Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.12. 2014 22:00
muslimská enkláva?

Strach na Teplicku:  Bývalý starosta prodal pozemky Arabům

Zdroj: TV Nova

Obyvatelé obcí na Teplicku se bojí přílivu cizinců. Vypadá to, že jim tam přibudou lidé z arabských zemí a právě s nimi prý nemají příliš dobré zkušenosti. Bývalý starosta Modlan totiž, kdysi levně nakoupil zemědělské pozemky a po letech, kdy se z nich staly stavební parcely, je teď chce prodat bohatým arabským investorům.

A ti tam plánují postavit kolonii pro své klienty, kteří si velmi oblíbili severočeské lázně. Desítky tisíc metrů čtverečních pozemků by se měly změnit na nový domov pro movitou arabskou klientelu. Tady všude pro ně mají vyrůst zbrusu nové domy, prý aby měli blízko do oblíbených Teplic.

 

"Celej svět se toho bojí a my si to dáváme sem domu. Končí nemovitosti a všechno, je to prostě pak neprodejný. Nelíbí se nám to, co se tady děje," říkají obyvatelé Modlanska.

 

Prodej pozemků za miliony obyvatelům vadí natolik, že proti bývalému starostovi sepisují petici. Požadují, aby prodej pozemků zastavil. Žádná ze tří hlavních muslimských obcí v Česku se k problému nechtěla vyjádřit.

 

"Tady se má zabydlet několik arabských rodin, celá enkláva. Máme zkušenosti už z Teplic, které jsou za rohem, ty lidi potkáváme, oni se chovají způsobem, který je pro nás nepřijatelný," říká Michaela Čechová, autorka petice.


 

Jenom v okolí Modlan jde o 25 tisíc metrů čtverečních pozemků. Jako zemědělské by měly hodnotu čtvrt milionu, ovšem jako stavební parcely mají hodnotu až 25 milionů korun.

 

"Já jsem to řešil jako podnikatelskej záměr, přišel za mnou zástupce, řekl: Chcete to prodat? Chci to prodat. My to koupíme a tim to pro mě skončilo," říká bývalý starosta a majitel místních pozemků Pavel Rajčan.

 

Jenže petice tady zřejmě vůbec nic nevyřeší. Prodej soukromého majetku není ničím regulován a pozemky můžete prodat komukoli. "K prodeji půdy cizím státním příslušníkům, ze zákona se nemůžeme vyjadřovat, je to akt mezi dvoumi, jeden je prodávající, druhý kupující," řekla nám Stanislava Kondrlová, současná starostka Modlan.

 

Arabská klientela lázní tak už přímo v Teplicích i okolí skoupila celou řadu pozemků i budov včetně několika hotelů.

jox TV Nova

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

20.12. | 23:29 doubbrava
67
Ta česká muslimka z Prahy má mylný názor. My NEMUSÍME nic studovat. Opak je ...
22.12. | 10:29 Delamsath Kohavessan
-17
Tento článek je velmi xenofobní. Žádám vás o jeho okamžité smazání.
22.12. | 10:29 Delamsath Kohavessan
-17
Náhlasit nevhodný komentář
Tento článek je velmi xenofobní. Žádám vás o jeho okamžité smazání.
21.12. | 19:48 skeptikus
9
Náhlasit nevhodný komentář
..radost tady tu diskusi číst. A takové rozumné lidi, vlastence, kterým není lhostejný osud a budoucnost svého národa si dovoluje kdejaká multikulti prodejná děvka nazývat extrémisty nebo xenofoby..
21.12. | 11:40 lup3
42
Náhlasit nevhodný komentář
Arabové utíkají ze svých zemí, protože se tam necítí bezpečně a není tam k žití. Neutíkají ale do Afriky nebo do Indonézie, kde mají svoje spoluvěrce, ale k nenáviděným křesťanům. Když přijmou křesťanskou pohostinnost, tak jim otrne a zasteskne se jim po muezínech, minaretech, modlitbách a ...
21.12. | 11:32 lup3
30
Náhlasit nevhodný komentář
No aby ten pán nezapoměl ze svého zisku přispět na následné náklady města. Přišlo mi něco o tom, jak se zabydleli ve Francii. Například školy musí mít oddělené šatny, aby se čistí Arabové nestyděli svlékat před nečistými neobřezanými Francouzi. A zaměstnavatel taky musí počítat s jejich 5 ...
21.12. | 07:29 lenka nováková
33
Náhlasit nevhodný komentář
A ještě něco, ať se ty černý huby roztahují ve vlastních zemích a nelezou mezi civilizaci a všem, co je tak opěvují, bych přála zažít na vlastní kůži,co dovedou!!! Ženský se s nimi kříží jak toulaví psi a ještě pak škemrají o pomoc, když jim ty malý bubáky unesou ...
21.12. | 07:26 lenka nováková
30
Náhlasit nevhodný komentář
Češi a lidi vůbec pro peníze udělají cokoliv!!! Pokud si neubráníme náš majetek a vlast, tak se za pár let nedočteme v knihách natož v mapách , kde byli Čechy!!!
21.12. | 06:56 Miroslav Fojtík
36
Náhlasit nevhodný komentář
Jak je možné že naše zákony umožňují prodávat pozemky cizincům??jde o rozprodávaní naší vlasti,tato země patří nám všem Čechům a máme hodně malou zem.!! Co nám jednou zbude ? budeme tu cizinci??
21.12. | 02:44 lololax
37
Náhlasit nevhodný komentář
Výzva všem voličům! Před dalšími volbami si důkladně prověřte toho,koho chcete volit. Abyste si za starostu,primátora či poslance,nezvolili nějakou multikulturní kreaturu,která vás v mžiku prodá cizincům!
21.12. | 01:48 Mhd Halabi
14
Náhlasit nevhodný komentář
Pravy islam je velký zlo , jinak mirny islam myslim ze nevadi ,no ale ! z mirneho islamu muzu vzniknou radicalni islam Nap. ( přijde mírnej muslim a přečte si vic ten koran , on je naučen ze islam je mirny od mala no ale najde ve knize ze take muze pouzivat nasily proty lidi z jine viry nebo li ...
20.12. | 23:29 doubbrava
67
Náhlasit nevhodný komentář
Ta česká muslimka z Prahy má mylný názor. My NEMUSÍME nic studovat. Opak je pravdou. Pokud chce cizinec žít v naší zemi, tak se musí přizpůsobit nám. My ho, za předpokladu respektování našich zákonů a zvyklostí, můžeme tolerovat. Pokud se jim to nelíbí, nemusí zde být. Máme dosti svých ...