotle z 2. vlny kotlíkových dotací, která odstartuje ve většině krajů v září, a zateplení s podporou z programu Nová zelená úsporám, dostanou navrch bonus až 40 tisíc korun." říká ministr životního prostředí Richard Brabec.

 

 

Na co konkrétně se bonus vztahuje

"Bonus získají ty domácnosti, které zkombinují žádost o dotaci na zateplení, výměnu oken a dveří či instalaci solárního systému s dotací na výměnu kotle na tuhá paliva za jiný úsporný zdroj tepla. Uplatnit nárok na bonus je možné nejpozději do dvou let od získání dotace na nový kotel. Žadatel si tedy může požádat letos na podzim o kotlíkovou dotaci a třeba na jaře příštího roku požádá na Státním fondu životního prostředí (SFŽP) o dotaci na zateplení. Po dokončení projektu mu vyplatíme jak dotaci na zateplení, tak bonus za výměnu kotle," upřesňuje ředitel SFŽP Petr Valdman. Zároveň ale upozorňuje, že se bonus nevyplácí zpětně k již podané žádosti z programu Nová zelená úsporám.

 

Ještě více uspoří domácnosti v oblastech s nejvíce znečištěným ovzduším, kde jsou opakovaně překračovány limity škodlivých látek. "Pro majitele domů v těchto oblastech i nadále platí finanční zvýhodnění ve výši 7,5 tisíce korun v rámci kotlíkových dotací, které se v krajích naplno rozjedou na podzim. Dalším minimálně desítkám tisícům zájemců tak umožníme pořídit si moderní, úsporný a ekologický zdroj tepla téměř za hubičku," dodává ministr Brabec.

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

13.6. | 07:59 cestovatel001
3
A není v tom zase nějaký háček?
13.6. | 09:07 Miloslav Čunek
0
Háček to má jediný a veliký, to že na to musíte mít , nebo případně se zadlužit ...
13.6. | 09:24 allanaldik
0
Náhlasit nevhodný komentář
dost znamich zazadalo o ruzne dotace a nic nedostali, rikam je lepsi si to zaplatit sam a nikdo mi pak neleze do baraku jestli vse pouzivam v souladu s dotacema. Jen navratnost se prodlouzi o 4-5let.Kdyz vse vyuzivam na 100% tak se to vrati drive. A uredniik? ten mi do baraku nevkroci.
13.6. | 09:17 allanaldik
0
Náhlasit nevhodný komentář
Kolik lidi dosahlo na kotlikovou dotacI? kolik na destovku? a kolik na zatepleni domu? Odhadem u vsech dotaci to bylo asi 10 tis.lidi a je jiste ze z tech 10tis. asi tak 40% dosahlo na vsechny dotace. Neni to malo?V zadosti jak se udela chyba NIC nedostanete.Vetsinou to jsou vyvoleni co maj dotace.
13.6. | 09:07 Miloslav Čunek
0
Náhlasit nevhodný komentář
Háček to má jediný a veliký, to že na to musíte mít , nebo případně se zadlužit a potom teprve požádat o dotaci a následně realizovat stavbu ! Stačí chybička a dotaci nedostanete a máte hned problém protože tohle si může dovolit jen pár našinců nebo vyvolených ?
13.6. | 08:50 kacipavel
2
Náhlasit nevhodný komentář
Stát není ..Santa Klaus..naslibují ..hory doly ..ale potom z člověka sedřou kůži ..této bandě DARMOŽROUTU se nedá věřit …‼‼ Nic nedají zadarmo ..aniž by se jim to nevrátilo se zjiskem ‼!
13.6. | 08:11 Petr Kelenda
2
Náhlasit nevhodný komentář
Proč stát zbytečně rozhazuje peníze.Šetřte si na tu pokutu,kterou udělí Brusel za nepřímání uprchlíků.
13.6. | 07:59 cestovatel001
3
Náhlasit nevhodný komentář
A není v tom zase nějaký háček?