Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.5. 2017 18:29
co myslíte vy?

Vybržďovala mě policie, stěžoval si řidič. Expert to vidí jinak! VIDEO

Zdroj: TV Nova

Do redakce Televizních novin dorazilo neobvyklé video. Natočil ho řidič na pražské Jižní spojce, který se tam dostal do konfliktu s policejní hlídkou. Autor záznamu tvrdí, že mu policisté bránili v rychlejší jízdě, ukazovali na něj neslušná gesta a dokonce ho i vybrzdili. Sami policisté i dopravní expert to ale vidí jinak.

Video zachycuje policejní auto při předjíždění. Když se za něj zařazuje vůz, z jehož kabiny je situace zachycena, šlape policista na brzdu. Autor videa musí zpomalit a nadává.

 

Podle řidiče, který video do redakce zaslal, vše začalo o několik kilometrů dříve - když chtěl, aby mu policisté uvolnili levý pruh. Policisté po chvíli skutečně uhýbají. Následně prý stahují okénko a ukazují neslušné gesto. To ale na záznamu vidět není. A po chvíli dochází k údajnému vybrždění.

 

"Nechci si myslet, že agrese policisty byla vyvolána tím, že jsem vozidlo Policie nepodjel zprava a tím jsem jim zkazil možnost udělení pokuty za tento přestupek,“okomentoval "incident" řidič.

 

 

Nezávislý dopravní expert ale nemá pocit, že by policie něco rpovedla. Podle něj se policisté ničeho nedopustili."Já tam žádné vybržďování nevidím. Viděl jsem tam jedno krátké přibrždění, ale to je naprosto normální. To by potom za vybržďování muselo být považováno každé zpomalení," prohlásil Robert Kotal.

 

Policisté tvrdí, že přibrzdili kvůli nerovnosti na silnici. Pro tuto nerovnost musel policista zpomalit a přibrzdit tak, aby nedošlo k poškození služebního prostředku.Autor videa chtěl, aby mu policisté uhnuli z levého pruhu. Jenže Jižní spojka je ve městě a v takovém případě mohl jet rychleji i v tom pravém.

Ondřej Špalek/ lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

20.5. | 08:43 Roman Skala
2
Expert, kterého živí zakázky policie určitě chlebodárce potopí.
20.5. | 09:36 David Kadlec
-7
2) v když se na video podíváte pořádně tak si té nerovnosti všimnete nejen ...
20.5. | 12:32 overal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Experta vyhodit, protože je to jeden z těch neználků, co ani neumí pořádně řídit a proto vymýšlí nesmysly na buzeraci řidič, aby předvedl činnost! Podle mě je na dopravu lepší EXPERT každý řidič, který najel alespoň 500000km a to mu dalo víc než 5 vysokých škol!!
20.5. | 12:27 overal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Ve městě bych policii, klidně předjel zprava a nic neřešil. Co se týká vybrzdění je naprosto zjevné! Z videa je dobře vidět, že je před policií vozovka v pořádku a není, tam žádné vozidlo, které by policii k brzdění nutilo! Čemu se ale, v našem POLICEJNÍM STÁTU DIVÍTE?!?! Policie může VŠECHNO!
20.5. | 10:45 racker
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Vybržďováni vypadá jinak. A když policisté brzdili, tak pán byl ještě v pravém pruhu! A pokud tak bylo, tak by to bylo nedodržování bezpečné vzdálenosti! Kolik to bylo metrů, když se za ně zařazoval!?!?!?
20.5. | 10:10 Petr Kelenda
1
Náhlasit nevhodný komentář
Policie má znalce na ruku.To je vidět.Většina znalců se snaží pomoct policii,aby měli kšefty.Problémy s policajty nikdo nechce,dokonce ani znalci na dopravu.Z mojí zkušenosti jen dodám,že policie patří mezi nejhorší řidiče.
20.5. | 10:08 Roman Skala
2
Náhlasit nevhodný komentář
Plukovník Kadlec, který naboural půl Prahy se jmenoval Karel? To bude rodina.
20.5. | 09:38 David Kadlec
-5
Náhlasit nevhodný komentář
4) v případě, že by nepřibrzdil a poškodil auto, tak by někteří psali, že jel jak prase. A teď můžete palcovat dolu:-)
20.5. | 09:36 David Kadlec
-7
Náhlasit nevhodný komentář
2) v když se na video podíváte pořádně tak si té nerovnosti všimnete nejen podle toho jak se na ni služební vozidlo zhoupne, ale i jsou v daném úseku vidět napojení vozovky s ocelovými spojovacími pásy. Jelikož v uvedeném místě přejížděli přes viadukt. 3) řidič na spojce mohl jet doopravdy vpravo.
20.5. | 09:36 David Kadlec
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Tak 1) řidič vozidla jedoucího za policisty nedodržuje bezpečnou vzdálenost mezi vozidly
20.5. | 08:43 Roman Skala
2
Náhlasit nevhodný komentář
Expert, kterého živí zakázky policie určitě chlebodárce potopí.
20.5. | 08:22 zacotomame
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Exšpert má pravdu. Klidně je mohl předjet z prava. A vybržďování opravdu vypadá jinak. Jen ho chtěli nassrat, což by ovšem policie dělat neměla.