Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.5. 2017 09:57
Nové informace

Stopa v případu zmizelé Míši? Ota S. chtěl prý zabít ji i její matku!

Michaela Muzikářová a Otakar S.
Zdroj: TV Nova
Otakar S. byl v případu zmizelé Míši od počátku hlavním podezřelým

Po dvanáctileté Míše Muzikářové pátrají policisté už 127 dní. Netuší, kde hledat, nemají jedinou stopu. Od začátku případu přitom podezírali přítele matky Otakara S., který se podle nových informací už jednou pokusil Míšu, její matku i sebe zabít. Píše o tom dnešní MF Dnes.

Téměř hned po zmizení Míši Muzikářové mluvili policisté o tom, že k hlavním podezřelým patří přítel Míšiny matky Otakar S. Teď se ukazuje, že k tomu měli více závažných důvodů. Podle zjištění MF Dnes chtěl asi tři týdny před ztracením dívky Otakar zabít ji, její matku i sebe.

 

Všechno se mělo stát v polovině prosince 2016, kdy Otakar v ústeckém bytě Míšinu matku a dívku často navštěvoval. Podle informací deníku nasypal muž prášky na spaní do čaje, kterého se pak holčička i matka Eva napily.

 

Když usnuly tvrdým spánkem, pustil ze sporáku a trouby naplno plyn. Z obavy, že by nahromaděný plyn mohl způsobit výbuch, vypnul jističe elektřiny. Exploze by mohla ublížit i jiným obyvatelům domu, což zřejmě nechtěl. Pak se také napil a ulehl do postele.

 

 

Otakarův plán ale nevyšel, všichni tři přežili. Zemní plyn totiž není sám o sobě jedovatý a jeho nebezpečí spočívá právě ve výbušnosti - nedokonalým spalováním pak vzniká jedovatý oxid uhelnatý. Když ráno Eva Muzikářová vstala, otevřela okno, aby vyvětrala, a dál záležitost neřešila. O všem podle MF Dnes na policii vypověděla až poté, co se Míša ztratila.

 

"Mohu potvrdit, že prověřujeme veškeré jeho chování, které by mohlo zakládat skutkovou podstatu trestného činu," uvedl pro deník stručně státní zástupce Vladimír Jan. Podrobnosti sdělit odmítl s tím, že se jedná o neveřejné prověřování.

 

Případ podle deníku vyšetřuje severočeská policie. "Prověřujeme to jako pokus o vraždu," sdělil listu vedoucí odboru obecné kriminality krajské policie Martin Charvát. Další dotazy nechtěl komentovat - stejně jako policejní mluvčí.

 

 

Poté, co policisté navíc zjistili, že Otakar v minulosti obtěžoval několik nezletilých dívek, stal se v případu zmizení Míši hlavním podezřelým. Podle deníku se vyšetřovatelé muže chystali obvinit z pokusu o vraždu, už to ale nestihli. Otakar S. na konci ledna spáchal sebevraždu.

 

Dvanáctiletá Michaela Patricie Muzikářová zmizela zřejmě 11. ledna po cestě do školy. Matka její zmizení ohlásila ve středu večer. Hledaly ji desítky policistů, po několika týdnech pátrání téměř utichlo. Dívka se podle policie hledá, už ale ne v takovém rozsahu.


Podívejte se na poslední reportáž TV Nova o pátrání po Míše:

epa TN.cz