Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.8. 2016 09:39
odporné jednání

Děsivé záběry: Chlapec z Británie vraždil ve jménu Islámského státu!

ISIS využívá k boji dětské vojáky
Zdroj: Twitter

Teroristická organizace IS zveřejnila další nechutné video, na kterém skupina dětí popraví zajaté kurdské válečníky. Podle portálu Dailymail je mezi nimi i malý britský chlapec, který bez zaváhání zabije zajatce před sebou. Podařilo se ho identifikovat jen jako Abu Abdullaha al-Britani. Využívání dětských vojáků je v teroristické organizaci stále častější.

Odporné video, na kterém malý kluci popravují zajatce, je podle Dailymailu natočeno nedávno v hlavní baště ISIS ve městě Rakka. Na záběrech se objevuje pět chlapců v maskáčích se zbraněmi v ruce, má se za to, že jde o Brita, Egypťana, Turka, Tunisana a Uzbeka.

 

Podle portálu Times na videu před popravou jeden z chlapců arabsky říká: "Nikdo nemůže zachránit Kurdy ani s podporou Ameriky, Francie, Británie, Německa, ďáblů z pekla."

 

Trestní odpovědnost v Británii je 10 let, pokud by se britského chlapce (12) podařilo dopadnout, čelil by obvinění z vraždy.

 

Užívání dětských vojáků je podle Dailymailu u ISIS na vzestupu, stojí za tím především spekulace o tom, že se ztrátou kritických měst a území v Sýrii a Iráku přichází o dostatek bojovníků.

 

 

"Štěňata Chálífátu", jak se dětským vojákům v řadách teroristické organizace přezdívá, jsou verbována už v nejmenším věku.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

NEJDOJEMNĚJŠÍ SNÍMEK z Jemenu vás rozpláče: Tahle malá hrdinka bojuje o pitnou vodu neskutečným způsobem

klma TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

27.8. | 12:14 Roman Nemergut
31
Doufám, že až se za pár týdnů či měsíců bude účtovat s IS, tak se s těmahle ...
27.8. | 12:14 bimbi20
-27
Když dáte malému klukovi zbraň, tak vraždí a je mu jedno za jakou víru nebo za ...
28.8. | 19:12 Vagin Analev
0
Zase bych psal o plynu, spalovnach a burkinach z centimetroveho filcu. Takze nic.
28.8. | 05:23 jkazatel
4
Pravopisnou. "na kterém malý kluci -(malí správně), tak se vážení reportéři naučte česky. Jestli tedy jste Češi.
28.8. | 05:21 jkazatel
8
A to ty chudáky děti ukazujete jak se cestou utopily. Ukazujte jejich činy ve jménu Alláha. Ne nelituji žádné takové dítě. A ta trestní odpovědnost by mohla být zavedena i u nás. Už v deseti letech každé dítě ví, že dělá špatné věci. en ta výchova bez tělesných trestů je chybná. A máta tam chybu.
27.8. | 21:05 allanaldik
10
Za par dni jsou v evrope jako uprchlici pripraveni na zabijeni krestanu. Co ze to jsou deti,zabijet muze kdo koliv at zeny,muzi ci deti.
27.8. | 18:45 Vojta Také
6
Bimbo, jsi vážně tak blbá ?
27.8. | 18:15 jiiirty
6
Tyto zrůdy žijí myšlením ve středověku,normální člověk...by se takto nechoval....Za vším jsou hodně vysoké prachy,neříkám to jen tak,ale jeslti jsou celosvětově propojení,tak to je HNUS,tohle mě připadá jako ten horor constantine,ne tak úplně ale mám pocit že to je 2 x horší.
27.8. | 17:11 rexrothak
7
Tihle lehce ovlivnitelní sopláci si užijí chvilku slávy u vyšších šarží teroristů.V následujícím období,ale budou nasazeni do prvních řad boje,kde budou dělat obětní beránky a volavky pro elitní bojovníky ISIL.Tohle,ale to děcko pochopí až to koupí jeho kamarád vedle a nebude mít kam se schovat.
27.8. | 15:39 Benito Juarez
8
Takové množství armád s nejmodernější technikou bojuje proti armádě IS ozbrojené ručními palnými zbraněmi.A IS stále žije.
27.8. | 15:28 brta
13
spratci jedny,byt jejich fotr tak se seberu ,dojedu proněj -seřežu ho že by si na pr d el tyden nesedl.bohužel u těchto faganu to už asi neprojde,ale vím co projde-vybombardovat aby pochcipali se svou ideí-hlavně at se nestihnou vratit do evropy....
27.8. | 14:48 kocourkovamama
9
To ste nám je nemuseli tak dalekosáhle popisovat,stačilo napsat čmoudi a každý by věděl.