Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.3. 2017 18:03
Nepotřebný majetek

Stát udělal inventuru nemovitostí a bude prodávat. PRVNÍ NABÍDKA

Nemovitosti k prodeji
Zdroj: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových
Ilustrační snímek

Každý správný hospodář přesně ví, kde co má a co ještě upotřebí a co naopak už může s klidem vyhodit nebo prodat. Státu ovšem takový přehled chyběl. A po velké inventuře se ukázalo, že stát vlastní obrovské množství pozemků a budov, které mu už k ničemu nejsou.

"V České republice je 23 319 nepotřebných státních nemovitostí, které jsou zapsány na jiné státní instituce než Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Odhalila to velká inventura nepotřebných nemovitostí státu," uvedl mluvčí ŮZSVM Radek Ležatka.


Nápad udělat velkou státní inventuru navázal na iniciativu z roku 2015, kdy zaměstnanci úřadu zjistili, že přibližně 25 tisíc státních nemovitostí je zapsaných na instituce a státní podniky, které už dávno neexistují.
 

Udělat seznam pozemků a budov, které sice patří aktivním institucím, ale ty je už nepotřebují, tak byl logickým dalším krokem. 

Číslo nepotřebných státních nemovitostí přitom ještě není konečné, podle ÚZSVM totiž na žádost správně reagovalo jen 80 procent oslovených úřadů a institucí. A ty úřady, které neodepsaly, patří navíc mezi ty, které spravují nejvíc majetku.
 


"Nejvíce nepotřebných nemovitostí (celkem 8 033) identifikovalo Ředitelství silnic a dálnic, Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky (2 409) a Ministerstvo zemědělství (966)," doplnil Ležatka.


Některé nepotřebné nemovitosti, které odhalila inventura státního majetkuAž bude seznam nepotřebných nemovitostí hotový, nabídne je ÚZSVM nejprve dalším státním institucím. A pokud ty o ně nebudou mít zájem, bude je moci ve výběrovém řízení získat každý běžný smrtelník.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Domy po zesnulých celebritách nikdo nechce! Vy byste si snad některý takový koupili?

Leonardo DiCaprio ukázal luxusní vilu! Podívejte se, jak vypadá ložnice hollywoodského bouřliváka

pez TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

8.3. | 18:07 Ton Alfonso
4
Nechápu jak může nějaký státní úředník prodat něco bez souhlasu lidu ,ty to ...
8.3. | 18:00 bimbi20
-5
Slyšela jsem, že první byt na prodej je byt v Chomutově. Majitel je prý ...
8.3. | 20:16 satanastatavas
0
Náhlasit nevhodný komentář
Bimbi! Je tve umelecke jmeno Sperma? Kdopak si te vyejakuloval? Nebyl to Drzka od Chocholouska?
8.3. | 19:24 roko-lanek
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Proč je neproda Bakaloví?Skušenost Sobotka už ma.
8.3. | 19:06 sperma1
2
Náhlasit nevhodný komentář
byla to hodna holcicka
8.3. | 19:06 sperma1
0
Náhlasit nevhodný komentář
podle meho nazoru kdyby stat prodaval baby tak by vydelal mnohem vice! protoze z babama byl vzdycky nejlepsi byznys ! muzete se zeptat te zkazene pritelkyne od ruzicky! ta otom vi svoje! kdyz sem mel svoji byvalou tak sem ji denne hodil aji 10ti chlapum...uzila si a jeste mi vydelala CCA 8k KC denne
8.3. | 18:47 a9900
4
Náhlasit nevhodný komentář
bimbi20: pojď na kafe
8.3. | 18:07 Ton Alfonso
4
Náhlasit nevhodný komentář
Nechápu jak může nějaký státní úředník prodat něco bez souhlasu lidu ,ty to mrdky si to rozprodají mezi sebou pod cenou nebo svým kamarádíčkům .Obyčejný smrtelník z holou řití se k tomu nedostane a tak se rozkrádá stát pomalu už skoro 30 let .
8.3. | 18:00 bimbi20
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Slyšela jsem, že první byt na prodej je byt v Chomutově. Majitel je prý Spejbl112, byt je pořádně vybydlený, z těch BIO výrobků od malých podnikatelů to tam pěkně zapáchá. Všude samé obrázky a plakáty Zemana. Od psa, který se Spejblem112 žije, to tam pěkně zapáchá psinkou. Fůůůj!